Ron Zook je preč a začína sa hovoriť o novom ofenzívnom koordinátorovi!

LaFleur spravil to, čo sa všeobecne očakávalo!

Náš nový head coach Matt LaFleur dostal možnosť vybudovať si vlastný trénerský tím. Najskôr nám bolo od Roba Demovskyho reportované, že si chce udržať pokope aktuálny tím trénerov našej defenzívny. Svoje miesto by si mal uhájiť defenzívny koordinátor Mike Pettine, či tréner defenzívnej lajny Jerry Montgomery. Montgomery je v Green Bay od roku 2015. Vo svojich prvých troch sezónach bol defenzívnym asistentom a v roku 2018 bol povýšený na trénera defenzívnej lajny. Avšak nechýbalo veľa a Montgomery u nás už byť nemusel. V roku 2017 po skončení sezóny prijal prácu asistenta trénera v Texas A&M. Avšak nakoniec sa rozhodol ostať v Green Bay. 

Nájsť nového ofenzívneho koordinátora je jednou z priorít pre nového head coacha LaFleura a vyzerá to tak, že nestráca čas a koná. Jedným z kandidátov na pridanie sa do jeho trénerského tímu je bývalý ofenzívny koordinátor Jaguars Nathaniel Hackett. LaFLeur a Hackett doposiaľ spolu netrénovali, no Hackett je synom známeho bývalého ofenzívneho koordinátora Paula Hacketta. Hackett pôsobil ako ofenzívny play-caller v Syracuse (2011-12), Buffale Bills (2013-14) a Jaguars (2016-18). Jaguars Hacketta vyhodili v novembri po prehre 21-24 proti Buffalu Bills. Hackett dokázal dostať z Blake Bortlesa takmer všetko, avšak nikdy nie na konzistentnej báze. Jaguars vo weeku 2 porazili Patriots a začali sezónu 3-1, avšak potom si ich running back Leonard Fournette poranil hamstring a útok Jags sa tak rozpadol. Keď bol Hackett vyhodený, tak útok Jags bol 21. v yardoch a 28. v bodoch na zápas. Avšak v predchádzajúcom roku ich útok skončil 6. v yardoch a 5. v skórovaní. LaFleur ďalej zvažuje aj koordinátora behovej hry 49ers Mika McDaniela a taktiež aj koordinátora passovej hry 49ers Mika LaFleura, svojho brata. Avšak 49ers oficiálne odmietli žiadosť Arizony Cardinals na pohovor s McDanielom. Takže je aj vysoko nepravdepodobné, že by to dovolili aj LaFleurovi. Taktiež je nepravdepodobné, že Niners pustia do Packers aj jeho brata. Coach Kyle Shanahan má právo na odmietnutie odchodu Mika LaFleura a ak by ho pustil, tak by to zrejme bolo len pre prácu ofenzívneho koordinátora aj s play-callingom. Čo u nás bude mať na starosti práve head coach.

Rob Demovsky nás informuje, že v Green Bay skončil special team koordinátor Ron Zook a tréner wide recieverov David Raih. Rozhodnutie vyhodiť Zooka bolo pre LaFleura zrejme jednoduché, nakoľko podľa Packer Report Special Teams Rankings, Packers skončili regular season ako najhorší kicking tím v lige. A za 6 rokov, čo dávajú dohromady rankingy, tak len 2 tímy boli na tom v hre special teamu horšie. V rankingu zohľadňujú 5 kategórií a len Packers skončili v každej jednej horšie ako 20. Podľa Jima Owczarskiho z packersnews.com LaFleur zvažuje ako jeho náhradu Braydena Coombsa. Coombs je mladý asistent, ktorý má skúsenosti so všetkými 3 fázami hry a v Bengals pracoval pod Marwinom Lewisom. Podľa mňa by to bola skvelá voľba a keby sa ho podarí LaFleurovi uloviť, tak by to bola pre náš special team skvelá správa.

Ďalej nás Tom Silverstein informuje, že tréner tight endov Brian Angelichio bude môcť zostať s tímom aj v novej sezóny. V Clevelande spolupracoval s Kyle Shanahanom a pozná LaFleurov útok. 

Poznáme už aj detaily kontraktu Matta LaFleura. Nový head coach si nezarobí toľko, čo si zarobil jeho predchodca Mike McCarthy. McCarthy si v minulej sezóne prišiel na $8M. LaFleurov priemer má byť podľa ligových zdrojov niekde medzi $5m-$5,5M za rok počas 4 rokov kontraktu, ktorý zahŕňa aj opciu predĺženia o jeden rok. To je solídny kontrakt pre niekoho, kto calloval hry len jeden rok. No LaFleur sa aj tak umiestni na 25. mieste v NFL v priemernom plate na jeden rok. Avšak Packers budú platiť ako LaFleurov, tak aj McCarthyho zostávajúci jednoročný kontrakt. Čiže suma sa za budúci rok vyšplhá na poriadnych $14M. 

One thought on “Ron Zook je preč a začína sa hovoriť o novom ofenzívnom koordinátorovi!

  • 11 januára, 2019 at 14:12
    Permalink

    Zook to byla ještě větší tutovka než McCarthy! To co předváděl náš ST zůstával až rozum stát, i když často to byly chyby rozhodnutí hráčů (Montgomery, Williams proti Vikings, King proti Lions a různé penalty za ILLEGAL BLOCK nebo HOLDING) než Zookova chyba, ale jak to ve fotbale chodí, vždycky jde trenér než pět hráčů. Snad se nám podaří ulovit dobrého punt returnera, tohle nám moc chybí

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PREVIEW: WEEK #14 – Green Bay Packers vs Cleveland Browns  |  Nové informácie ohľadom zdravotného stavu Aarona Rodgersa!  |