Brian Gutekunst ostal zaskočený.

Pozícia Guta nie je taká silná, ako by sa mohla na prvý pohľad zdať.

Keď bol Brian Gutekunst vymenovaný za nového generálneho manažéra Green Bay Packers, tak si myslel, že bude mať plnú kontrolu nad súpiskou a takisto aj nad hlavným trénerom. Zatiaľ čo mal Gute volnú ruku v rozhodnutiach ohľadom free agency a Draftu, tak to isté sa nedá povedať o jeho moci voči Mikovi McCarthymu. 

Gutekunst poskytol rozhovor Aaronovi Naglerovi z packersnews.com a dostal otázku ohľadom oznámenia výkonného riaditeľa a prezidenta Green Bay Packers – Marka Murphyho o prerozdelení kompetencií medzi Gutekunsta, McCarthyho a Russa Balla, ktorý je výkonný viceprezident futbalových operácií. Gutekunst bol z tohto kroku značne prekvapený, pretože to je niečo, čo v našej organizácií nikdy pred tým nevidel. 

„Jednoznačne to je niečo odlišné, než čomu som bol v Green Bay doposiaľ vystavený. Potreboval som čas na to, aby som to spracoval. Myslím si, že vec, vďaka ktorej som s tým oukej sú ľudia. Vzťah, ktorý mám s Markom, Mikom a Russom je dobrý. Myslím si, že vďaka tomuto to je oukej a je to pre mňa jednoduchšie. Ale je to určite niečo, s čím som sa počas mojej profesionálnej kariéry ešte nestretol. Je to niečo, čo som neočakával. Ale som veľmi šťastný, kde sa momentálne nachádzame.“ nechal sa počuť Brian Gutekunst.

Aby som vám to vysvetlil o čo sa vlastne jedná, aby ste z toho nemali guľáš. Gute, Russ a Mike budú spoločne riešiť rôzne otázky (v našom prípade napr. odvolanie hlavného trénera) a svoje odpovede budú prenášať priamo na Murphyho. Keď medzi nimi nastane nejaký spor a nebudú sa vedieť zhodnúť, napr. na odvolaní hlavného trénera, tak finálne rozhodnutie bude ležať v rukách Murphyho. 

Keď Murphy predniesol toto rozhodnutie, tak na neho ihneď smerovala otázka, prečo sa McCarthy musí zodpovedať jemu a nie Brianovi. Jeho odpoveď bola nasledovná: „Myslím si, že by to bolo veľmi nápomocné pre Mika McCarthyho aby sa zodpovedal práve mne. Myslím si, že je to pre našu organizáciu to najlepšie riešenie.“ tieto slová zazneli v januári. Neskôr nám Murphy poodhalil viacej detailov, prečo prerozdelil moc medzi viacerých ľudí. 

„Kľúčovým faktorom v tomto procese bolo zlepšiť komunikáciu. Cítil som, že postupom času naša komunikácia v rámci futbalových operácií trpela. Takisto som chcel vytvoriť štruktúru, ktorá by dávala Brianovi čo najlepšie šance na úspech. Zúženie jeho zodpovedností (niekoľko zodpovedností generálneho manažéra bolo prenesených na Russa Balla, vrátane manažmentu salary capu a vyjednávania kontraktov) mu dovoľuje sústrediť sa na najdôležitejšie aspekty jeho práce, Draft a rozhodnutia o 90, respektíve 53 člennom tíme. Počas procesu hľadania nového GM som si uvedomil, aké je pre nás dôležité si udržať Russa aj Briana v našom tíme. Rozhodol som sa, že komunikácia medzi mnou a nimi, takisto aj Mikom, nám môže dopomôcť dosiahnuť naše ciele. A nakoniec, všetky organizácie sa postupom času vyvíjajú a pevne verím, že nám to pomôže v napredovaní.“

Na záver dodám, že na konci minulej sezóny náš hlavný tréner Mike McCarthy podpísal jednoročné predĺženie kontraktu. Takže bude to na Murphym, a nie na Gutovi, či bude McCarthy aj po sezóne pokračovať v úlohe hlavného trénera Green Bay Packers.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *