2019 DRAFT ŠPECIÁL #5: OSTALI VEĽKÉ MENÁ

Prvé kolo draftu je za nami. Oba picky sme použili na secondary. Druhý deň nudou nebude. Ostalo hneď niekoľko zvučných mien. Podarí sa nám nejaký steal?

Rashan Gary a Darnell Savage sú novými členmi Green Bay Packers. Získali sme hráčov do obrany, na ktorú sme použili prvé dva picky aj vlani. Gutekunst tak pokračuje v perfektnej práci pre DC Mikea Pettina. Ten dostal pravdepodobne to, čo si zažiadal, a tak sa môže so svojou skladačkou počas sezóny bavkať.

Počas draftu sme boli s Bartom a Inžinierom v kontakte. Keď oznámili, že Seahawks a Packers urobili trade, mysleli sme, že ideme buď po Taylorovi s Dillardom alebo zoberieme nejakého WR. Na naše obrovské prekvapenie sa tak nestalo. Tešiť nás môže to, že k dispozícii sú ešte celkom zaujímaví hráči.

OT Jawaan Taylor

Najväčší prepad v drafte zaznamenal práve tento hráč. 21-ročný hráč z floridskej univerzity mal byť prvou voľbou spomedzi O-line, no napokon ho preskočilo niekoľko prospektov. Taylor by znamenal pre našu O-line veľa. Bol by náhradou za Bulagu. Proti nám hrá to, že prví budú brať Cardinals, ktorí mali vlani najhoršiu O-line v lige. Potrebujú posilniť aj na iných pozíciách, ale teraz majú Kylera Murraya, ktorému budú chcieť zabezpečiť čo najlepšiu obranu. Tu mi napadá, že by sme mohli skúsiť trejdovať. Cardinals by mohli chcieť nejaký pick navyše. Na druhej strane ho nemusí tím z Arizony zobrať. Potom by som na Gutekunstovom mieste opäť neváhal a skúšal ísť po Taylorovi. 

CB Byron Murphy, Greedy Williams

Máme Jaireho, Jacksona, Kinga, Browna, Williamsa, ale dvaja z nich vlani nastupovali na pozícii safetyho a Kevinove rameno je ako z porcelánu. V drafte sme získali safetyho, no stačí jedno zranenie a začne sa nám to rúcať ako domček z karát. Treba však poznamenať, že pre oboch budeme musieť ísť zo 44. miesta nahor. Až tak nízko nepadnú.

WR A.J. Brown, D.K. Metcalf

Obaja wide receivri z Ole Miss na ohlásenie svojho mena stále čakajú. Ste prekvapení? Ja trocha áno. Prehypovaný Metcalf dostal studenú sprchu a jeho lepší kolega A.J. Brown môže byť na začiatku kola veľmi horúcim tovarom. Osobne by som bol rád, keby sme ho zobrali. Aaron by dostal poriadnu zbraň na hlboké lopty. Ak to však nevyjde, sú tam mená, ktoré nie sú na zahodenie, ale trochu zaostávajú. Je to jednoduché. Ak pôjdeme nahor, tak príde buď Taylor alebo jeden z dvojice WR z Ole Miss. Modlím sa za Browna!

EDGE Chase Winovich

Bart o Chaseovi napísal parádny článok. Je pasovaný za nového Claya Matthewsa. Zoberieme ho a nájdeme ďalšieho tvrdého chlapa s poriadnym srdcom do našej secondary? Môže sa stať, že dokonca nám padne aj na 44. miesto. Článok o Winovichovi čítajte TU!!!

OT Cody Ford

V mock draftoch sa predpokladalo, že Ford pôjde v tretej desiatke, no nestalo sa tak. Nemyslím si, že nám na 44. ostane, ale je tu šanca, že pôjde pár miest pred nami. Tam to pôjde s vyjednávaním ľahšie ako pri Cardinals.

TE Irv Smith Jr.

Hocka ani Fanta už nezískame, ale stále je na boarde Irv Smith. Absolvent Alabamy je šikovný a rýchly. Grahamovi to už príliš nejde a Lewis je skôr mentor. Smith by mohol byť dobrou posilou a ďalším dôležitým hráčom pre Aarona.

Ešte ostali: WR Hakeem Butler, EDGE Jachai Polite, OT Dalton Risner, OL Erik McCoy, QB Drew Lock, CB Amani Oruwariye, S Chauncey Gardner-Johnson, S Taylor Rapp, LB Mack Wilson, WR Deebo Samuel, WR Riley Ridley

Ako to vidím?

Mimo vyššie spomenutých hráčov ostáva aj niekoľko ďalších mien. Spomeniem safetyho Nassira Adderleyho či LB Macka Wilsona. Práve na týchto dvoch pozíciách nám chýba potrebná hĺbka. Nedajbože sa zraní Martinez a sme totálne nahratí. Nemusí to byť však ani Blake, ktorého zranenie by znamenalo totálny prúser. Opäť vidíme, že máme niekoľko dier, ktoré musíme nutne zalepiť. Práve preto si myslím, že Gute bude pozerať na zraniteľné miesta v secondary. V útoku sa budeme spoliehať opäť na šťastenu a to, že Davante ostane zdravý, Geronimo rovnako a vlaňajší nováčikovia poskočia na vyššiu úroveň.

Cítim, že zoberieme RB a to Davida Montgomeryho. Toho vo svojom článku pre draftom spomínal Bart. Páči sa mi a s Jonesom by vytvorili údernú dvojicu. 

Gute nestavia tím, ktorý by mal vyhrať o 4 roky. Vedenie Packers chce úspech tento alebo budúci rok. Túto sezónu je to podľa mňa ešte skoro, ale budúci rok to už bude tretí Guteho draft a jeho mužstvo. Potom už nepomôžu žiadne výhovorky.

One thought on “2019 DRAFT ŠPECIÁL #5: OSTALI VEĽKÉ MENÁ

  • 26 apríla, 2019 at 15:16
    Permalink

    Nazdar. Ja som s 1. pickom spokojný . Zorientoval som sa v tom aj vďaka vášmu rozobratiu hráčov na drafte. Ale toho Darnella Savage ste moc nespomínali, tak neviem čo si mám o tom myslieť. Posilnenie toho postu teda chapem, ale prečo sme nezobrali podla vas niekoho z dvojice čo ste spomínali v článku predtým. Teším sa čo ešte vyčarujú počas dvoch dní. Dík

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *