#10 Bart za kormidlom! Ako by mohol vyzerať náš roster?

Ktorých hráčov si viem predstaviť v 53 člennom tíme?

Máme tu krásne 10. vydanie Barta za kormidlom! Teraz proste nie je o čom písať, nič sa nedeje, v podstate najbližší článok s nejakými novinkami bude až z OTAs (organizované tímové aktivity) a potom až keď príde TC. Čiže toto hluché obdobie treba nejako vyplniť. No a ja sa momentálne musím nejako odreagovať, trošku si zalietať vo hviezdach a napísať nejaký článok o tých mojich milovaných syrových hlavách. Rozhodol som sa, že skúsim spraviť svoju predikciu 53-členného tímu, ktorý bude vstupovať do úvodného zápasu novej sezóny na posvätnej pôde Lambeau Fieldu proti odvekému rivalovi z Chicaga! 


QUARTERBACKS (2)

Starter: Aaron Rodgers

Backup: DeShone Kizer

Trade: Brett Hundley

Practice Squad: Tim Boyle

Tu je to pre mňa pomerne ľahké. Aaron bude opäť patriť medzi najlepších QB v lige, je hladný po úspechu a jeho návrat na ihriská sa veľmi ľahko môže skončiť tretím ocenením pre najužitočnejšieho hráča NFL. Pozícia startera je jeho na tak dlho ako bude chcieť. Chrbát mu bude kryť nová, mladá a nádejná akvizícia DeShone Kizer. DeShone prichádza do Packers po veľmi zlej rookie sezóne, v ktorej patril k najmladším hráčom v lige a bol súčasťou Browns (myslím si, že to hovorí za všetko). Kizer tak dostáva možnosť na reštart svojej kariéry v tíme, ktorý sa môže pochváliť jedným z najlepších systémov vychovávania QBs v lige. Počas minuloročného Draftu sa objavili informácie, že Packers chcú v druhom kole brať Kizera, no nestalo sa tak. Avšak o rok neskôr už je u nás, čiže sa nášmu vedeniu musí naozaj páčiť. Kizer má nesmierne talentovanú ruku a dokáže získavať yardy aj po svojich. Teraz má možnosť sa učiť on najlepšieho QB v lige, čo by mu v jeho napredovaní malo len a len pomôcť. V Green Bay sa už pomaly stáva tradíciou, že si nechávame na súpiske 3 QBs, no ja to tento rok takto nevidím. Hundley po 2 rokoch učenia sa nepredviedol nič a na domácej pôde vyzeral ako keby ho odchytili z Tailgate párty pred Lambeau, kde vypil zo 5 pív a Packers nutne potrebovali niekoho, kto môže nastúpiť namiesto Aarona aj napriek tomu, že na lavičke na svoju príležitosť čakal nádejný mladík Joe Callahan, ktorý je už mimochodom súčasťou Eagles. Osobne si myslím, že Packers sa ho rozhodnú vytrejdovať a potenciálnym kandidátom by mohli byť naší starí-známi z Draftu – Seattle Seahawks, ktorí zháňajú náhradníka pre Russella Wilsona. Ak by sa náhodou bývalý hráč Badgers zranil, tak Seahawks by nemuseli priveľmi meniť systém svojho útoku. No a v Practice Squad by bol Tim Boyle, ktorý je atletický a má silnú ruku. 

Hodnotenie: B+


RUNNING BACKS (4)

RBs: Aaron Jones, Jamaal Williams, Ty Montgomery

FB: Aaron Ripkowski

Practice Squad: Devante Mays

V roku 2017 sme na Drafte brali 3 nádejných RBs, no počas tohtoročnej offseason sa na tejto pozícií nepohlo ani len zrnko piesku. Packers sa rozhodli, že budú dôverovať mladej domácej krvi. Chalani už majú v lige za sebou jeden rok a mohli by nám pomôcť vrátiť takú úroveň nášho útoku ako za slávnych rokov 2010-2011. Pre mňa osobne by mal byť starterom Aaron Jones. Dynamický runner z UTEPu sa vracia po zranení kolena. Jones sa prezentuje výnimočnou prácou nôh a takisto excelentným videním. Jediné mínusko pri ňom je pass protection, na tom by mal zapracovať. Za neho by som dal Jamaala Williamsa, ktorý sa počas minulej sezóny week od weeku zlepšoval a počas posledných mesiacov patril medzi najlepších RBs v NFC. Williams je opakom Jonesa, Jamaal je old-school runner s tvrdým štýlom behania. Potom tu máme nášho minuloročného startera počas prvých zápasov, všestrannú zbraň Ty Montgomeryho. Ty stále nosí netradičné číslo 88 pre RB. Bývalý WR počas posledných mesiacov poriadne nabral na svalovej hmote. Osobne to tento rok nevidím na post startera, ale bude nastupovať ako hráč, ktorý sa môže z backfieldu presúvať na post wideouta a tým vytvárať missmatche. V Practice Squad bude Devante Mays, ktorý sa počas minuloročného TC ukazoval v dobrom svetle, no počas sezóny sa mu ale že vôbec nedarilo a mal problémy s ochranou lopty. Na súpiske si ponecháme aj FB Ripa. Jeho najväčší prínos vidím v tom, že dokáže vynikajúco blokovať a keď sme už podpísali toho tight enda, ktorý v živote neporozumel slovesu „BLOKOVAŤ“, tak Ripova úloha v našom útoku môže byť nesmierne dôležitá.

HODNOTENIE: B+


WIDE RECEIVERS (7)

Davante Adams, Randall Cobb, Geronimo Allison, J´mon Moore, Michael Clark, Equanimeous St. Brown & Marquez Valde-Scantling

Practice Squad: DeAngelo Yancey

Pre mňa osobne najzaujímavejšia bitka o miesto v zostave bude na poste WR. Packers majú momentálne v tíme 9 receiverov, ktorí môžu hrať v NFL, no v najlepšom prípade na WRs ostane 7 miest. Kto má miesto isté? Len Davante Adams a Randall Cobb. Randall má s Aaronom skvelú chémiu a jeho miesto vidím na slote. Davante Adams je pravdepodobne najtalentovanejší WR Packers od čias Roberta Brooksa. Na slantoch je takmer nebrániteľný a je našou jasnou jednotkou. No a potom tu máme nedratovaného hráča, ktorý vstupuje do svojej 3. sezóny v NFL – Geronimo Allison. V jeho prospech hovoria skúseností, no jeho rýchlosť oproti mladším hráčom je značne horšia. Do môjho tímu by sa dostal aj Michael Clark, ktorého doslova žeriem a chcem vidieť zápas, v ktorom nastúpi spolu s Aaronom, nemôžem sa toho dočkať! Spomedzi nováčikov je najpravdepodobnejšie, že najväčší prínos pre tím prinesie Moore. Dokáže hrať na outside, ale aj na slote a spomedzi našich nováčikov je najlepším route runnerom. V novembri by už mohol Allison sedieť na lavičke a Moore by bol trojkou v tíme. St. Brown má skvelú kombináciu veľkosti, rýchlosti a personality. Do dvoch rokov by z neho mohol byť poriadny steal Draftu, takisto nám pomôže to, že sa veľmi dobre pozná s Kizerom a chémia medzi nimi je skvelá. Tretí rookie do partie je Valdes-Scantling. Marquez patril medzi najrýchlejších hráčov na tohtoročnom Drafte a je poriadnou home runovou hrozbou, no dropy a nekonzistentnosť môžu byť problémom. Zrak sa oplatí držať aj na Yanceym, ktorý od svojej rookie sezóny zhodil 15 libier a už sa celý jeden rok oboznamuje s našim systémom. Mohol by byť z neho kvalitný terč na dlhé lopty. 

Hodnotenie: C+


TIGHT ENDS (3)

Jimmy Graham, Lance Kendricks & Emanuel Byrd

Practice Squad: Kevin Rader

Prekvapivo Packers nedrafovali ani jedného tight enda a namiesto toho všetku svoju nádej vložili do novej akvizície Jimmyho Grahama (snáď sa nebude opakovať scenár s hadom Bennettom). Jimmy ku nám prichádza ako veľký ciel pre Aarona a jeho využitie bude významné najmä pri 3. downoch a v red zone. Avšak ako som už spomínal, bloky od neho nečakajme, to sa tam viacej oplatí postaviť dreveného panáka. No keď sa pozrieme ďalej, tak tam to už je pekne zamotané. Kendricks zažil veľmi slabú sezónu. Čakalo sa od neho, že bude dynamickým tight endom číslo 2, no to sa nestalo. S odchodom Rodgersa je zatiaľ pozičnou dvojkou a túto svoju pozíciu si bude musieť obhájiť. No a kto bude tretím tight endom do partie? Do úvahy pripadajú Byrd, Rader, Smith alebo Tonyan. No u mňa je trojkou práve Byrd. Emanuel by mohol byť tým nedoceneným kúskom našej zostavy. Mohol by byť typom hráča ako bol Brandon Bostick, až kým neprišiel jeho „slávny“ onside kick. 

HODNOTENIE: C


OFFENSIVE LINE (9)

Offensive tackle: David Bakhtiari, Jason Spriggs, Kyle Murphy

Offensive guard: Lane Taylor, Justin McCray, Cole Madison, Lucas Patrick

Center: Corey Linsley, Austin Davis

Practice Squad: C Dillon Day, G Jacob Alsadek

PUP list: RT Bryan Bulaga

Naša OL bude jednou veľkou záhadou. Na ľavej strane je vyhradené miesto pre Baka a Laneho. Bak je pravdepodobne najlepším ľavým tacklom v lige a Taylor je typom hráča, ktorý sa rok od roku zlepšuje a jeho výkony sú konzistentné. Na centrovi to je taktiež jasné, tam má svoje miesto Linsley. No a teraz prichádzame k tej zaujímavej strane. Jahri Evans pravdepodobne v Green Bay skončil a možno aj v NFL. Bulaga je momentálne na míle vzdialený od štartu vo weeku 1, kvôli potrhaným predným väzom na kolene ešte z minulej sezóny. Tým pádom mi tu ostali len dve možnosti. Pravý guard bude McCray a pravý tackle Spriggs. McCray je mladý a všestranný ofenzívny lajnmen, no osobne si myslím, že pozícia pre neho ako stvorená je práve guard, kde môže uplatniť svoju silu. Spriggs sa po zranení ukázal v dobrom svetle, bolo tam vidno zlepšenie a pokiaľ bude Bulaga zranený, tak pravá strana bude jeho. Po starteroch tu máme Kyla Murphyho, ktorý je bezpečným backupom na pozícií tackla a nováčik Madison s Patrickom sú náhradníci na post guarda. Patrick takisto dokáže hrať centra. Ako posledný bude na súpiske center Davis, ktorý neskôr na súpiske uvoľní miesto uzdravenému Bulagovi. 

HODNOTENIE: B-


DEFENSIVE LINE (5)

Mike Daniels, Kenny Clark, Muhammad Wilkerson, Dean Lowry, Montravius Adams

Practice Squad: James Looney

Toto je podľa môjho názoru naša najsilnejšia pozícia a táto DL patrí medzi to najlepšie, čo súčasná NFL ponúka. Jedinou otázkou je, či bude chcieť mať Pettine na súpiske 5, alebo 6 defenzívnych lajnmenov. Mike Daniels je srdcom a dušou našej obrany a celého tímu. Nebojím sa tvrdiť, že túto sezónu môže Daniels atakovať All-Pro tím. V strede lajny má svoje miesto vyhradené stále len 22 ročný obrovský talent Kenny Clark, ktorý zažil vynikajúcu druhú sezónu. Muhammad Wilkerson sa opäť spojil so svojím starým defenzívnym koordinátorom a bude chcieť opäť nakopnúť svoju výkonnostnú krivku smerom nahor. Hĺbka na tejto pozícií takisto u nás nie je problémom. Lowry bol počas minulej sezóny starter a viedol si lepšie, než sa očakávalo. Potom tu máme minuloročného nováčika Adamsa, ktorého v minulej sezóne pribrzdilo zranenie. Montravius má talent na to, aby bol kvalitným pass rusherom. Looney bude jediným tohtoročným draft pickom, ktorý sa nedostane do 53 členného tímu, no v practice squad bude číslom jedna. 

HODNOTENIE: A


LINEBACKERS (9)

Outside: Clay Matthews, Nick Perry, Vince Biegel, Reggie Gilbert, Kyler Fackrell, Kendall Donnerson

Inside: Blake Martinez, Jake Ryan, Oren Burks

Practice squad: OLB Chris Odom

Na outside sú jasnými starters Clay a Nick. Po nich na svoju šancu budú čakať Biegel a Gilbert, ktorý budú dôležitými hráčmi do rotácie. Na inside je miesto vyhradené pre Blaka, ktorý bude mať v prilbe aj slúchadlo a bude generálom našej obrany. Za ním je Ryan, ktorý je hráčom na 1. downy proti behu a Burks bude zohrávať dôležitú úlohu v coverage. Fackrell nám ukázal nejaké tie svetlé záblesky, no je príliš slabým hráčom na outside. Osobne si myslím, že by mu viacej sedela pozícia inside LB, kde by mohol využívať svoju dĺžku a atletickosť v blitzoch a v coverage, kde bol počas college solídny. 

HODNOTENIE: C+


CORNERBACKS (7)

Kevin King, Tramon Williams, Jaire Alexander, Joshua Jackson, Lenzy Pipkins, Quinten Rollins, Josh Hawkins

Practice Squad: Herb Waters

Bezpochyby naša najslabšia pozícia počas posledných dvoch rokov sa dočkala prírastkov v podobe mladého talentu a skúsených veteránov. No jedno meno u mňa nenájdete a to je Davon House. House nie je adekvátnym starterom a jeho hodnota pre special team je takmer nulová a mladší hráči dostanú prednosť. Jednotkou bude Kevin King. Veľký corner, ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny potom, čo jeho rookie sezónu výrazne ovplyvnilo nepodarené rameno, ktoré ho trápilo už nejaký ten rôčik. Očakávam od neho kvalitné výkony. Vedľa neho na outside bude stáť Tramon Williams, ktorý našej obrane pridá potrebné skúsenosti a líderstvo. Na slote bude štartovať náš prvý pick na tohtoročnom Drafte – Jaire Alexander. Josh Jackson bude robiť konkurenciu Williamsovi na outside a očakávam, že ho z tejto pozície ku koncu sezóny aj vytlačí. Na svoju príležitosť bude čakať Lenzy Pipkins, ktorý bude za spomenutú štvorku zastupovať v prípade zranenia. Rollins je podľa mňa totálne na chuja corner na outside (pardon za výraz) a postavil by som ho na hybridnú pozíciu safetyho/cornera. Po zranení sa vracia nádejný mladík Waters a jeho sa oplatí sledovať.

HODNOTENIE: B+


SAFETY (4)

Ha Ha Clinton-Dix, Josh Jones, Kentrell Brice, Marwin Evans

Practice Squad: Raven Greene

Minulý rok sme si nechali na súpiske 5 safeties, no tento rok to budú len 4, no 5. do partie bude Rollins. Čiže v konečnom dôsledku budeme mať 5 safeties. Ha Ha je pripravený byť lídrom našej obrany a bude bojovať o nový kontrakt. Osobne očakávam lepšie Dixa než minulý rok. K nemu na pozícií strong safetyho bude starterom Josh Jones, ktorý nahradí Morgana Burnetta. Minulý rok hrával prevažne ako nickel linebacker, no teraz sa už môže plne sústrediť na pozíciu strong safetyho, čo mu môže značne pomôcť a nie len jemu, ale aj celému tímu. No a na svoju šancu budú tradične čakať Brice a Evans. Obidvaja sú veľkým prínosom pre special team.

