3. deň Draftu sa niesol v znamení prekvapení + zhodnotenie Draftu 2018.

Packers počas posledného dňa Draftu prekvapili asi každého…

Prvé dva dni sa niesli v znamení obrany, no posledný deň priniesol hneď niekoľko nesmierne prekvapivých pickov! Zo strany Packers sme sa nedočkali žiadneho tradu, čiže celkovo sme si dnes vybrali 8 hráčov. Poďme sa teda na nich pozrieť bližšie!


4. kolo – 133. výber: WR J´Mon Moore (Missouri)

Posledný deň Draftu sme začali receiverom. Moore meria 6´3´´ a váži 207 libier. 40 yardov má zabehnutých za 4.49 s, tento čas dosiahol na Pro Day, na Scouting Combine 40 yardov totálne pokazil a zapísal si čas 4.6 s. Avšak prezentuje sa excelentnými číslami v atletickosti. 3-cone drill zmákol za 6.56 s, shuttle time mal 4.04, 38 inchov vertical leap a na bench urobil 21 opakovaní! Moora mali Packers aj na návšteve pred Draftom, čiže ho majú zmapovaného viac než dosť. V drese Tigers počas posledných sezón vždy prekonal hranicu 1,000 nachytaných yardov a dokopy za tieto 2 sezóny nachytal 18 TDs, priemer na jeden catch mal 16 yardov. Moore dokáže meniť smer behu extrémne dobre, čo nám niekoľko krát nádherne predviedol. Dokáže preskočiť cornera a pri hlbokých loptách sa od neho dokáže kvalitne uvoľniť. Moore nie je žiadny explozívny hráč, ale rozumie tomu ako sa treba uvolniť. Jeho ruky na tom nie sú úplne najlepšie, no aj Davante Adams mal vo svojom prvom roku problémy s dropmi. Moore sa v štatistike dropov každým rokom zlepšoval. Najprv zachytil 33% prihrávok, neskôr 45%, 50% a vo svojom seniorskom roku skončil na čísle 68%. Ak Packers dokážu tento trend udržať, tak sa z neho môže stať kvalitný receiver. 


5. kolo – 138. výber: OL Cole Madison (Washington St.)

V 5. kole Packers išli do OL a našli hráča, ktorý od prvého dňa ako oblečie Green & Gold dres bude schopný ochraňovať Aarona Rodgersa. Jedná sa o Cola Madisona, ktorý je vysoký 6´5´´ a váži 314 libier. Madison v college nastupoval na poste pravého tackla, avšak u nás bude s najväčšou pravdepodobnosťou nastupovať ako pravý guard. Túto zmenu ohlásil riaditeľ skautingu Packers, Jon-Eric Sullivan. Vyjadril sa, že Packers sú radi za jeho všestrannosť, no práve guard bude pozícia, kde ho budú potrebovať najviac. Madison zaujal ako guard počas Senior Bowlu, kde sa väčšina NFL tímov vyjadrila, že ho vidí ako inside linemana. Zmena pozície avšak nie je pre neho ničím novým. Pôvodne bol WR, potom sa presunul na tight enda a nakoniec skončil ako ofenzívny tackle. Madison sa o svoje miesto na poste pravého guarda „pobije“ s Justinom McCrayom a Lucasom Patrickom. Vyniká najmä v pass-blockingu, čo sa náramne hodilo práve Washingtonu a nám sa to hodí takisto. Pro Football Focus mu v pass-blockingu udelil známku 97.8, čo je 5. najlepšia známka v celej Pac-12 konferencií a na 776 snapov povolil len 22 tlakov na QB. Jeho celková známka medzi tacklami na tohtoročnom Drafte je 90.3, čo je 2. miesto!! Počas pôsobenia v college nastúpil do všetkých 47 zápasov za Washington, čo je 2. miesto v tímovej histórií. V roku 2017 bol menovaný do second teamu All-Pacific 12 Conference a novinári ho menovali do first teamu. Skauti hovoria o tom, že je slabý, no sila sa dá jednoducho dohnať. Pamätáte si, čo hovorili skauti napríklad o Bakovi, alebo Bulagovi? O toto by som si starosti nerobil. Vynikajúci pick! Podľa mňa najlepší z našej strany počas 3. dňa.


5. kolo – 172. výber: P J.K. Scott (Alabama)

Tak tento pick v 5. kole asi nikto nečakal. Nick bol v poradí 2. punter, ktorý šiel preč z boardu, keď pred ním si Seahawks vybrali Michaela Dicksona z Texas A&M, po ktorého sa dokonca tradovali hore. Následne 173. pick bol opäť punter -Johny Townsend, šiel do Raiders. No ale späť ku nášmu. Scott patril medzi najlepších punterov v college. V dvoch zo štyroch sezón v Alabame zaznamenal v hrubom priemer 47 yardov na jeden punt, čistý priemer bol 42.3 yardov a jeho celkový priemer za 4 roky je 43.1 yardov. Len 5 jeho puntov bolo vrátených a to celkovo po 36 yardov. 27 puntov z 54 skončilo inside 20 a pripísal si len 4 touchbacky. Dokonca bol aj kickerom, keď premenil 48 yardový FG. Má nesmierne silnú nohu, výborný hang time a aj umiestnenie lopty. Skauti hovoria o tom, že v NFL by mohol pôsobiť vééééľmi dlho. Čiže v training campe sa nám strhne „bitka“ o starting puntera medzi Vogelom a Scottom! Myslím si, že nemusím pripomínať, čo robí dobrá štartovacia pozícia drivu… Obrane to môže neskutočne pomôcť. Ako bonus pridávam video, v ktorom poslal 73 yardov dlhý punt!


5. kolo – 174. výber: WR Marquez Valdes-Scantling (South Florida)

Na konci 5. kola prišiel na rad ďalší WR. Valdes je takisto ako Moore veľkým WR, no povedal by som, že ešte lepším „fyzickejším“ kúskom. Meria 6´5´´ a váži 209 libier. No čo mi doslova vyrazilo dych bol pomer jeho rýchlosti a veľkosti. Na to, aký to je veľký receiver, tak 40 yardov na Scouting Combine zabehol za 4.37s!!! A na prvých 10 yardoch dosiahol čas 1.55s. Následne zabehol short shuttle za 4.15 s a 3-cone drill za 6.85s počas Pro Day. Skauti hovoria o tom, že Valdes sa bude musieť zlepšiť v behaní route a stále je to hráč, ktorý je len vo svojom progrese. Takisto jeho ruky nie sú nijako oslnivé. Ja by som ho prirovnal ku Jeffovi Janisovi. Obidvaja hráči majú excelentnú rýchlosť a veľkosť, avšak aspekty hry WR nezvládajú. 26.4% lôpt, ktoré zachytil boli pre zisk +25 yardov. V roku 2016 dropol jeden pass zo 43 prihrávok a v roku 2017 9 z 97 prihrávok. Valdes má veľký priestor na zlepšenie a bude ho zaujímavé sledovať. 


6. kolo – 207. výber: WR Equanimeous St. Brown (Notre Dame)

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré a Gute draftoval 3. WR. No a podľa mňa práve St. Brown by mohol byť z tejto našej trojky najlepší. Pôvodne bol projektovaný niekde do 3. – 4. kola, no my sme si ho uchmatli až v 6ke! St. Brown je vysoký WR, ktorý meria 6´5´´ a váži 214 libier. Na Scouting Combine sa prezentoval len v behu na 40 yardov a tam si zapísal pekný čas 4.48 s. Neskôr počas Pro Day si ešte pripísal 34.5 inchov na vertical. Dokáže zahrať zo slotu, ale aj na outside. Je oveľa rýchlejší než vyzerá a dokáže sa vďaka tomu dobre uvoľniť. Na crossing routach sa mu darilo získavať poriadne porcie yardov po zachytení prihrávky. Počas svojej kariéry mal len minimum dropov, čo je len a len pozitívne. Takisto jeho rádius catchov je nesmierne veľký. Napriek svojej výške nie je veľmi konzistentným hráčom na jump balls. Ďalej má problémy s fyzickými cornermi. Cez cornera North Caroliny M.J. Stewarta dokázal zachytiť len jeden pass. Sila rúk nie je najlepšia a dropy, ktoré predviedol boli zapríčinené najmä týmto faktorom. Nikdy nebol permanentným cieľom a vo svojej kariére zaznamenal len 3 zápasy v ktorých nachytal +100 yardov. Jeho najlepšia sezóna prišla v roku 2016, keď zachytil 58 prihrávok pre 961 yardov a 9 TDs. Počas toho rok bol jeho QB náš nový QB – DeShone Kizer. 


7. kolo – 232. výber: DE James Looney (California)

 

Počas 3. dňa prišiel prvý pick do obrany až v 7. kole. Looney meria 6´3´´ a váži 287 libier. 40 yardov má zabehnutých za 4.89s a 3-cone drill za 7.32s. Počas svojej seniorskej sezóny zaznamenal 9.5 tackles for loss a 3.5 sackov, keď hral v obrane 3-4. Looney je dobrým atlétom, ale v pass rush ma až tak nezaujal. Celkovo počas troch sezón si pripísal 130 tackles a 8 sackov. Skauti hovoria o tom, že bude musieť zlepšiť silu, inak sa proti NFL guardom nepresadí. No skauti toho veru nahovoria, aj o Aaronovi Donaldovi hovorili, že je príliš malý 😀 😀 (trošku na uvoľnenie).


7. kolo – 239 výber: LS Hunter Bradley (Mississippi State)

Áno, čítate dobre, nepomýlil som sa. Je to long snapper. Ani neviem čo mám k nemu napísať. Zrejme čas Bretta Goodeho v Packers sa naplnil a Packers chcú nájsť nového stabilného long snappera potom, čo im nevyšiel experiment s Pepperom, alebo Hartom. Za zmienku ešte stojí fakt že Bradley mal počas svojej kariéry ACL na pravom, ale aj ľavom kolene. 


7. kolo – 248. pick: EDGE Kendall Donnerson (Southeast Missouri State)

Počas poslednej sezóny zaznamenal 53 tackles, 16.5 tackles for loss, 6 sackov, 1 interception, 3 passes defended a 3 forced fumbles. Donnerson Packers zaujal najmä svojou atletickosťou. Počas Pro Day zabehol 40 yardov za neuveriteľných 4.44 s! Zoberte si do úvahy, že meria 6´2´´ a váži 248 libier. Donnerson počas pred draftových návštev mal len jednu, a to práve v Green Bay Packers. 


Po Drafte Green Bay Packers ešte podpísali nasledovných nedraftovaných hráčov:

QB Tim Boyle (Eastern Kentucky), TE Damon Gibson (Minnesota State), TE Kevin Rader (Youngstown State), OG Jacob Alsadek (Arizona), C Austin Davis (Duke), OT Alex Light (Richmond), OLB Clarence Johnson, OLB Naashon Hughes (Texas), DT Tyler Lancaster (Northwestern), DT FIlipo Mokofisi (Utah), CB Chris Seisay (Oregon), S Raven Greene (James Madison) & ILB Marcus Porter (Fairmount). Spomedzi nich ma najviac zaujalo meno OLB Clarence Johnson, ten chlapec vyzerá byť šikovný. Bol menovaný do first-teamu All-American Southwest Conference, keď hral v Division III za Tigers. Celkovo zaznamanal 10,5 sackov & 13,5 tackles for loss.


ZHODNOTENIE DRAFTU

Máme za sebou NFL Draft 2018 a musím povedať, že som spokojný. Počas prvých dvoch dní (ak si o nich nečítal moje články tak KLIKAJ TU (1. deň) & TAKISTO TU (2. deň) sme sa sústredili najmä na našu obranu. Zobrali sme dvoch TOP cornerov na Drafte a jedného atletického LB. Počas posledného dňa sme išli najmä do útoku a special teamu. Draftovali sme troch WRs, čo ja osobne len a len schvaľujem. Viete čo spravil Ron Wolf v roku 1999, keď nás Randy Moss rozniesol na kopytách? V prvých troch kolách draftoval troch cornerov. Gute si berie z tejto legendy príklad. Všetko čo potrebujeme je, aby sa jeden z nich uchytil. Zobrali sme aj posilu na post pravého guarda, čo je pozícia, kde nás tlačí topánka. V prvých 5 kolách sme nezobrali typického edge rushera a ja si myslím, že je to aj logické rozhodnutie. Zoberte si do úvahy, že sa nám po roku do zostavy vracia DT Montravius Adams a OLB Vince Biegel + k ním sa pripojí OLB Reggie Gilbert, ktorý v posledných zápasoch minulej sezóny toho predviedol viacej ako niektorí hráči za celú sezónu. Čiže by sa dalo povedať, že k tohtoročnému Draftu môžme pripočítať týchto troch hráčov a čo nám z toho vznikne? Skvelý Draft! Secondary je roky našou slabinou a Gute to snáď (!) vyriešil a draftoval budúcich skvelých cornerov. Ako som už spomínal, na papieri naša secondary vyzerá vynikajúco. Je mladá, rýchla a zdravo agresívna. Takisto majú pri sebe skúsených mentorov v podobe Davona Housa a Tramona Williamsa, ktorí budú mať za úlohu pomáhať týmto mladým hráčom v ich raste. S draftovaním 3 WRs som úplne v poriadku, keďže na tomto poste tak máme obrovskú konkurenciu a všetci budú musieť predviesť svoje životné výkony, ak sa chcú dostať do 53 členného tímu. Hovorím najmä o hráčoch ako Geronimo Allison, Michael Clark, DeAngelo Yancey, Trevor Davis, J´Mon Moore, Marquez Valdes-Scantling a Equanimeous St. Brown. Pridaním posledných troch spomenutých hráčov sme do tímu pridali hlavne veľkosť a rýchlosť na dlhé lopty, ktorá nám v poslednej sezóne chýbala. Brian svoj prvý draft v pozícií generálneho manažéra zvládol výborne a k tomu ešte nám aj získal ďalšie 1. kolo na Drafte v roku 2019. Čo som pozeral aj názory expertov za tou veľkou mlákou, tak náš Draft chvália a väčšina udelila Áčko. 

CELKOVÉ HODNOTENIE NFL DRAFTU 2018: A

One thought on “3. deň Draftu sa niesol v znamení prekvapení + zhodnotenie Draftu 2018.

  • 29 apríla, 2018 at 18:18
    Permalink

    100% spokojenost. Teď už máme na CB doufám kvalitu a trochu i šířku vůči zranění. Burks muže vytvořit s Martinezem opravdu kvalitní dvojic ILB. Madison by mohl zapadnout už od začátku. A je dobre ze jsme brali tolik WR a ze St. Browna muže být nakonec docela steal. Už se těším na predsezonni campy :-)))

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *