Budú Packers hostiť draft 2022 alebo 2024?

V stredu sme sa dozvedeli, že draft v roku 2021 bude v Clevelande, Kansas City bude svedkom výberu mladíkov o dva roky neskôr.

Budúci rok sa očakáva veľkolepá draftová šou v Las Vegas. Momentálne chýba do skladačky už len nájsť hostiteľa draftu v roku 2022. Green Bay Packers preukázali NFL svoj záujem hostiť draft, no oficiálnu kandidatúru nepodali. Packers môžu podať prihlášku na rok 2022 alebo 2024.

Prečo by to Packers chceli? Nová obrovská expozičná hala a vylepšený Titletown District sú kľúčovými dôvodmi, prečo by mal byť draft v Green Bay!

Tento týždeň začne demolícia Brown County Veterans Memorial arény a Shopko Hall. Práve nová expo hall nahradí tieto dve monumentálne stavby. Počas výstavby bude na rôzne výstavy využité Lambeau Field Atrium.

Titletown District je zábavný komplex s obchodmi, reštauráciami a hlavne aktivitami spojenými s futbalom a Packers. Nachádza sa v blízkosti Lambeau Fieldu. Ľudia tu môžu behať po ihrisku, skúsiť fitness cviky, v zime tu korčuľujú. Okrem toho obsahuje rôzne zdravotnícke zariadenia, reštaurácie či pivovar.

Toto leto prejde Titletown District rekonštrukciou a veľkou inováciou. V spolupráci s Microsoftom vyrastie moderná budova Titletown Tech, ktorá bude obsahovať reštauráciu, byty a apartmány.

„Keď sa pozrieme na budovanie Titletown Districtu, rok 2024 je lepšou možnosťou. Vieme, že kľúčovým komponentom bude dobudovanie campusu, ktorý bude jadrom draftu,“ povedal Aaron Popkey, riaditeľ oddelenia Packers pre prácu s verejnosťou.

Posledný draft v Nashville videlo 600 tisíc ľudí. Predošlý rekord z Philadelphie 2017 bol jednoznačne prekonaný (250 tisíc ľudí). Draft 2019 bol so 47,5 miliónmi divákov v televízii najsledovanejším draftom v histórii.

NFL prezradila, že draft v roku 2018 v Dallase vygeneroval zisk 125,5 miliónov dolárov. Pre zaujímavosť, zápas Packers má 15-miliónový ekonomický impakt. Aj na základe toho by mal draft v Green Bay veľký význam. Pomohlo by to predstaviť nové moderné komplexy a zároveň by región ťažil ekonomicky.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: Preseason #1 - Green Bay Packers vs Philadelphia Eagles  |