Bartove ocenenia za sezónu 2018!

Kto patril k najlepším, a kto naopak k najhorším?

Máme už pred sebou len Super Bowl a tak som sa rozhodol, že je na čase vydať moje sezónne ocenenia tým, ktorí si to zaslúžia! Avšak pred tým, než začnete hútať a rozoberať moje ocenenia, tak vám odporúčam prečítať si moje VELIKÁNSKE SEZÓNNE REVIEW, kde sa dozviete všetko podstatné ohľadom sezóny 2018 a taktiež aj rozsiahlejšie vysvetlenia toho, prečo som danému jednotlivcovi udelil konkrétne ocenenie. Tu to len tak zhrniem, nebudem dva krát písať to isté. Tak poďme teda na Bartove ocenenia za sezónu 2018!

MVP (najužitočnejší hráč) – WR DAVANTE ADAMS

K tomuto veľa dodať nemusím. Nebyť jeho, tak sezóna dopadne ešte oveľa, oveľa horšie. Podával konzistentné výkony a kvôli zraneniu, ktoré ho vyradilo z posledného zápasu sezóny proti Lions, neprekonal hneď dva historické rekordy Green Bay Packers – počet nachytaných yardov & prihrávok. Bolo to len o vlások! MVP je jasný.


OFENZÍVNY HRÁČ ROKU – LT DAVID BAKHTIARI

Áno, Adams tu byť mohol, avšak chcem mať trošku rozmanitosti v týchto mojich oceneniach. Nie že ma ešte niekto označí za diskrimináciu, hah. Tak za ofenzívneho hráča roku som zvolil ľavého tackla a strážcu Rodgersovej slepej strany Davida Bakhtiariho. Bakhtiari je najlepším pass blocking ľavým tacklom planéty. Tu nie je o čom. Toto moje tvrdenie potvrdil aj Pro Football Focus, ktorý ho pred pár dňami vymenoval za najlepšieho pass blockera roku 2018. Toto ocenenie sa dáva tomu, kto dosiahol výnimočné štandardy v pass protection. All-Pro tackle tak toto ocenenie získal už 2x za posledné 3 roky. Minulú sezónu tento titul na chvíľku požičal centrovi Oaklandu Raiders Rodneymu Hudsonovi, no aj to Bak vtedy vynechal 4 zápasy kvôli zranenému hamstringu. Aj v tejto sezóne mal viacero zdravotných problémov, avšak aj napriek tomu zasiahol do všetkých 16 zápasov sezóny. Bak bol najlepším pass-blocking tacklom aj napriek tomu, že odohral ako 5. najviac pass blocking snapov na tejto pozícií. Žiadny iný tím nehádzal loptu na percentá častejšie než Packers, no Bak aj napriek tomu držal edge rusherov ďaleko od QB Aarona Rodgersa. Taktiež svojou atletickosťou a silou výrazne pomáhal v behovej hre. Podľa mňa úplne zaslúžené ocenenie.


DEFENZÍVNY HRÁČ ROKU – NT KENNY CLARK

Stále len 23 ročný mladík, avšak v NFL už ostrieľaný býk. Každý, kto má dve oči a polovicu mozgu tak vie, prečo som vybral práve Kennho za defenzívneho hráča roku. Už teraz patrí medzi DL elitu, osobne ho považujem za najlepšieho 3-4 nose tackla v NFL a stále sa len a len zlepšuje. SKY IS THE LIMIT!


 

SPECIAL TEAM HRÁČ ROKU – LB JAMES CRAWFORD

Aj keď nebol súčasťou našej obrany, tak v special teame bol stavebným kameňom. Atleticky skvele vybavený rookie si v special teame pripísal 8 solo tackles, čo je najvyššie číslo v našom tíme. Celkovo odohral 333 snapov a bol jedným z mála svetlých bodov nášho katastrofálneho special teamu.


OFENZÍVNY NOVÁČIK ROKU – WRs EQUANIMEOUS ST. BROWN & MARQUEZ VALDES-SCANTLING

Tu som sa fakt nevedel rozhodnúť, že ktorému z nich to mám dať. Tak som spravil kompromis, majú to obaja. Vo svojej rookie sezóne nesklamali a postupom času sa z nich stávali lepší a lepší hráči. Osobne sa veľmi teším, čo nám predvedú v druhej sezóne! 


DEFENZÍVNY NOVÁČIK ROKU – DT TYLER LANCASTER

Áno, áno, áno. Mohol/mal to byť CB Jaire Alexander, ale ja som sa rozhodol, že pôjdem inou cestou. Pri nováčikovi roku chcem zohľadniť to, aký spravil výkonnostný pokrok a kde sa herne nachádzal na konci sezóny. Jaire ku nám prišiel ako hotový hráč, bol okamžite starting cornerom a všeobecne sa očakávalo, že bude lídrom obrany. Čo sa nakoniec aj naplnilo. Avšak kto z vás pred sezónou predpovedal, že Lancaster bude v závere sezóny našim najlepším defenzívnym hráčom, ba dokonca, kto o tomto mene mal nejaké poňatie pred začatím preseason??? Ja tiež nie. Kvôli zraneniam starting hráčov Danielsa, Clarka a Wilkersona dostal šancu a naložil s ňou galantne! Proti behu bol beštiou a hodne mi pripomína mladého Kenny Clarka (haha, to je sranda, že mladého. Šak on je stále mladý, len do NFL prišiel v dvadsiatich rokoch a stal sa najmladším Packerom, ktorý sa objavil v otváracom zápase sezóny od čias Arnieho Herbera v roku 1930…). 


