#2 PRESEASON 2019 – Packers@Ravens

Nudný zápas so slabým výkonom.

Packers neuspeli na pôde Baltimoru Ravens a prehrali pomerom 13:26. Ravens si tak pripísal 15. víťazstvo za sebou počas preseason. No je to preseason a výsledok nie je podstatný. Ide o výkony jednotlivých hráčov, no ani tie nijako nenadchli. Zápas to bol naozaj nudný. Rodgers do zápasu nakoniec nezasiahol. Správy hovoria o tom, že pociťoval menšiu úzkosť na chrbte a Packers nechceli nič riskovať a radšej ho hrať nedali. Možno to je aj preto, lebo sa Rodgers dobre prispôsobuje novému útoku a Matt ho proste nechcel postaviť len kvôli tomu, aby odohral niekoľko plays. Pred zápasom boli videá na Rodgersa, ako prichádza na štadión a tam sme na ňom nevideli ani len náznak toho, že by tam bol nejaký problém s jeho chrbtom. Čiže ak sa niečo stalo, tak to bolo pri rozcvičke. No Matt po zápase povedal, že to nie je nič vážne. Seana McVaya nezaujímajú opakovania počas preseason, preto by nebolo vôbec prekvapivé, keby niečo podobné presadzoval aj Matt. Od Rodgersa by sme aj tak videli iba nacvičovanie playcall komunikácie, dostávanie sa z a do huddlu, či nejaké veci spojené s pre-snapom. Čiže to nemusíme ľutovať, že nehral. Aspoň sa nezranil. Náš nový útok by sme aj tak nevideli. Ten uvidíme až vo Weeku 1, keď budeme otvárať 100. sezónu NFL na Soldier Fielde a práve tu budeme môcť vidieť to, ako v skutočnosti bude útok Matta LaFleura vyzerať a fungovať. Zatiaľ vieme, že budeme využívať zónové behanie, fullbacka, bude sa stavať na behovej hre a podobne. Čiže len omáčky, ktoré nám nič nepovedia. To ako bude útok vyzerať reálne na ihrisku uvidíme až o pár týždňov. S Josh Jones opäť nehral, aj keď nie je zranený a tento týždeň vynechal tréning kvôli chorobe. Zrejme je to náznak toho, že vo weeku 1 v tíme nebude. Hlavnou správou dňa je, že sme sa obišli relatívne bez zranení. Z ihriska po svojich odišiel CB Ka´Dar Hollman a do zápasu sa nevrátil. To je doposiaľ jediné známe „zranenie“. 

Do zápasu nezasiahli: WR Trevor Davis, QB Aaron Rodgers, CB Kevin King, S Josh Jones, RB Jamaal Williams, RB Aaron Jones, S Ibraheim Campbell, CB Josh Jackson, LB Oren Burks,  FB Danny Vitale, FB Malcolm Johnson, CB Kabion Ento, LB Greg Roberts, TE Jace Sternberger a DL Fadol Brown.

ZAŽIARILI

WR Darrius Shepherd – nedraftovaný rookie a môj chlapec Darrius Shepherd pokračuje v kvalitných výkonoch! Dneska dostal príležitosť ako returner číslo jeden a nesklamal. Práve naopak! Jeden kick return sa mu podarilo vrátiť až na vlastnú 40ku. Ukázal neuveriteľne rýchle nohy, dokázal sa dostať cez dve diery (priložené video). Aj na punt returne sa mu podarilo čosi vykúzliť, keď sa mu hneď po zachytení podarilo vyhnúť gunnerovi a získal extra 8 yardov (priložené video). Darilo sa mu aj v passovej hre, kde bol takmer neustále voľný. Na slante si pripísal získaný prvý down, potom sa nádherne uvoľnil na dlhú loptu, pred svojim strážcom mal náskok, avšak Boyle ho v end zone prehodil. Hneď v ďalšej play sa opäť uvoľnil, avšak na treťom downe loptu dropol, keď prebiehal stredom ihriska. Jedna z mála chýb, ktorých sa doposiaľ dopustil. Shepherd nie je žiadny elitný atlét, no hlavné je to, že vie, ako sa má uvoľniť.  Neskôr skóroval aj 7 yardový TD, keď pekne dokázal udržať obidve nohy v ihrisku. Vie, ako sa má uvoľniť, kde má stáť a osobne si myslím, že na Guta robí obrovský tlak a ten bude mať ťažké rozhodovanie. Všímajte si na tejto play Shepherda. Darrius zahral inštinktívne, zareagoval na vývoj play, zaimprovizoval a bol z toho TD. Pocitový futbal Rodgers miluje. (priložené video).

