53 členný tím Green Bay Packers!

Brian Gutekunst nás pomerne prekvapil!

Povinné cuty sú za nami a nám sa už z väčšej časti poodhalila súpiska, ktorá bude vstupovať do našej 100. sezóny v NFL! Poďme sa teda pozrieť na to, ako to nový generálny manažér Brian Gutekunst poskladal!

QB (3): 12 Aaron Rodgers, 9 DeShone Kizer, 8 Tim Boyle

  • Na pozícií quarterbacka je prekvapením účasť Tima Boyla, ktorý bol podpísaný ako nedraftovaný nováčik, ktorý v mládežníckom futbale patril medzi najhorších quarterbackov vôbec. Avšak v training campe a zápasoch preseason sa prezentoval silnou a presnou rukou, rýchlymi rozhodnutiami a vedenie Packers zaujal natoľko, že sme si na súpiske ponechali hneď troch QBs! Žeby sme mali až natoľko dobrý skauting, že by videli talent v najhoršom QB konferencie Big East AAC a ten sa následne prebojoval na 53 člennú súpisku? Hmmm… Ak toto Gute fakt vedel, tak klobúk dole!

RB (2): 30 Jamaal Williams, 88 Ty Montgomery

PREPUSTENÍ: 22 Aaron Ripkowski, 40 Joe Kerridge, 46 LeShun Daniels, 34 Joel Bouagnon, 36 Bronson Hill

Reserve/suspended: 33 Aaron Jones

Injured reserve: 32 Devante Mays

  • Na pozícií running backa takisto došlo k prekvapivému kroku. Na súpiske sme si ponechali len dvoch running backov. Na základe tohto očakávam, že Gute ešte na úvodné 2 zápasy privedie nejakého skúsenejšieho running backa, ktorého po dvoch týždňoch nahradí Aaron Jones, ktorý už bude môcť hrať.

WR (8): 17 Davante Adams, 18 Randall Cobb, 81 Geronimo Allison, 11 Trevor Davis, 82 J’Mon Moore, 83 Marquez Valdes-Scantling, 19 Equanimeous St. Brown, 16 Jake Kumerow

PREPUSTENÍ: 10 DeAngelo Yancey, 13 Adonis Jennings, 1 Kyle Lewis

  • Toto nečakal asi nikto! Pred finálnymi cutmi sa búrlivo debatovalo o tom, či si ponecháme 6, alebo 7 WRs. No Gute prekvapil každého jedného a na súpiske si ponechal hneď 8 WRs! Táto situácia je v NFL nevídaná. Počas finálnych cutov tu boli informácie o tom, že Gute hľadá potenciálneho partnera na trade Trevora Davisa, avšak k tomu doposiaľ nedošlo. Do tímu sa dostal aj obľúbenec fanúšikov a Aarona Rodgersa – Jake Kumerow. No myslím si, že ešte jeden WR tím opustí. 

TE (4): 80 Jimmy Graham, 84 Lance Kendricks, 89 Marcedes Lewis, 85 Robert Tonyan

PREPUSTENÍ: 86 Emanuel Byrd, 49 Kevin Rader, 48 Ryan Smith

  • Na pozícií tight enda sa naplnili moje slová a Robert Tonyan sa dostal do 53 členného tímu! Z tohto kroku som nadšený! Avšak na súpiske sú 4 TEs a takisto ako pri WR očakávam, že jeden ešte odíde. Podľa mňa to bude Kendricks. 

OL (9): 69 David Bakhtiari, 75 Bryan Bulaga, 65 Lane Taylor, 63 Corey Linsley, 64 Justin McCray, 74 Byron Bell, 78 Jason Spriggs, 62 Lucas Patrick, 70 Alex Light

PREPUSTENÍ: 55 Dillon Day, 77 Adam Pankey, 79 Kofi Amichia, 60 Austin Davis

Injured reserve: 68 Kyle Murphy

  • Podľa očakávania sme si ponechali 9 ofenzívnych lajnemov. Jediné väčšie prekvapenie je účasť nedraftovaného nováčika OT Alexa Lighta, ktorý sa počas training campu ukazoval v dobrom svetle a tréneri zjavne neverili slušnému RG Adamovi Pankeymu, že dokáže odohrať dobré zápasy aj na poste pravého tackla. Toto rozhodlo. 

DL (5): 76 Mike Daniels, 96 Muhammad Wilkerson, 97 Kenny Clark, 94 Dean Lowry, 90 Montravius Adams

PREPUSTENÍ: 99 James Looney, 73 Joey Mbu, 95 Tyler Lancaster, 67 Conor Sheehy

  • Žiadne prekvapenie. 

LB (8): 52 Clay Matthews, 53 Nick Perry, 50 Blake Martinez, 42 Oren Burks, 93 Reggie Gilbert, 51 Kyler Fackrell, 48 Antonio Morrison, 54 James Crawford

PREPUSTENÍ: 45 Vince Biegel, 91 Kendall Donnerson, 98 Chris Odom, 58 Greer Martini, 56 Ahmad Thomas, 49 James Hearns, 46 Naashon Hughes, 59 Marcus Porter

  • No a tu je ohromne veľa prekvapení. Najskôr všetkých prekvapilo prepustenie oboch ILBs Greera Martiniho a Ahmada Thomasa. Predpokladalo sa, že Packers si jedného z nich ponechajú a hlavne na adresu Thomasa išli len samé slová chváli. Ďalším obrovským prekvapením je ILB James Crawford! V zápasoch preseason bol v depth chart vedený ako jeden z posledných ILBs. Za celú preseason odohral len 40 defenzívnych snapov a ani v jednom zápase ich nemal viacej ako 20. Celkovo preseason zakončil s 2 tackles a 1 tlakom na QB. Toto rozhodnutie ma brutálne prekvapilo. Prepustený bol aj domáci miláčik OLB Vince Biegel, ktorý odohral otrasnú preseason a jeho prepustenie nie je vôbec až tak šokujúce. Si zoberte, že mý sme brali Biegela na Drafte ako 108., no a na 116ke išiel dole DE Carl Lawson, ktorý v minulej sezóne zaznamenal 8.5 sackov a Biegel sa nedostal poriadne ani na ihrisko. Obrovské zlyhanie Teda Thompsona. Očakávam, že na súpisku ešte pridáme min. 2 outside linebackerov, keďže momentálne ich máme len 4 a Mike McCarthy sa vyjadril, že by bolo dobré ísť do sezóny so 6-7 OLBs.

CB (6): 38 Tramon Williams, 20 Kevin King, 31 Davon House, 23 Jaire Alexander, 37 Josh Jackson, 26 Herb Waters

PREPUSTENÍ: 39 Demetri Goodson, 28 Josh Hawkins, 44 Donatello Brown

Injured reserve: 24 Quinten Rollins

  • Tu je všetko podľa očakávania, možno až na účasť Herba Watersa, avšak Herb je obľúbenec Joe Whitta Jr., čiže sa to dalo predpokladať. Ja som osobne predpovedal, že do tímu sa nedostane Davon House a namiesto neho tam bude Lenzy Pipkins. Avšak Lenzy sa stal obeťou nášho tradu pre run-stopping ILB Antonia Morrisona.

S (5): 21 Ha Ha Clinton-Dix, 29 Kentrell Brice, 27 Josh Jones, 35 Jermaine Whitehead, 36 Raven Greene

PREPUSTENÝ: 25 Marwin Evans

  • Tu sme sa nedočkali absolútne žiadneho prekvapenia. Nedraftovaný nováčik Raven Greene hral na dobrej úrovni a jasne prehral Marwina Evansa. 

ST(3): 2 Mason Crosby, 6 JK Scott, 43 Hunter Bradley

PREPUSTENÝ: 57 Zach Triner

  • No a tu ma nesmierne prekvapilo prepustenie Zacha Trinera, ktorý podával konzistentnejšie výkony než draftovaný Hunter Bradley. Gute dal prednosť svojmu draft picku. Uvidíme, či to bolo správne rozhodnutie. 

Je vidno, že Gute si ide vlastnou cestou a chce si postaviť tím podľa svojich vlastných predstáv. Prepustil hneď 5 bývalých draftových pickov Teda Thompsona – FB Aaron Ripkowski, WR DeAngelo Yancey, CB Demetri Goodson, OG Kofi Amichia a OLB Vince Biegel. Ďalších troch zapísal do injured reserve: CB Quinten Rollins, OT Kyle Murphy a RB Devante Mays. Gute sa už takisto zbavil aj CB Damariousa Randalla a stopa nášho bývalého generálneho manažéra sa celkom zjavne začína strácať. Ako som už povedal, toto nie je finálna súpiska. Podľa mňa príde RB, OLB a odíde 1 WR a 1 TE. Najbližšie hodiny budú určite zaujímavé, čakajú nás ešte nejaké tie rošády!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalší rok, ďalší šok!  |