Analýza Depth Chart

Už máme po Drafte, tak je vhodný čas pozrieť sa na to, ako by teoreticky mohol vyzerať náš tím na novú sezónu! 

Poznámka: Rookies sú zvýraznení a nedraftovaní rookies budú  zvýraznení takto.


OFENZÍVA 
QB 
 1. Aaron Rodgers 
 2. Brett Hundley 
 3.  Joe Callahan 

Rezerva: Taysom Hill

Na pozícii QB máme úplne jasno. Aaron je neotrasiteľnou jednotkou. Jeho backupom je Brett Hundley, ktorý bol blízko výmeny počas Draftu, no nestalo sa tak. Očakávam, že Hundley dostane v preseason väčšinu snapov a počas sezóny bude Aaronovi kryť chrbát. Po sezóne bude s najväčšou pravdepodobnosťou vymenený, a ak odohrá slušnú tohtoročnú preseason, tak môžme kľudne za neho dostať viacej ako 5. round pick, v ktorom sme ho draftovali. Do tretice tu máme mladého a talentovaného QB Joea Callahana. Joe odohral fantastickú minulú preseason a istotne aj v tejto dostane zopár snapov. Je mi Joea trošku aj ľúto, cez Aarona sa v najbližších rokoch nedostane a má istotne na viac, ako len robiť náhradníka 3/4 kariéry. V rezerve bude nedraftovaný nováčik Taysom Hill. 


RB 
 1. Ty Montgomery 
 2. Jamaal Williams 
 3. Aaron Jones 

Rezerva: Devante Mays 

Na pozícii starting RB bude Ty Montgomery. Oficiálne to potvrdil už aj coach McCarthy. Ty sa celú prípravu sústredí naplno na pozíciu RB. Istotne sa oproti minulej sezóne zlepší, keď sme potrebovali nutne RB a museli sme siahnuť medzi WRs. Už v minulej sezóne mal skvelé štatistiky. Svedčí o tom priemer na jeden beh 5,9 yardov. Montgomery bude istotne využívaný aj na slote ako WR. Toto považujem za veľkú výhodu, keďže súper bude musieť v podstate počítať so všetkým, keď bude Ty na ihrisku. 2. RB bude nováčik Jamaal Williams. Jamaal počas sezóny istotne dostane slušné množstvo priestoru, aby sa ukázal. Myslím si, že Ty s Jamaalom môžu vytvoriť silnú a kvalitnú dvojicu. Kryť im chrbát bude ďalší nováčik Aaron Jones a v rezerve bude čakať na svoju šancu ďalší nováčik Devante Mays. Hĺbku na pozícii RB máme slušnú. Už to len nejako napasovať a poskladať, aby to všetko fungovalo. 


FB 
 1. Aaron Ripkowski 
 2. Joe Kerridge 

Na poste FB to je opäť veľmi jasné. Rip je samozrejmosťou na pozícii starting FB. Už v minulej sezóne nám ukázal svoje kvality a na stratu Kuhna sme zabudli veľmi rýchlo. Rip je na lopte monštrum. Očakávam, že Rip bude dôležitým článok na krátkych a ťažkých 3. downoch. No musí si dávať pozor na zbytočné fumbly. Náhradníka mu bude robiť Joe Kerridge

 

 


WR (X) 
 1. Davante Adams 
 2. Geronimo Allison 
 3. DeAngelo Yancey 

Rezerva: Max McCaffrey 

Davante Adams zažil skvelú minulú sezónu, keď spolu s Jordym viedol ligu v počte TDs. Očakávam, že Davante bude opäť jedným z našich najdôležitejších hráčov. Snáď už bude mať istejšie ruky a odpustí si naozaj hlúpe dropy. Geronimo si v závere sezóny získal dôveru trénerov, ale hlavne Aarona. Aaron mu verí a nemal problém na neho posielať aj zložitejšie passy, ktoré Geronimo s pokojom zachytával. Pre mňa je Geronimo našim čiernym koňom do novej sezóny, ak dostane priestor, tak od tohoto hráča sa dočkáme veľké veci. Pamätajte moje slová. (Už to tvrdím od minulej preseason). Yancey bude hlavne zbierať skúsenosti a čakať na svoju príležitosť, talent tam je, už ho treba len naplno rozvíjať a získavať postupne dôveru. V rezerve bude Max McCaffrey, cez Yanceya sa nepresadí. 


WR (Y) 
 1. Jordy Nelson 
 2. Trevor Davis 
 3. Malachi Dupre 

Jordy sa bude snažiť zopakovať skvelú minuloročnú sezónu, keď sa stal Comeback Player of the Year. Bývalé zranenie ho evidentne už netrápi a môžme sa opäť tešiť na spoľahlivé výkony Air Jordyho! Trevor Davis je zvláštny prípad. V minulej sezóne stratil dôveru, keď pokašlal punt return a už sa dokonca sezóny na ihrisku aktívnejšie neobjavil. Všetko bude záležať na preseason, kde určite dostane priestor a bude bojovať o zotrvanie v tíme. Talent, rýchlosť tam je, už to len treba ukázať na ihrisku a verím, že Trevor nám toho ešte veľa ukáže. Pre Dupreho platí to isté ako pre Yanceya. Zbierať, zbierať, zbierať skúsenosti. 

 


WR (Slot) 
 1. Randall Cobb 
 2. Jeff Janis 
 3. Antwan Goodley

Rezerva: Montay Crockett

 

Na slote bude operovať veterán Cobb. V závere sezóny a v play off ukázal, že ešte nepatrí do starého železa a ťahal nás. No takmer celú regular season bol totálne mimo formy a bol veľmi ďaleko za očakávaniami. Teraz má priestor na to, aby ukázal, že s ním ešte môžme počítať. Cobb poberá z platu cca $12M, čo je za recievera, ktorý nachytá za sezónu 400 yardov a 5 TDs naozaj veľa a ak nebude pokračovať vo forme, v ktorej končil, tak by toto mohla byť jeho labutia pieseň v Green Bay Packers. Pre Jeffa Janisa platí to isté ako pre Davisa. Potrebuje opäť získať dôveru, inak sa nedostane ani do tímu na sezónu. 

 

 

 

 

WRs celkovo: Na poste WRs máme naozaj solídnu hĺbku. Máme tu skúsených, ale aj mladých a talentovaných hráčov, ktorí budú istotne ťažiť z trénovania s menami ako Nelson, alebo Cobb, majú sa od koho učiť a v týchto hráčoch majú aj skvelé vzory. 

 
 

TE 
 1. Martellus Bennett
 2. Richard Rodgers 
 3. Lance Kendricks 

Rezerva: Beau Sandland 

Na poste TE máme takisto veľmi solídnu hĺbku. Starterom bude nová akvizícia z Patriots, Martellus Bennett. Minulú sezónu mal skvelú, keď dokázal bez problémov zaskočiť za zraneného Gronka. Martellus dokáže blokovať aj chytať, je to mohutný, komplexný TE. Je otázkou či je to upgrade, alebo downgrade od Jareda Cooka, ktorého sme stratili. Jared bol dôležitým hráčom a Aaron mu plne dôveroval. Len čas ukáže, či to bol správny krok. Na poste TE č.2 bude poriadna bitka medzi Rodgersom a Kendricksom. Kendricks je nová posila z Rams. Táto zdravá konkurencia prospeje obidvom hráčom, no hlavne Packers. V rezerve bude Beau Sandland. 


LT 
 1. David Bakhtiari 
 2. Jason Spriggs 
 3. Geoff Gray 

 

Na tejto pozícii máme ako startera minuloročného Pro Bowlera a jedného z najlepších na svojom poste v NFL, tu nie je čo riešiť. Náhradou za Bakhtiariho je mladík Spriggs, ktorý bude čakať na svoju príležitosť. Hĺbku tejto pozície dopĺňa nováčik Geoff Gray. 

 

 

 


LG 
 1. Lane Taylor 
 2. Lucas Patrick
 3. Kofi Amichia 

 

Post ľavého guarda je veľkou otázkou. Máme tu 3 hráčov, ktorí budú súperiť o miesto startera. Každý jeden môže byť starterom v prvom zápase sezóny. No očakávam, že to bude najskúsenejší z tejto trojice, a to Taylor. 