CENA KYLERA FACKRELLA (najvyšší výkonnostný pokrok) – OLB KYLER FACKRELL

Chcel som túto cenu nejako nazvať, avšak nič mi nenapadlo. Tak dostala názov po svojom prvom držiteľovi a je ním OLB Kyler SACKrell. Pred sezónou sa nám nemohlo ani snívať o tom, že práve Fackrell bude v 53ke a ešte k tomu, že bude viesť tímovú štatistiku sackov (10.5)… Avšak nový defenzívny koordinátor Mike Pettine našiel recept na to, ako ho dostať do situácií, kde môže využiť svoju prednosť – rýchlosť a zožalo to svoje ovocie. Kyler zaznamenal 2 zápasy s 3 sackmi (Seahawks & Bills). Keby rozdával sacky pravidelnejšie, povedzme cca ten jeden sack na zápas a nie, že 6 sackov nazbiera v 2 zápasoch, tak ho zvolím aj za defenzívneho hráča roku. Avšak už toto je z môjho pohľadu pre Kylera obrovské ocenenie a osobne som za neho rád.


CENA TONYHO MANDARICHA (najväčší výkonnostný pád/sklamanie sezóny) – TE JIMMY GRAHAM

Máme tu cenu Tonyho Mandaricha. Pre tých, ktorí nevedia, kto to bol Tony Mandarich, tak vám ho v krátkosti predstavím. OT Mandarich meral 198 cm, vážil 150 kg, bol považovaný za nejlepší OL prospekt v histórií amerického futbalu a rozhodol sa ísť na NFL Draft v roku 1989. V prvom kole, celkovo druhého si ho vybrali práve Green Bay Packers. Mandarich však nikdy nenaplnil svoj intergalaktický potenciál a skončil neslávne ako jeden z najväčších bustov v histórií tohto športu. V Packers pôsobil len 4 sezóny, následne bol 5 rokov mimo futbalu a potom išiel na 3 sezóny do Colts. Potom ukončil kariéru. v NFL zasiahol len do 86 zápasov, z toho do 63 ako starter. Z Draft Class 89eho, bol z TOP 5 pickov len Mandarich mimo Hall of Fame. Všetci ostatní sa tam dostali (Troy Aikman, Barry Sanders, Derrick Thomas & Deion Sanders). No a jeho cenu tento rok získal TE Jimmy Graham. Ďalšia veľká akvizícia v FA na poste tight enda, ďalšie veľké sklamanie. Len 2 TDs, keď sa očakával útok na hranicu +10… Myslím si, že všetci vieme ako to s Jimmym v tejto sezóne bolo, kto nevie, tak nech si prečíta moje review a dúfajme, že ak ostane v Green & Gold, tak nech je budúca sezóna v jeho podaní omnoho úspešnejšia a snáď opäť neobháji toto „výnimočné“ ocenenie. 


CENA JORDYHO NELSONA – NT Kenny Clark

Cenu Jordyho Nelsona udeľujem tomu, kto podával perfektné výkony na ihrisku a zároveň vo vynikajúcom svetle reprezentoval hodnoty Green Bay Packers aj mimo futbalového ihriska. Tento rok ju získava Kenny Clark. Kenny na ihrisku svieti ako kométa a aj mimo sa výrazne angažuje v charitatívnych podujatiach. Avšak tento rok sa mu prihodila aj jedna smutná udalosť. Kenny so svojou matkou vyzbierali hračky v hodnote $5,000 pre deti v okolí San Bernandina v Kaliornií. Avšak niekto ich cez noc všetky ukradol. Hračky boli ukradnuté z domu jeho matky, ktorý jej Kenny kúpil po tom, čo bol v roku 2016 draftovaný do NFL. Kenny chcel tieto hračky rozdať viac než 300 deťom v tejto oblasti. Je smutné, že aj toto ľudia dokážu spraviť… Taktiež bol Kenny menovaný na cenu Waltera Paytona. V júli usporiadal už druhý ročník mládežníckeho futbalového kempu v Kalifornií. Kalifornia je jeho domáci štát, tu navštevoval aj UCLA a pravidelne pomáha v detských nemocniciach a mládežníckych futbalových kempoch. Kenny síce má len 23 rokov, avšak už v takto mladom veku ukazuje, že má obrovské srdce a veľké futbalové peniaze mu nezahmlili mozog ako niektorým mladým hráčom. Myslím si, že menovať ich nemusím, všetci vieme o koho sa jedná. Klobúk dole Kenny!  


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pribudol nám aj running back!  |  Postrehy z Training Campu - 4. deň  |  TRADÍCIE  |