HODNOTENIE: C+


SPECIAL TEAM (3)

Kicker: Mason Crosby

Punter: JK Scott

Long-snapper: Hunter Bradley

Tu sa nám kombinuje skúsenosť s mladou krvou. Scott je draftovaný punter a osobne som na neho nesmierne zvedavý. Snáď sme nespravili chybu s Justinom… Na pun returne by som videl Alexandera alebo Cobba a na kickoffoch Montgomeryho. 

HODNOTENIE: Bez hodnotenia


ZÁVER

Máme nesmierne mladý a talentovaný tím. Éra Jordyho Nelsona je definitívne skončená a musíme sa spoliehať na mladú krv. Akurát sa bojím toho, že keď sa zraní Adams, tak sme bez WR a ak sa pridá ešte Graham, tak fakt neviem kto bude chytať tie TDs. Na nasledujúcu sezónu nemám veľké oči, no prvé kroky nového generálneho manažéra Gutekunsta sa mi páčia a dávajú zmysel. Neviem či som to už hovoril, ale podľa mňa našou najväčšou posilou je nový defenzívny koordinátor Mike Pettine. Ten chlap mi je sympatický, jeho vyjadrenia majú hlavu a pätu a takisto si ho pochvaľujú aj samotní hráči. Takisto dobrou zmenou je aj angažovanie staronového ofenzívneho koordinátora – Joa Philbina. Philbin spolu s McCarthym pracujú na kompletne novom playbooku, tak som zvedavý.

No sezóna 2019 môže byť naša. Grahama sa vieme zbaviť po prvej sezóne, to isté Williams. Máme 2 picky v prvom kole a cap space bude 50M. Keď popíše nový kontrakt Dix a niekoľko hráčov, ktorým končí po sezóne kontrakt ako napr. Rollins, Cobb, Matthews (tí sa musia o nový kontrakt poriadne pobiť, alebo im povieme zbohom), tak by sme mohli mať stále 40M priestor na posily a tam sa už fakt dajú vymýšľať poriadne posily. Tento rok to na SB nevidím, no v ďalšej sezóne budú naši mladíci už skúsenejší, najmä corners a WRs, zaplátame diery na postoch, kde bude treba posilniť a v sezóne 2019 budeme patriť medzi hlavných favoritov na Lombardi Trophy. Teraz to vidím max. na čierneho koňa, čo nám môže sedieť. Go Pack Go!

CELKOVÉ HODNOTENIE ROSTERU: B

3 thoughts on “#10 Bart za kormidlom! Ako by mohol vyzerať náš roster?

 • 18 mája, 2018 at 19:34
  Permalink

  Super clanok ?

  Ja mam praveze uz z tejto sezony dobry pocit. Mame sice najtazsiu projektovanu schedule, ale ocakavam record 11-5, 10-6 najhorsie a teda play-off uhrame. Tam sa uz moze stat hocico. Najviac ale bude zavisiet od pass rushu, z coho som stale kus nesvoj. Dufam, ze Clay bude silno motivovany kedze mu konci zmluva a zahra ako ho pozname z davnejsich rokov.

  Dalsia vec, co hra v prospech dobrej sezony su novi OC a DC. Pettine isto nasu D posunie inde, predsa oproti Capersovi to moze byt len posun k lepsiemu a nebudeme uz hrat 2010 defense. A pre offense (rozumej Aarona) je len plus, ze prasiak uz nebude callovat hry, ale vezme to Philbin.

  Nech uz to zacne ?

  Reply
 • 18 mája, 2018 at 22:35
  Permalink

  Celej defenzíve by som dvihol známku o jednu úroveň. Kotva menom Capers už je preč a všetci môžu ukázať čo v nich je.
  A ku komentáru od Domina. Si si istý, že Philbin bude callovať útočné akcie ? Zdá sa mi, že som niekde čítal, že túto úlohu si chce ponechať Mike.

  Reply
  • 19 mája, 2018 at 12:46
   Permalink

   Teraz si ma dostal, popravde ani ma nenapadlo, ze by si to chcel nechat skrz ten hrozny playcalling posledne 2 sezony.. skor to bolo asi take zbozne zelanie

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *