Aaron Jones suspendovaný! Ako nás to ovplyvní?

Momentálne ku nám chodia samé zlé správy…

RB Aaron Jones, ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny v NFL bude svojmu tímu chýbať v prvých dvoch zápasoch sezóny. NFL v utorok oznámila, že mladý RB Packers bude suspendovaný na prvé 2 zápasy sezóny 2018 pre porušenie ligových pravidiel ohľadom užívania zakázaných látok. To znamená, že nám bude chýbať v zápase proti Chicagu Bears 9. septembra a 16. septembra v zápase proti Minnesote Vikings. Jones je oprávnený vrátiť sa k tímu od pondelka – 17. septembra 2018. 

Prečo sa toto všetko stalo? To si môžte prečítať v mojom článku: !!!!KLIKAJ TU!!!!

„NFL dneska oznámila moju suspendáciu. Prijímam to, beriem za to plnú zodpovednosť a ľutujem túto chybu, ktorú som spravil počas sezóny 2017 a ktorá viedla k tomuto trestu. Sklamal som moju rodinu, spoluhráčov, trénerov, vedenie Packers, fanúšikov Packers, univerzitu UTEP, fanúšikov UTEPu a celú komunitu El Paso a Green Bay. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých tento prehrešok zasiahol a sľubujem, že už sa to nikdy nestane. No a keď sa dostanem na ihrisko, tak to bude špeciálne!“ Aaronove Jonesove slová potom, čo zistil, že NFL ho suspendovala na 2 zápasy:

Zmenia sa tým pádom aj plány Mika McCarthyho a Joea Philbina ohľadom running backov? Nemyslím si.

McCarthy sa vyjadril, že do Training Campu vstupujeme bez klasickej jednotky na poste RB, no nebráni sa tomu, že počas sezóny budeme mať klasickú jednotku na poste RB. V poslednej dobe sme sa v Green Bay klasickej jednotky nedočkali už pomerne dlho. Naposledy sme mali klasickú jednotku v rokoch 2013 a 2014, keď jednotkou bol RB Eddie Lacy a dvojku mu robil James Starks. V minulej sezóne sme sa dočkali niečoho podobného, no Montgomery ako jednotka dlho nevydržal a jeho zranenie otvorilo dvere Jamaalovi Williamsovi a Aaronovi Jonesovi, čo sa nakoniec ukázalo ako šťastie v nešťastí. Obidvaja podávali vynikajúce výkony a stali sa pevnou súčasťou McCarthyho plánov. No a prečo si myslím, že táto suspendácia neovplyvní pozíciu tímovej jednotky?

Po prvé, ak by mal byť niekto z tejto trojice running backom číslom jedna, tak to je práve Aaron Jones, ktorý počas offseason nabral na svalovej hmote a výrazne zapracoval na svojej slabine – pass protection. Keď mal Jones v minulej sezóne loptu v rukách, tak sa neustále niečo dialo a pripísal si uctihodný priemer na jeden beh – 5.5 yardov, čo bolo na našej súpiske s prehľadom najlepšie číslo. Takisto mal 6 behov, ktoré mali hodnotu +20 získaných yardov, zatiaľ čo Williams a Monty len po jednom. Pro Football Focus uvádza, že Jones mal 9.9% behov s hodnotou +15 yardov, čo je druhé najvyššie číslo v NFL, hneď za Alvinom Kamarom zo Saints. Čiže ak niekto má byť jednotkou, tak to z môjho pohľadu je na 100% Jones.

Druhým dôvodom je dĺžka trestu. Jones vynechá len 2 zápasy, nie 5, alebo 6. LEN 2! Avšak určite sú to nesmierne dôležité divízne súboje. Prvý zápas je doma proti novému Chicagu Bears. No a následne doma privítame minuloročného šampióna NFC North – Minnesotu Vikings. No a doma si nemôžme dovoliť tieto zápasy prehrať. (dodám, že trošku ma štve, že domáci zápas s Viqueens hráme práve v septembri a nebudeme mať výhodu Frozen Tundry a nemusia vychádzať do zimy z toho ich „úžasného“ nového štadiónu)

Počas Jonesovej absencie budú najviac ako RB vyťažovaní Ty Motgomery a Jamaal Williams. No Jonesova absencia je aj príležitosťou pre ďalšieho running backa z 2017 Draft Class – Devante Maysa. Ak dokáže odohrať kvalitný Training Camp a dostane sa do 53 členného tímu, tak by mohol byť súčasťou plánov Packers pre úvodné zápasy sezóny. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *