2019 NFL DRAFT – 3. DEŇ (rekapitulácia)

Tretí deň sa niesol v znamení dopĺňaní súpisky.

5. KOLO – 150 PICK: KINGSLEY KEKE, DEFENSIVE LINEMAN (Texas A&M)

Packers v 4. kole nemali ani jeden pick, lebo ich použili na trade up po safetyho Darnella Savaga. Takže tretí deň sme začínali až v 5. kole a vybrali sme si defenzívneho lajnmena Kingsleyho Kekeho. Je to 191 cm vysoký a 131 kg vážiaci defenzívny lajnmen, ktorý hrával tri roky za univerzitu Texas A&M. Celkovo odohral 52 zápasov (35 štartov) a v nich dokopy nazbieral 21 tackles for loss, 11 sackov a 7 zrazených prihrávok. V roku 2018 sa z pozície nose guarda posunul na pozíciu defenzívneho enda a odohral svoju najlepšiu sezónu. Zhodil na váhe a bol oveľa viacej efektívnejší pri vytváraní tlaku na quarterbacka. Pripísal si 51 tackles, 7 sackov (najvyššie číslo z tímu) a 11 tackles for loss. Osobne si myslím, že je to veľmi, veľmi zaujímavý prospekt, avšak si myslím, že problémom pri ňom bude jeho zapadnutie do defenzívnej schémy. Mike Pettine využíva najmä 3-4 a Keke sa so svojou atletickosťou hodí najmä do 4-3. Dokázal by hrať aj v 3-4, avšak bude musieť byť agresívnejší a explozívnejší. Výhodou je jeho flexibilnosť v defenzívnej lajne, len sa pozrite na počty snapov v roku 2018: LEO-169, LE-47, DLT-79, NLT-33, NT-34, NRT-13, DRT-102, RE-42, REO-174). Okrem pass rushu sa mu darí aj proti behu a PFF ho označili ako 16. najlepšieho run stoppera v tohtoročnej Draft Class. Tento pick nám môže naznačovať dve veci. Prvá je tá, že Gute nepočíta s tým, že sa v budúcej sezóne predĺži Mike Daniels, alebo druhá, že je pripravený povedať zbohom Montraviusovi Adamsovi, ak nespraví nejaký výraznejší výkonnostný pokrok. Keke môže byť veľmi ľahko neobrúseným diamantom, nakoľko sa dokázal výraznejšie presadiť v najlepšie konferencií v univerzitnom futbale a toto môže byť jeden obrovský steal tohtoročného Draftu. Bol jedným z najlepších hráčov na Senior Bowle, keď mal najvyššie percento vyhraných osobných súbojov spomedzi všetkých DTs a bol obľúbenec Pro Football Focusu. Tu sa môžte pozrieť, čo na Senior Bowle spravil s novým OL Minnesoty Vikings Dru Samiamom.

Peter Bukowski píše, že po 1x si tohto hráča všimol v roku 2017, keď hral proti Alabame. Hneď pri prvej hre zápasu vytvoril tlak na QB a po pár plays na neho poslali double team, lebo bol neustále v backfielde. Neskôr v zápase perfektne prečítal tunnel screen na WR a zabránil tak skompletovaniu prihrávky. Niektorí skauti hovorilo o tom, že je to pick v treťom kole. Keď sme boli na rade, tak na boarde bol stále ILB Mack Wilson z Alabamy, ktorý bol tretím najlepšie hodnoteným ILB v tohtoročnej Draft Class a jeho prínos pre našu obranu by bol podľa mňa väčší než prínos Kekeho, preto tento pick hodnotím béčkom. Avšak Keke sa mi páči aktuálne páči viacej ako Rashan Gary.

HODNOTENIE: B+


6. KOLO – 185. PICK: KA´DAR HOLLMAN, CORNERBACK (Toledo)

Hollman je 180 cm vysoký a 89 kg vážiaci cornerback z univerzity Toledo, za ktorú počas posledných troch rokov odohral 35 zápasov, vrátane 27 v rade medzi rokmi 2017-2018. Celkovo sa mu podarilo nazbierať 29 zrazených passov a 2 interceptions. Počas strednej školy hrával futbal za strednú školu v New Jersey a následne v Milford Academy, čo je známa škola na prípravu v New Yorku. Avšak nikto mu neponúkol štipendium. Jediný, kto sa nakoniec ozval a dal mu nejakú ponuku bolo Toledo. Pred sophomore sezónou mu tréneri udelili štipendium a odohral 8 z 13 zápasov, v ktorých si pripísal 33 tackles a 8 zrazených prihrávok. V roku 2017 odohral všetkých 14 zápasov, v ktorých pozbieral 35 tackles, 7 zrazených prihrávok a svoju kariéru zakončil s 12 zrazenými prihrávkami, 43 takles a 1 interception. 40 yardov dokázal zabehnúť za 4.37s, 3-cone drill za 6.81s a vertical leap mal hodnotu 39″. Je to jeden z rýchlejších cornerov, ktorý sa dokáže rýchlostne udržať takmer s každým. Jeho ruky sú agresívne počas celej play a má pomerne solídnu rýchlosť zmeny smeru, čiže má potenciál na to byť slot cornerom. Jeho umiestnenie rúk v press coverage je nekonzistentné, široké a viacej protihráča drží, než rozhadzuje. Nie je konzistentným tacklerom a s running backs v NFL bude mať problém. Hallmon ukazuje veľmi dobrú rýchlosť, avšak ešte je extrémne neostrieľaný. No dokáže reagovať na akciu, hlava je hore a perfektne ju otáča do lopty, aby na ňu vedel aj zahrať a dokáže rýchlo reagovať na screeny. Packers budú mať šťastie, ak sa mu podarí dostať sa do zostavy, avšak osobne ho vidím ako projekt do practice squad, niečo ako E.J. Gaines. Keď som počúval jeho interview s Packers, tak tam bolo jasne počuť, že presne toto je ten typ hráča, ktorý sa aj zoderie, keď dostane nejakú príležitosť. V 6. kole si viacej želať nemôžeš. 

HODNOTENIE: B-


6. KOLO – 194. PICK: DEXTER WILLIAMS, RUNNNIG BACK (Notre Dame)

Generálny manažér Brian Gutekunst hľadaj nejakého power backa a práve Williams by ním byť mohol. Williams je 180 cm vysoký a 96 kg vážiaci runner, ktorý 40 yardov zabehol za 4.57s. Williams hral 4 sezóny za „The Irish“, za ktorých nazbieral 1,600 yardov, 20 touchdownov po zemi a kariéru na tejto historickej univerzite zakončil s priemerom 6.4 yardov na jeden beh. Počas svojej seniorskej sezóny sa stal faktorom aj v passovej hre, keď zachytil 16 prihrávok pre 133 yardov a 1 TD. V roku 2018 dokázal vyprodukovať hneď 7 TDs, ktoré boli nad 30 yardov, vrátane 97 yardového proti Virginia Tech. Jeho produkcia bola zmenšená kvôli zraneniu členku v juniorskej sezóne a v seniorskej ho pozastavila suspendácia. Na margo tohto sa vyjadril, že to bolo za porušenie niekoľkých tímových pravidiel, že to bola chyba a už nie je ten istý chalan, ktorým bol v minulosti. Williams môže byť running backom na všetky 3 downy a ukázal nám náznaky, že môže byť starting running backom aj na úrovni NFL. Behá s dobrou kombináciou citu, sily a šťavy – tzv. „juice“, čo je aj jeho prezývka a toto všetko dohromady mu dovoľuje hneď niekoľko spôsobov na získavanie yardov. Je to múdri runner, ktorý dokáže čítať bloky a len málokedy netrafí dieru. Jeho prednosťou je čítanie ihriska a pokoj, čo mu konzistentne dovoľuje vyčkávať za blokmi a následne vpáliť do vytvorenej diery. Jeho problémom môže byť charakter a relatívna neskúsenosť, čo by mohlo znamenať pomalšiu integráciu do ofenzívy na úrovni NFL. Taktiež nám doposiaľ neukázal schopnosti získavať yardy po kontakte a pass protection taktiež nie je na najlepšej úrovni. Avšak má obrovský priestor na zlepšenie a tento pick môže byť touchdownom. Packers do LaFleurovho systému potrebovali tretieho running backa a Williams sa im do ofenzívnych schém Matta LaFleur hodí náramne, keď budeme behať prevažne outside-zone schémy a toto on dokáže robiť perfektne. 

HODNOTENIE: B+


7. KOLO – 226. PICK: TY SUMMERS, INSIDE LINEBACKER (TCU)

Až v siedmom kole išli Packers do inside linebackera a vybrali si Ty Summersa. Summers je 185 cm vysoký a 109 kg vážiaci linebacker, ktorý bol na strednej škole quarterbackom avšak na univerzite hral ako ILB. ZA TCU odohral všetky 4 sezóny, v ktorých zasiahol do 52 zápasov (32 štartov) a v týchto zápasoch sa mu podarilo nazbierať 319 tackles, 23.5 tackles for loss, 10.5 sackov, 11 zrazených prihrávok, 2 interceptions & 1 forced fumble. Darilo sa mu aj na combine, kde zabehol 40 yardov za 4.51s, na bench press urobil 27 opakovaní, vertical leap mal hodnotu 36″ a broad jump 10-3″. Vo svojom seniorskom roku striedal pozíciu inside linebackera s pozíciou defenzívneho enda, nakoľko na tej pozícií nemali dostatok hráčov. Počas kariéry sa mu darilo natoľko, aby si vyslúžil pozvánku na NFL Combine 2018. Avšak na Draft sa rozhodol ísť až v roku 2019. Summers je šikovný hráč, ktorý je viacej projektom než okamžitým kontribútorom. Má dostatočné fyzické kvality na hráča NFL, avšak nie je to inštinktívny hráč. Je schopný hrať proti behu, jeho tackling je istý, vďaka fyzickým predpokladom je skvelým hráčom na line of scrimmage ale aj do do coverage. Počas kariéry bol efektívnym blitzerom a edge rusherom, čo mu pridáva hodnotu pri passových downoch. Počas tretieho dňa bol stále k dispozícií ILB Mack Wilson z Alabamy, ktorého som si želal, avšak ten išiel do Redskins a tak sme si v poslednom kole vybrali všestranného atléta Summersa. Summers bude ideálnym hráčom do special teamu, avšak neočakávam, že v prvom roku bude nejakou pevnou súčasťou Pettinovej obrany. No ako pick v 7. kole to môže byť pomerne kvalitný výber do budúcna. Tým, že sme do ILB nešli skorej, tak dal Gute jasne najavo, že pevne verí v Orena Burksa, od ktorého v druhom roku očakáva výkonnostný skok a tiež očakáva príspevok aj od Josha Jonesa, ktorého Pettine využíva v boxe ako hybrida. Osobne by som bol rád, keby sa nám podarilo z FA podpísať Zacha Browna, ktorý by bol adekvátny parťák vedľa Blaka Martineza. 

HODNOTENIE: B+


NEDRAFTOVANÍ VOĽNÍ HRÁČI

Po Drafte sa už tradične podpisovali nedraftovaní voľní hráči a Packers si zobrali: CB Nate Brooks (North Texas), OT Yosh Nijma (Virginia Tech), QB Manny Wilkins (Arizona State), EDGE Randy Ramsey (Arkansas), EDGE Greg Roberts (Baylor), DB Javien Hamilton (Ole Miss), WR Kabion Ento (Colorado), TE Davis Koppenhaver (Duke), WR Matt Eaton (Iowa State) & ILB Curtis Bolton (Oklahoma). 

Pozvánku na Rookie Minicamp dostali: QB C.J. Collins (Southwestern Assemblies of God University), DB Devonte Williams (Texas A&I Kingsville), LS Patrick Eby (Columbia), DB Deion Harris (North Dakota), DB Nydair Rouse (West Chester), QB Taylor Cornelius (Oklahoma State), WR Jamarius Way (South Alabama) & WR Darrius Shepherd (North Dakota State).

Za zmienku stojí QB Taylor Cornelius, ktorý v roku 2018 skompletoval 288/486 prihrávok pre 3,980 yardov, 32 TDs a 13 interceptions. V Bowle zápase dokonca prehral QB Drew Locka, keď nahádzal 332 yardov a 4 TDs a jeho tím v Liberty Bowle porazil Lockove Missouri 38-33. 

One thought on “2019 NFL DRAFT – 3. DEŇ (rekapitulácia)

  • 28 apríla, 2019 at 16:53
    Permalink

    Přesně jak píšeš, včera jsem se díval a jak tam pořad byl Mack Wilson tak jsem si přál aby jej vzali, protože si taky myslím, ze na DE nás netlaci bota natolik jako na ILB. V tom případě si myslím, ze má Gute něco už domluveno/vymyšleno, protože nemůže sázet na to, ze se Burks zvedne natolik aby odehrál rovnocenou partii s Martinezem a pokud se zraní tak už tam bude jen ten novej a to by byl pruser, protože opakuji Wilson byl pořad na boardu.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers podpísali nového WR  |