#1 Fanklub na cestách

Dlhé roky ako členovia tímu Žilina Warriors fandíme svojím favoritom v NFL. Každý má svoj obľúbený tím, pričom v Žiline sú najčastejšou voľbou Packers (možno aj kvôli farebnej kombinácii :)). Ja osobne fandím New York Giants. Keď sme pri zverejnení súperov jednotlivých tímov NFL pre túto sezónu videli, že Giants budú hrať doma s Packers, vedeli sme, že si niektorí z nás konečne splnia sen ísť do New Yorku a na zápas Packers v NFL. Zhodou niekoľkých okolností nám ale nakoniec nevyšiel ich vzájomný zápas, ktorý sa bude hrať v decembri, tak sme sa rozhodli trochu sa pohrať so schedule a vymyslieť nejakú alternatívu. S výsledkom sme nakoniec boli nadmieru spokojní.

Keďže sme chceli navštíviť New York a zároveň vidieť hrať Packers, museli sme vybrať ideálnu kombináciu tak, aby sme stihli dva zápasy. Voľba nakoniec padla na prelom septembra a októbra, kde sme vybrali súboje Giants – Redskins (week 4) a Cowboys – Packers (week 5). Keď už na Packers, tak prečo nie do Dallasu, všakže? Keďže sme cestovali šiesti, plánovanie si vyžiadalo celkom zložitú logistiku, ale nakoniec sa nám podarilo všetko úspešne zabookovať a zariadiť a mohli sme vyraziť. Po prílete v sobotu večer do New Yorku a presune do ubytovania v Brooklyne sme síce boli unavení, ale to nám nebránilo potiahnuť do noci a vyraziť na nočný prieskum okolitých ulíc s cieľom zásobiť sa tekutinami, keďže pitný režim netreba zanedbávať.

Hneď v nedeľu nás čakal prvý highlight nášho výletu – zápas Giants vs. Redskins. Keďže sme chceli ísť aj na nejakú tailgate party a zápas začínal už o 13.00 miestneho času, vyrazili sme už v ranných hodinách. Po krátkej prechádzke v okolí Empire State Building sme vyrazili z Penn Station za davom v modrých dresoch smerom na MetLife Stadium do New Jersey. Ten patrí k tým väčším v NFL a vo svojom okolí pôsobí dosť dominantne. Zamierili sme na parkovisko, kde sme hľadali tailgate, ktorý som navštívil už v minulosti. Nedarilo sa nám však ich miesto nájsť, tak sme našli inú alternatívu, s ktorou sme boli tiež celkom spokojní – kopec jedla, pitia a dobrá zábava nás ideálnym spôsobom naštartovali na samotný zápas. Hoci Giants posledné roky okupujú skôr posledné miesta v NFC East, mám šťastie „trafiť“ ich víťazné zápasy (pred dvomi rokmi dokonca pri sezóne 3-13 výhru v predĺžení proti Chiefs). Inak to nebolo ani teraz, keď predviedli jeden z tých lepších výkonov a pod vedením nováčika Jonesa v podstate bez väčších problémov zdolali Redskins 24:3. Videli sme pekné akcie, touchdowny útoku aj obrany, sacky, interceptions, bolo sa na čo pozerať počas celého zápasu.

Zvyšok nášho týždňa v New Yorku sme strávili návštevou väčšiny turistických atrakcií, ako sú Socha Slobody, Central Park, Rockefeller center, Times Square, Brooklyn Bridge a mnoho ďalších. Musím uznať, že až na posledný deň nám veľmi prialo počasie, takže sme toho stihli naozaj dosť. Medzi zaujímavé momenty patrili rozhodne dve miestne dobroty, ktoré sme boli vyskúšať. Prvou bol známy „slovenský“ burger v slovenskej reštaurácii Korzo v Brooklyne – burgrové mäso s bryndzou a kyslou kapustou v langoši. Akokoľvek zvláštne to znie, bolo to naozaj parádne, takže ak budete mať cestu okolo a budete hladní, určite sa nesklamete. Druhou peckou bol svetoznámy pastrami sendvič v Katz´s Delicatessen, kde vám medzi dva kúsky sendviču naložia asi pol kila pastrami 😀 Ak ste mäsožrúti ako my, nemali by ste toto miesto pri návšteve New Yorku vynechať.

V piatok nás už čakal asi štvorhodinový let do Dallasu. Tretie najväčšie mesto Texasu nás privítalo asi o 20 stupňov teplejšie počasie sprevádzané búrkou. Po ubytovaní sa sme vyrazili do mesta na prieskum miestnej party štvrte Deep Ellum. Keďže bol piatok, chceli sme ísť za zábavou. Po jedle sme vyrazili na party, ale nakoniec sme sa rozhodli ísť sa niekde ešte trochu „naštartovať“ a potom sa vrátiť. Trochu sme to prekoučovali, keďže v Dallase sa party zo zákona končia o druhej ráno a keď sme o štvrť na tri chceli ísť niekam do klubu, bolo už všetko pozatvárané. Nakoniec sme si to vynahradili v sobotu večer.

Dallas je z pohľadu turistických atrakcií o poznanie chudobnejší ako New York, za zmienku stoja snáď len miesta, kde bol v roku 1963 spáchaný atentát na J. F. Kennedyho. Na vlastnej koži sme sa však presvedžili, že v Texase je football náboženstvom. Na sobotný brunch sme zavítali do nenápadného podniku, kde však bolo asi 30 televízorov, ktoré vysielali asi 8 rôznych NCAA zápasov. Všade sedeli fanúšikovia v dresoch svojich tímov a pri občasných výkrikoch po vydarenej akcii sme sa iba pozerali, kde sa čo deje. Zaujímavá skúsenosť.

Konečne prišla nedeľa a všetkými očakávaný zápas Cowboys – Packers. Počas celého nášho pobytu v Dallase sme stretávali množstvo fanúšikov Packers, ktorí na nás mávali a zdravili tradičným „Go, Pack, go!“. Bolo teda jasné, že aj „cheeseheads“ budú mať na štadióne hlučnú podporu. Aj tentokrát sme sa na zápas vydali skôr, aby sme stihli tailgate party a išli na štadión v dostatočnom predstihu. Tailgate, ktorú sme si dopredu vybrali, bola o niečo komornejšia ako tá v New Yorku, ale zas tam vládla úplná pohoda, fanúšikovia v dresoch rôznych tímov spolu pozerali jednotlivé rozohrané zápasy (Cowboys – Packers boli až v druhom „bloku“), k tomu pivko, burger alebo hot dog. Do toho sme si ostatnými fanúšikmi hádzali s loptou, ktorú sme si priviezli z NY, jednoducho pohoda. Asi hodinku pred zápasom sme sa pomaly začali presúvať k AT&T Stadium, aby sme stihli komplet pre-game show. Pri štadióne sme sa mohli naladiť počas vystúpenia domácich cheerleaders a konečne sme sa dostali do futbalového chrámu, nazývaného aj Jerry World. Štadión Cowboys je zážitok sám o sebe, obrovská obrazovka dominuje nad ihriskom a sledovať zápas na takomto mieste je neskutočné.

Podľa očakávania boli na tribúnach početne zastúpení aj fanúšikovia Packers, čo bolo aj počuť. Zborové „Go, Pack, go!“ sa ozývalo pomerne často a nahlas. K tomu pomohli aj hráči na ihrisku. Packers rozohrali zápas veľmi dobre, už v prvej štvrtine získali loptu a dvakrát skórovali, čo poriadne utíšilo domácich fanúšikov. Polčasové vedenie 17:0 dávalo veľmi dobrú východiskovú pozíciu do druhého dejstva. Packers dominovali na ihrisku aj v hľadisku a keď v priebehu tretej štvrtiny navýšili náskok už na 31:3 zdalo sa, že je o víťazovi rozhodnuté. Cowboys sa však predsa len prebudili a kožu nedali lacno, po dvoch rýchlych touchdownoch bolo zrazu na konci tretej štvrtiny 31:17 a prebúdzať sa začali aj domáci fans. Pri skórovaní Cowboys to bol veru poriadny hukot. Packers ale už drámu v závere nepripustili a ustrážili si náskok 34:24 až do konca zápasu. Spokojné skandovanie „Go, Pack, go!“ sa ozývalo prakticky počas celého odchodu zo štadióna aj na priľahlých parkoviskách. Vydarený deň Packers aj s našou účasťou 🙂

Na druhý deň už sme skoro ráno vyrazili z Dallasu do New Yorku, Londýna, Viedne a Žiliny, no určite sme si z tohto tripu odniesli zážitky na celý život.

 

One thought on “#1 Fanklub na cestách

 • 15 októbra, 2019 at 5:56
  Permalink

  Bart ty fandíš Giants a píšeš nám jen články? Nebo jsi to jen převzal?

  K zápasu s Lions.
  – Vítězství s velkým štěstím a velkou pomocí rozhodčí. Ale počítá se i to a jsme 5-1 a 3-0 v divizi.
  – V neděli jsem koukal na Vikings – Eagles, první 2 hry na míči Vikings a Cousins dvě big play a Douglas tam za WR plápolal jak hadr. Dnes hrál první dvě hry i za nás, ale s číslem 20 a dresem Kinga. Pak už se King zlepšil.
  – Nechápu Shepherda, proč si nemávl faircatch. U toho INT si myslím, že to špatně hodil AR. Mělo to jít do běhu a ne za něj. I když chytit by to stejně měl.
  – Spoustu nezachycených míčů, i když po kontaktech. Čistý drop byl asi jen A. Jones kdy pustil jasný TD. Pak přišel konec zápasu. Lazard se krásně vyšroubuje nad hráče chytá míč a ten mu padá a já se chytám za hlavu. Poté AR dlouhý míč, mě už to od něj přišlo jako rezignace, Lazard ho fantasticky chytá a TD. Další drive těžký míč na Grahama, ten dostal dvě rány, ale míč udržel. Bohužel to byl snad jeho jediný catch v zápase.
  – Obrana bez turn overů je jen průměrná. Lions nepředváděli v útoku nic fantastického a přesto udělali spoustu yardů. Letos mi přijde i nevýrazný Kenny Clark.
  – Musím pochválit i LeFleura. Chalenge byla zásadní i když byla 50/50 tak jsem s ním souhlasil. A důležitý byl i ten TO na 3/13 kdy tam naše obrana pobíhala a nevěděla co hrát. Divil jsem se, že si Patricia nevzal tu Chalenge na DPI. Hodně callů při DPI je stand, ale ruka tam byla vidět a ta hra byla taky zásadní. Já bych to zkusil.
  – Mercedes Lewis dva pěkné catche.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Training camp 2019 – 13. deň  |