 

WR Allen Lazard – Lazard opäť raz potvrdil, že je spoľahlivým receiverom. Na 3rd&10 chytá loptu na strede ihriska pre 17 yardov a prvý down. Potom po play-action ho Boyle našiel opäť stredom ihriska pre zisk 25 yardov. Lazard je vysoký receiver a veľmi dobre rozumie tomu, ako to má využiť vo svoj prospech. Dokáže sa dostať pred receivera, ktorému vďaka svojim dlhým rukám nedá šancu na loptu dosiahnuť. Podáva výkony hodné 53ky, avšak myslím si, že vďaka kvalitám v special teame a v hre zo slotu má Shepherd výhodu. Ak sa dostane do tímu, tak to bude preto, lebo si ponecháme 7 WRs.

WR Jake Kumerow – Touchdowný Ježiš Kristus v tomto zápase dokázal, že aj on je len človek a dropol jednu prihrávku. Inak to bol od neho opäť krásny výkon. Najskôr zo slotu po rýchlej prihrávke do slantu od Kizera získava 14 yardov a prvý down. Hneď nasledujúca play, opäť tu je Kumerow a získava 22 yardov. V osobnom súboji porazil CB Marlona Humphreya, bývalého All-american cornera z Alabamy Jake dokazuje, že dokáže hrať aj proti skvelým cornerom. O niečo neskôr ho už nachádza Boyle pre zisk 16 yardov po play action. V tomto momente mal na svojom konte počas tejto preseason 5 catchov pre 5 prvých downov. No potom prišiel spomínaný drop. Jeho route running je krásne plynulý a pozerá sa na neho naozaj parádne. Pripomína mi Adama Thielena. 

Teraz tu bude mať Gute poriadnu dilemu. Pred sezónou všetci hovorili, že na pozícii WR nemáme potrebnú hĺbku. No je tomu skutočne tak? Adams, Allison, MVS, EQ, Kumerow, Lazard, Shehpherd či T. Davis majú legitímnu šancu dostať sa do tímu. No koho si ponechať v 53ke? Všetci to byť nemôžu. Do tímu sa realisticky dostane 6-7 receiverov. U mňa by to vyzeralo takto: Adams, Allison, MVS, EQ, Kumerow, Shehpherd a Lazard. Kumerowa náš útok potrebovať bude, nakoľko jeho route running je azda po Adamsovi v našom tíme druhý najlepší a Rodgers bude potrebovať receivera, ktorý bude stáť v správnom čase na správnom mieste. Čiže na úkor Kumerowa by som nebral nikoho. On v tíme byť musí. S ním bude náš útok lepší. Avšak keby som GM ja, tak cutnem TE Jimmyho Grahama. Ktorý je v podstate prerastený, pomalý a starý receiver. Ušetril by som tým aj nejaké peniaze v platovom strope a na miesto neho by som zobral do tímu nášho najvyššieho WR v tíme – Allena Lazarda, ktorý meria 196 cm. Čiže povedzme, že je to typ Grahama, má lepšie ruky, je rýchlejší, mladší,… mohol by som pokračovať do nekonečna. Shepherd, ale ani Lazard waivers neprejdu, takže Gutekunst bude musieť spraviť extrémne ťažké rozhodnutie. No sú to príjemné problémy, keď máte v tíme viacerých šikovných WRs.

ILB Curtis Bolton – Curtis si pripísal tackles for loss, zrazenú prihrávku, interception a aj v special teame predvádzal solo tackles. Podarilo sa mu zachytiť interception, keď bol v správny čas na správnom mieste a zrazená prihrávka od CB Tonyho Browna mu padla rovno do rúk. Ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným a Curtis je aktuálne jasne pred Summersom a podľa mňa aj pred Burksom. Je našim druhým najlepším ILB. Bolton sa dokonca chcel zahrať aj na legendárneho Troya Polamalu, no QB McSorley si svoju prácu odviedol. 

P J.K. Scott – Jeho punty mali skvelý hang time a svojim gunnerom dával čas, aby sa dostali k returnerovi. Jeho priemerný hang time bol 5.02s a „najhorší“ bol dlhý 4.89s. Priemer na jeden punt mal 53 yardov a každý punt mal dobrý hang time. 

EDGE Za´darius Smith – Smith dostal len niekoľko snapov, ale aj to mu stačilo na to, aby poľahky porazil tackla Stanleyho a keby to nebol Lamar, tak má sack. Celkovo mal fakt 3 dobré opakovania, keď dokázal vytvoriť tlak na QB. Dokáže sa dostať za chrbát najlepších tackles v lige a keď dostane celý zápas, tak to bude paráda!

Prvá ofenzívna lajna – Po zhliadnutí opakovaných záberov som toho názoru, že naša prvá ofenzívna lajna hrala naozaj parádne. Kizer bol takmer nedotknutý a aj run blocking bol fajn, avšak Carson proste nie je dobrým running backom a Dexter Williams bol v tomto zápase mimo. Dovolím si tvrdiť, že naša ofenzívna lajna je na defenzívnu lajnu Bears pripravená. 

ANI ANI

CB Chandon Sullivan – Sullivan bol pri každej hre special teamu, čo nám naznačuje len jednu vec. A to, že má dobrú šancu na to, aby sa dostal do 53ky. No v zápase sa mu prihodila jedna väčšia chyba. Mal skvelú coverage, vďaka skvelému načasovaniu sa dostal do perfektnej pozície pred WR, avšak loptu nejakým zázračným spôsobom nedokázal zachytiť, tá sa dostala do rúk receivera bol to TD. Toto sa mu nemôže stať ani o pol noci!

S Darnell Savage Jr. – Po problémoch so zubom sa konečne dostal na ihrisko a jeho výkony bol dobrý. Najskôr nám na TE Haydenovi Hurstovi ukázal ukážkovú coverage popri ľavej sideline, no následne vo flate missol tackle a Ravens získali extra 8 yardov. Avšak zaslúži si kredit za to, že perfektne prečítal play Ravens, pri TE Boylovi bol tak rýchlo, ako keby ho vystrelili z kanónu. Inak dostal len pár snapov. 

QB Deshone Kizer – Do zápasu nezasiahol Aaron Rodgers a tak šancu v prvom útoku dostal Deshone Kizer. A opäť raz to bol nekonzistentný výkon. Hrali sme 4th&4. WR Adams sa na slante uvoľnil, ale Kizer hodil silnú a privysokú loptu. Keby to hodil presnejšie, je to first down. Avšak dneska hral lepšie ako Boyle, a to o poriadny kus. Dneska ho jednoznačne prehral. Hral za prvou OL, ktorá mu poskytovala excelentnú pass protection a lepšia byť už ani nemohla. Pritom hrala proti jednej z najlepších obrán v lige, a aj tak svojho QB držala takmer úplne čistého. No aj napriek tomu z toho nedokázal vyťažiť nič. 

SKLAMALI

QB Tim Boyle – Boyle podal brutálne nekonzistentný výkon. Raz hodí prihrávku na milimetre, no potom hodí prihrávku do zeme pred voľného Kumerowa na prvom downe… Predviedol jeden krásny drive, keď sa vďaka Lazardovi a Shepherdovi dopracoval až do end zone. No inak to bolo príliš nekonzistentné, lopty neboli presné, atď. Proste keď Boyla dáte na ihrisko na 2 drivy, tak vyzerá perfektne. No ak tam je dlhšiu dobu, tak sa naplno ukážu jeho slabiny. Nepostačujúci výkon aj z jeho strany.

Behová hra, Dexter Williams, Tra Carson – Našej OL sa nedarilo pri zónových behoch chytať hráčov Ravens do blokov, ktorí sa ľahko dokázali dostať do backfieldu a pripisovali si tackles for loss ako na bežiacom páse. Avšak tomuto by som nejakú veľkú váhu nedával. Nehrá Aaron Jones, nehrá Jamaal Williams a ofenzívni lajnmeni sa vkuse striedajú. Raz hrá niekto na centrovi, potom sa presunie na guarda a podobne. Proste tam nie je 5 lajnemnov celý čas, ktorí by boli zohraní s RB – čo je pri zónových behoch docela dôležitá vec. Avšak je to pre Matta LaFleura pozdvihnutý prst a na behoch treba jednoznačne zapracovať. Prechádzame na kompletne nové behové schémy, určitý čas to zaberie, no aspoň jeden beh by mohol byť pre zisk piatich yardov…  Najkrajší beh zápasu predviedol až ku koncu zápasu Darrin Hall a získal 28 yardov po expolozívnom behu. Pekný beh stredom pre zisk 15 yardov si pripísal D. Williams, avšak rozhodcovia si vymysleli holding Jenkinsa a bolo po drive… Otras od rozhodcov (priložené video). Inak rookie RB Dexter Williams dropol jednoduchý screen pass a niekoľko prihrávok dropol aj v tréningoch, na tomto musí pracovať. Neskôr si nerozumel s QB Boylom, ten mu loptu predával zle, tá im vypadla a pár yardov pred end zone ju do svojej moci získali Ravens. Avšak toto bola najmä Boylova chyba. 

Tackling – Ak doposiaľ neúspešnú behovú hru neberiem ako obrovskú tragédiu, tak tackling ma doslova vytáča! To, čo bolo obrovským problémom počas prvého zápasu preseason, bolo problémom aj proti Ravens. Tackling našej obrany bol otrasný. CB Tramon Williams netrafil tackle na QB Jacksona, ktorý si z neho spravil dobrý deň a skóroval TD. Avšak ten neplatil kvôli illegal blocku. No aj tak hanba pre veterána Williamsa. Fackrell missol tackle for loss a bol z toho 14 yardový beh v podaní Halla. CB Redmond missol tackle pred end zone a bol z toho TD. „Hit zápasu“ predviedol CB Tony Brown, ktorý doslova odpálil svojho spoluhráča ILB Martinza. V tomto zápase Packers netrafili 19 tackles a tak sú po dvoch zápasoch na alarmujúcom čísle 43!!!!

Run defense – Naša run defense sa príliš neukázala a RBs Ravens získavali veľké porcie yardov. Hlavnou príčinou bol zlý tackling. No Clark s Kekem odohrali parádne snapy a Keke ukazuje, že je fakt hráčom. Myslím si, že keď budú na ihrisku spolu s Clarkom dlhšiu dobu, tak run defense bude dominovať. Hrajú fakt perfektne. Obaja. 

 

Penalty v special teame – TE Tonyan spravil blok do chrbta a drive sme začínali prilepený pred našou end zone. Ďalší kick return a opäť flag, no tentoraz to bol pre zmenu holding od Summersa. Opäť začíname drive pred vlastnou end zone. Special team útoku vôbec nepomohol a nedoprial mu dobré štartovacie pozície útočných drivov. Je rozdiel, keď hráte z 30ky, alebo 5ky…

ILB Ty Summers – ILB Summers missol hádam 6 tackles a hral tak, ako keby nemal ruky. Veľmi slabý výkon. Raz sa to prihodí, ale 6x?!!!! To je na facku. 

RT Gerhard de Beer – Gerhard odohral veľmi zlý zápas. Hral na pozícii RT, pustil niekoľko tlakov na QB a aj sack. Slabý výkon. 

EDGE Rashan Gary – Gary sa stále pozíciu OLB len učí. V college sa mohol spoliehať na atletickosť, no v NFL treba mať aj parádnu techniku. Proti behu to je od neho solídne, avšak pri pass rush je všetko zle. Počas tohto zápasu sa nenormálne nachytal na bootleg play. Nemal ani len poňatia o tom, že QB si loptu ponechal vo svojej moci a došiel si po poriadny zisk yardov. Mal aj jeden pekný speed pass rush move, avšak neskoro to zalomil do vnútra a nedostal sa tak ku QB. Veľkým rozdielom medzi rookiem Clayom Matthewsom a rookiem Rashanom Garym je motor. Aj keď bola hra stratená, tak Clay proste nikdy nezastavil a išiel aj cez mŕtvoly. No ak Rashanovi nevyjde prvotný move, tak sa na hru vykašle. A toto presne hovorili aj skauti. Je síce pekné, že neustále študuje film, ostáva po tréningu na ihrisku a podobne, no ak na ihrisku nehrá na 110%, tak je to zbytočné. Najlepší hráči v tejto lige sa vyznačujú skvelým motorom, len sa pozrite na to ako hrá Khalil Mack, Aaron Donald, Clay Matthews, atď. Počas tréningov vyzerá Gary fakt parádne a pravidelne porážal aj starting lajnmenov Texans. Možno je to aj tým, že počas zápasov až príliš premýšľa a keď príliš premýšľate, tak ste pomalší. Na tréningoch pri súbojoch 1v1 rozmýšľať moc nemusí a preto dokáže všetko robiť tak rýchlo. No toto je prirodzený proces a postupne si na to zvykne. 

Najlepším momentom zápasu bolo to, ako počas rozhovoru Kuhna s Bulagom v pozadí hrali Bak s Linsleym tú hru s tlieskaním rúk, neviem ako sa to volá oficiálne:

 

One thought on “#2 PRESEASON 2019 – Packers@Ravens

  • 17 augusta, 2019 at 15:46
    Permalink

    To byl straslivy vykon temer od vsech, vcetne treneru a chvili jsem premyslel, jestli se nevratil McCarthy, kdyz jsem videl ty cally. Zatimco loni to byly sekvence incomplete, beh stredem pro nula, treti dlouhy bez sance, ted jsem videl incomplete, beh do strany pro ztratu a treti dlouhy. Spolecne pak byly holdingy a false starty a punty z vlastni dvacitky. Tackling byl na okamzity vyhazov cele obrany. Jako je to jenom preseason, ale Ravens jsou na vsech pozicich o tridu az dve lepsi. Doufam, ze to bylo tak, ze se obe strany dohodly, ze se nebude sackovat. Pokud ne, tak nas pass rush je jeste horsi nez za stareho Doma Caperse. Go Pack Go!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Allison dostal stopku na úvodný zápas sezóny!  |