 

 

 


 1. Corey Linsley 
 2. Jacob Flores 
 3. Thomas Evans 

 

Tu je starter takisto jasný. V minulej sezóne bol Linsley za Tretterom, no je odchod mu otvoril miesto v základe. Na chrbát mu budú dýchať mladí hráči Flores a Evans

 

 


RG 
 1. Jahri Evans 
 2. Don Barclay 
 3. Justin McCray 

Rezerva: Adam Pankey 

 

 

Starting RG bude pravdepodobne veterán Jahri Evans. Jahri je podľa mňa jedno z najlepších rozhodnutí TT v tejto offseason. Je to skúsený, kvalitný hráč, od ktorého sa môžu mladíci učiť. Navyše to je podpis za minimálne peniaze. Čiže celkom slušná náhrada za Langa. No Don Barclay nemá podobné kvality a budeme musieť dúfať, že Jahrimu bude zdravie slúžiť čo najviac, doteraz nemal žiadne zdravotné problémy a bol stálicou v OL Saints. 

 

 


RT 
 1. Bryan Bulaga 
 2. Kyle Murphy 
 3. Christian Schneider 

 

Na pozícii starting RT je jasný Bulaga. Bryan je už skúseným hráčom a bude patriť medzi lídrov OL. Za ním nasledujú neskúsení Murphy a Schneider. 

 

 

 

 

Útok celkovo: o náš útok veľké starosti nemám. Medzi WRs máme kvalitu, skúsenosť, ale aj mladícku dravosť, ktorá istotne zohrá svoju úlohu. Tight endov máme tiež veľmi dobre vyriešených a Aaron má kvalitné zbrane navyše. Uvidíme, ako sa bude dariť Montgomerymu a zvyšku running backov. Myslím si, že by to mohlo byť na veľmi dobrej úrovni a mohli by sa krásne dopĺňať + k ním ešte Rip. OL vyzerá dobre, aj keď sme prišli o Langa, tak sme ho slušne nahradili. Útok by mal šliapať naplno! 


DEFENZÍVA 
5T
 1. Ricky Jean-Francois 
 2. Dean Lowry 
 3. Montravius Adams 

Rezerva: Izaah Lunsford 

Na tejto pozícii máme naozaj slušnú hĺbku. Predpokladám, že startetom bude naša nová posila Ricky Jean-Francois. Za ním máme Lowryho a nováčika Adamsa s veľkým talentom. Veľmi ľahko sa môže stať, že Adams bude aj starterom

 

 

 


NT 
 1. Kenny Clark 
 2. Letroy Guion 
 3. Brian Price 

Kenny Clark v minulej sezóne toho veľa nepredviedol, no v závere sezóny odohral niekoľko dobrých zápasov a ukázal, že s ním musíme počítať. Kenny je mladý hráč, má len 21 rokov a už pôsobí v NFL jeden rok. Dúfam, že v tejto sezóne naplno rozvinie svoj potenciál, ktorý je istotne obrovský. O svoje miesto v základe bude bojovať s veteránom Guionom. 

 

 


3T 
 1. Mike Daniels 
 2. Christian Ringo 
 3. Imarjaye Albury 

Tu nie je o čom. Daniels je jedna z našich najväčší opôr a budeme dúfať, že opäť bude podávať kvalitné výkony. Na svoju šancu bude čakať Ringo

 

 

 


LOLB 
 1. Nick Perry 
 2. Jayrone Elliott 
 3. Reggie Gilbert 

 

 

Nickovi vyšla perfektne minulá sezóna a dostal mega kontrakt, teraz bude mať priestor na to, aby dokázal, že si tie peniaze naozaj zaslúži. Za ním máme mladíka Elliotta

 

 

 


ILB 
 1. Jake Ryan 
 2. Jordan Tripp 
 3. Cody Heiman 

 

Jake Ryan mal fantastický koniec minulej sezóny a odohral svoje najlepšie zápasy v kariére. Ak bude pokračovať v takýchto výkonoch aj v novej sezóne, tak sa máme určite na čo tešiť. Na šancu budú čakať Tripp a Heiman

 

 


ILB 
 1. Blake Martinez 
 2. Joe Thomas 
 3. Derrick Mathews 

Na poste druhého ILB bude bitka o miesto medzi Martinezom a Thomasom. Obidvaja sú mladí a nádejní hráči. O tom, kto bude starterom rozhodne zrejme preseason. 

 

 

 

 


ROLB 
 1. Clay Matthews 
 2. Vince Biegel 
 3. Kyler Fackrell 

Očakávam, že Matthews bude využívaný ako na pozícii OLB, tak aj na pozícii ILB. Minulú sezónu mal veľmi slabú. Príliš veľa zranení a forma nebola ideálna. Každým rokom toho len pribúda a pribúda. Snáď ostane zdravý a nájde samého seba a dokáže celej NFL, že nie je vyhasnutou hviezdou. Na dvojke bude môj nový obľúbenec Vince Biegel. Od malička fandí Packers, pôsobil vo Wisconsine, má meno po najlegendárnejšom „Packerovi“, čo chcete ešte viacej?! Tento chalan má všetky predpoklady na to, aby sa stal kvalitným OLB, ďalej tu je mladík Fackrell, ktorý sa bude snažiť využiť každú sekundu na ihrisku vo svoj prospech. 

 

 


LCB 
 1. Davon House 
 2. Josh Hawkins 
 3. Herb Waters 

Rezerva: Donatello Brown

Tu máme navrátilca Housa. Neviem, čo mám od neho očakávať. Keď pôsobil u nás pred pár rokmi, tak ako jeden z mála cornerov v lige dokázal vygumovať Julia. Uvidíme, či sa vôbec ešte uchytí. Náhradníci sú mladí a nemajú potrebné skúsenosti ako Davon. Čiže inú alternatívu tu nevidím. 

 

 

 


SS 
 1. Morgan Burnett 
 2. Kentrell Brice 
 3. Marwin Evans 

Tu máme skúseného Burnetta,  na ktorého sa bude naša seconadry veľmi spoliehať. Brice v závere minulej sezóny ukázal, že dokáže rozdávať naozaj tvrdé hity, no ešte zďaleka tam nie je tá potrebná kvalita. 

 

 


FS 
 1. Ha Ha Clinton-Dix 
 2. Josh Jones 
 3. Jermaine Whitehead 

Free safty je pozícia vyhradená pre Haháča. Minulú sezónu podával kvalitné výkony a bude patriť medzi najdôležitejších hráčov aj v tejto sezóne. Josh Jones je klasický hybrid. Dokáže odohrať FS, SS, ale aj CB. S najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať tam, kde nás bude topánka tlačiť najviac. Je rýchly, silný hráč a istotne bude platným členom tímu. 

 

 


RCB 
 1. Kevin King 
 2. LaDarius Gunter 
 3. David Rivers 

Tu bude našou jednotkou náš 1. výber na tohtoročnom drafte, Kevin King. Kevin je podobný typ hráča ako Jones. Dokáže zahrať aj FS, aj CB. Je rýchly, tvrdý, dobre stavaný corner so skvelou coverage a rukami. Bude si musieť zvyknúť na úroveň WRs v NFL, no očakávam, že mu to veľmi dlho trvať nebude a bude jedným z hlavných pilierov našej secondary. Za ním je Gunter, ktorý sa dúfam na ihrisko nedostane. 

 

 


Slot CB 
 1. Damarious Randall 
 2. Quinten Rollins 
 3. Lenzy Pipkins 

 

Randall s Rollinsom minulú sezónu hrali takmer vkuse s nejakým zranením. Ich by som ešte veľmi nezatracoval. Ak Randall bude hrať min. na úrovni svojho 1. roku v NFL a Rollins nebude zaostávať za WRs o 2 metre, tak to môže byť celkom slušné. 

 

 

 

Obrana celkovo: na drafte sme doplnili pozície, ktoré nás tlačili. Už len čas ukáže, či budú pre našu secondary prospešní. No ja si myslím, že zlepšenie tam určite bude, priniesli sme do secondary potrebnú veľkosť, výbušnosť, rýchlosť.  Secondary v zložení King, Randall, House, Haháč a Burnett by mohla fungovať, no chce to čas. Už by to naozaj nemuselo byť také tragické. Pass rush je veľkou otázkou. Veľmi veľa bude závisieť od Matthewsa s Perrym. Ak sa chytia hneď od začiatku a budú zdraví, pridajú sa k nim mladíci, tak to môže byť postrach quarterbackov. Otáznikom je aj pozícia ILB, kde máme samých mladých hráčov. Budeme potrebovať, aby sa uchytili a aj oni priložili ruku k dielu. V obrane máme veľký talent, treba ho len naplno rozvinúť! Verím, že to chalani dokážu. 


Special Team
 1. Mason Crosby 

 

Tu nie je o čom. Mason je naša opora a inak to nebude ani v nasledujúcej sezóne. 

 

 

 


 1. Jacob Schum 
 2. Justin Vogel

 

Jacob minulú sezónu puntoval kvalitne a dokázal zaklincovať súpera pred end zónu, keď sa nášmu útoku nedarilo. Získal si dôveru a aj miesto v tíme do ďalšej sezóny.

 

 

 

 


LS
 1. Taybor Pepper 
 2. Derek Hart 

H
 1. Jacob Schum 
 2. Randall Cobb 

KR 
 1. Jeff Janis 
 2. Trevor Davis 
 3. Ty Montgomery 
 • Tu bude hrať ten, ktorý sa dostane do tímu na sezónu. 

PR 
 1. Randall Cobb 
 2. Trevor Davis 
 3. Jeff Janis 
 • Tu platí to isté ako pri kick returnoch. 

 

ZÁVER:

Tím nie je poskladaný zle, máme jeden z najmladších tímov, no máme aj veľa skúsených a kvalitných hráčov. Kvalitou a šírkou sa nechytáme napr. na Falcons, alebo Patriots, no ak bude útok hrať tak ako počas záveru minulej sezóny a obrana získa ten jeden turnover navyše a dá šancu Aaronovi, tak by to mohla byť veľmi zaujímavá a úspešná sezóna z pohľadu Packers! Go Pack Go!

2 thoughts on “Analýza Depth Chart

 • 5 mája, 2017 at 16:19
  Permalink

  S vetou “Za ním je Gunter, ktorý sa dúfam na ihrisko nedostane. ” sa myslim stotoznujeme uplne vsetci ?

  Reply
 • 8 mája, 2017 at 16:59
  Permalink

  Krásné články. Moc se vždy těším na další. Kluci díky.
  Už se těším na novou sezonu, sestava vypadá dobře. Abych vypnil čas tak jsem koukal na zápasy sezony 2015. Moje postřehy.
  – Velká škoda je Sama Shieldse a jeho zranění, CB byl opravdu dobrý
  – Rollins by nemusel být špatný CB, když bude zdravý. V sezoně 2015 nevypadal zle.
  – Ty Montgomery nebyl špatný ani jako WR. Mohl by řádit i jako slot.
  – Clay Mathews v loňské sezoně oproti 2015 poloviční. Za hodně peněz málo muziky. Snad se zvedne. A doufám, že Nick Perry nepůjde v jeho stopách. Dlouhý kontrakt na dost peněz = káždý rok horší a horší.
  – Z článku nesouhlasím S ha-ha Clinton Dixem. Podle mě to není dobrý hráč. V skládání zoufalý, pomoc CB neexistuje. Loni 3 INT mu dle mího hodili přímo do rukou. Žádné předskočení, souboj nic. To ho vyneslo do pro bowlu /omyl). Podle mě by jsme na FS měli mít lepšího hráče. Jones?
  Na konec ještě jednou díky za stránky.
  B.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #13 – Tampa Bay Buccaneers vs Green Bay Packers  |  REVIEW: WEEK #14 – Green Bay Packers vs Cleveland Browns  |