Čo bude s našim fanklubom ďalej?

Máme za sebou rok 2019 a blíži sa aj koniec sezóny NFL. Čo bude s nami ďalej?

Za 3 týždne máme za sebou tretiu sezónu, ktorú sme pre vás pokrývali na našom webe www.greenbaypackers.eu. Už tri roky vás sprevádzame zeleno-zlatým svetom. Za toto pomerne krátke obdobie sa nám podarilo vytvoriť niečo, čo si trúfam povedať, u nás ešte nebolo. Podarilo sa nám vytvoriť obrovskú členskú základňu fanúšikov jedného tímu amerického futbalu, ktorý sídli v mestečku, ktoré ledva presahuje hranicu 100,000 obyvateľov. 

Začínalo sa len na Facebooku, kde som začal pridávať zopár príspevkov, moja osobná znalosť futbalu bola biedna, no už vtedy sa ľudia začali zbierať a rástli sme. Ľudia sa začali pýtať, či neplánujem spraviť nejaké webové stránky. V tej dobe som mal však minimálnu znalosť s tvorením webových stránok. V tom sa mi však ozval Rolo Hric, že on do toho so mnou pôjde a tak sme sa spoločne dali do tvorby webovej stránky, na ktorej teraz čítate tento článok. Keď sa vytvoril web, tak som si povedal, že to už nemôžem brať ako taký sedliak a začal som sa vzdelávať. Napozeral som si a prečítal nespočetné množstvá materiálu o americkom futbale, Green Bay Packers, či NFL ako takej, aby som mohol písať články aspoň na ako takej úrovni, za ktorú sa nemusíme hanbiť. Po prvej odrobenej sezóne nás kontaktoval Noro Kalinai, ktorého všetci veľmi dobre poznáte pod prezývkou Inžinier. Podal nám pomocnú ruku a sponzoroval nás vecami do rôznych súťaží. Takto vzniklo spojenie troch ľudí s rovnakou vášňou, ktorí značnú časť svojich životov venovali práve podpore svojho tímu – Green Bay Packers. 

Články sa písali a ľudia pribúdali. Na základe toho sme sa rozhodli, že to skúsime „pretransformovať“ do fanklubu. Vytvorili sme svoje vlastné logo a začali to ťahať viacej smerom k fanklubu, než iba k nejakému informačnému internetovému portálu. Postupom času sme začali zbierať známosti, vďaka ktorým sa nám

Zakladateľ Bart s prezidentom & CEO Green Bay Packers Markom Murphym

podarili veci, ktoré sú na SK/CZ pomery pomerne neuveriteľné. Fanklub sa rozrástol za hranice našich dvoch krajín a prenikol za veľkú mláku. Dali sme sa do spolupráce s vôbec tými najznámejšími fanúšikmi Green & Gold, ktorých môžte vidieť v reklamách, videách, či v priamych prenosoch z Lambeau Fieldu. Hovorím ho o ľuďoch ako Jeff Kahlow (Frozen Tundra Man), Steve Tate (The Owner), či John O´Neill (St. Vince). Tí, ktorí čítate naše články, tak určite viete, kto títo ľudia sú, ako nám veľmi pomohli a viacej tu o nich písať nemusím. Musím im len poďakovať. Podarilo sa nám dostať naše fanklubácke tričko medzi hráčov do šatne Green Bay Packers priamo na Lambeau Fielde. Podarilo sa nám dosiahnuť to, že o našom fanklube vie samotný prezident & CEO Green Bay Packers pán Mark Murphy! Ten keď mi povedal, že nás spoznáva, tak som stratil slová a ďalej som poriadne nebol schopný hovoriť. Boli sme na 2 minútky v najväčšej Wisconsinkej televízii TMJ4. Pred pár dňami sa dokonca naše tričká ocitli v Packers Transplants, ktoré produkuje CheeseheadTV v čele s presláveným Coreym Behnkem a azda najznámejším reportérom ohľadom Packers Aaronom Naglerom. Do našich radov sa pridal dokonca aj americký konzul, pôsobiaci na Slovensku. No a našim vrcholom bol prvý fanklubácky zraz, na ktorý si v nedeľu večer našlo cestu viacej než 30 priaznivcov syrových hláv! Za tri roky to je slušný úspech, čo poviete? Na naše pomery sme to posunuli na pomerne vysokú úroveň, akú sme tu podľa mňa ešte ohľadom NFL nevideli. A ako sa hovorí, v najlepšom by ste mali skončiť. 

No my skončiť nehodláme a plány máme ešte omnoho väčšie. To, že o našom fanklube vie samotný prezident Packers ma neskutočne nakoplo a chcem dosiahnuť toho, že raz vám budem môcť oznámiť, že sme boli oficiálne schválení za fanklub franchisou Green Bay Packers. No vyžaduje si to opäť posun na vyššiu úroveň. A prvým krokom je „naše domáce“ zoficiálnenie fanklubu. Spojenie medzi fanúšikmi a klubom Green Bay Packers je unikátne, nakoľko sme jediný profesionálny zámorský tím, ktorý je vlastnený svojimi vlastnými fanúšikmi. Ak chceme dosiahnuť tej najvyššej možnej méty, tak to len my traja (Bart, Rolo, Inžinier) nedokážeme. Ak to chceme posúvať ďalej, tak sa musíme spojiť. Preto vám ponúkam možnosť podpory fungovania nášho fanklubu a tým pádom aj spoluúčasť na vlastníctve nášho fanklubu.

Ako to funguje? Funguje to na veľmi podobnom princípe, ba až rovnakom ako franchise Green Bay Packers. Fanklub bude vlastnený slovensko-českou komunitou syrových hláv. Každý jeden z vás bude mať možnosť prispievať na chod fanklubu. Človek, ktorý sa rozhodne prispievať na chod fanklubu, tak sa zároveň stane našim oficiálnym členom, z čoho bude mať pochopiteľne nejaké benefity: zľava na fanklubácke oblečenie (pripravované nové šiltovky, čiapky, mikiny, tričká, uteráky….), zľavu na moju pripravovanú knihu o Green Bay Packers a potenciálne ďalšie zľavy priamo v Green Bay, ktoré sú v štádiu riešenia a pokiaľ to nebude oficiálne potvrdené, tak o nich hovoriť nebudem. Ďalej de facto získate akýsi podiel na fungovaní a vlastníctve fanklubu. Budete mať právo navrhnúť zmeny vo fungovaní web stránky, či fanklubu. Samozrejme, hlasuje sa nadpolovičnou väčšinou všetkých členov. Ak za zmenu, alebo potvrdenie bude 51% oficiálnych členov, tak sa bude konať na základe ich vôle. 

Prispievať sa dá cez portál www.patreon.com . K dispozícii je 5 rôznych foriem príspevkov. Vopred upozorňujem, že rozdiel medzi nimi nie je a naši oficiálni členovia sú si v benefitoch rovnocenní, nech už prispievajú akoukoľvek čiastkou. Taktiež podotýkam, že obsah našej webovej stránky bude stále bezplatný, a ak nie ste oficiálnym členom, ktorý nás podporuje, tak máte stále rovnaký prístup k obsahu na našej webovej stránke. Ako som povedal na začiatku. Kým tu budem ja, tak všetok obsah bude zadarmo pre všetkých! Jedinou výnimkou sú spomínané benefity. Podieľanie sa na chode fanklubu a privilégia s tým spojené budú na Patreone sprístupnené len pre našich oficiálnych členov. 

Nie som fanúšikom Packers, ale chcem vás podporiť, je to možné? Samozrejme, že je! Jedna forma príspevku je aj pre tých, ktorí nie sú fanúšikmi Green Bay Packers, nechcú byť oficiálnym členom nášho fanklubu, len sa im páči naša tvorba a chceli by nás finančne podporiť. Postup je ten istý, len nech si na Patreone vyberú formu príspevku pre NEČLENOV. 

AKO SA PRISPIEVA?

Prispieva sa mesačnou formou a to buď v hodnote $1, $2, $5, alebo $10. Ak by niekto chcel prispievať inou sumou, tak mi napíšte, a ja pre vás vytvorím osobitnú výšku príspevku. Ešte raz to zopakujem. Nezáleží na tom, akou sumou prispievate. Všetci ste si rovní, ste oficiálnymi členmi fanklubu Syrových hláv, požívate rovnaké benefity a de facto ste spoluvlastníkom nášho fanklubu. Je to len a len na vás, akou sumou budete prispievať a podporovať tak našu tvorbu a ciele. Prioritou je vytvorenie „oficiálneho“ fanúšikovského zázemia a rozvoj fanklubu, nie zárobok. 

Určite sa pýtate, na čo by sa teda poskytnuté finančné prostriedky využívali. Najskôr by sa zaplatil nový dizajn webovej stránky, nakoľko tento aktuálny je len demo verzia a neponúka nám rozsiahlejšie možnosti. Toto je prvotný cieľ, na ktorý by sa peniaze využili. Nový dizajn stojí cca 80 eur na rok. Následne by sa mohli využívať na rôznu propagáciu nášho fanklubu. Z výťažku z našich tričiek som naposledy kúpil tričká pre Steva, Jeffa, Johna, Matta, Gerharda, Coreyho, či Aarona, ktorí nám v USA vďaka týmto tričkám spravili nenormálnu reklamu a aj vďaka tomu sme sa dostali do povedomia aj samotného prezidenta Packers. Ak chceme byť oficiálnym fanklubom a keď prídem za Murphym s týmto návrhom, tak sa potrebujem o niečo oprieť a keď budeme mať oficiálnych členov, systém fungovania, kvalitný webový obsah, prepracovaný dizajn webovej stránky, a vlastnú knihu ho o Packers, tak to je cesta k tomu, ako to dosiahnuť. No a čo je najdôležitejšie, tak uvidí, že náš fanklub funguje a v plnom rozsahu podporuje hodnoty značky Green Bay Packers, a našim vlastníkom sú samotní slovensko-českí fanúšikovia. Keď sa spraví nový web, tak tam bude osobitná sekcia len pre našich vlastníkov, ktorí tam budú mať svoje mená a ku každému bude zopár viet. Do budúcnosti sa možno dajú spraviť aj nejaké členské karty. 

Poďme spoločne vytvoriť niečo, čo v našich končinách nemá obdoby!! GO PACK GO!

ODKAZ NA NÁŠ PATREON: https://www.patreon.com/syrovehlavy

Ak by ste mali problémy s angličtinou, niečo by vám nebolo jasné, alebo by ste nevedeli ako postupovať, tak mi neváhajte napísať na email info@greenbaypackers.eu alebo na našu facebookovú fanpage. Veľmi rád vám s tým pomôžem. 

Bart.

 

 

8 thoughts on “Čo bude s našim fanklubom ďalej?

 • 12 januára, 2020 at 13:58
  Permalink

  Výborný nápad, určite sa zapojím

  Reply
  • 12 januára, 2020 at 14:02
   Permalink

   Ďakujeme, ceníme si to!

   Reply
 • 13 januára, 2020 at 2:21
  Permalink

  díky za to co děláte

  Reply
 • 13 januára, 2020 at 9:31
  Permalink

  Díky za vše, každý dolar stojí za to! Již jsem patronem :-)))

  Reply
 • 13 januára, 2020 at 12:25
  Permalink

  Chlapi mate to tam… Dobru vec vzdy rad podporim. Vdaka

  Reply
  • 13 januára, 2020 at 12:27
   Permalink

   Ďakujeme veľmi pekne! Ceníme si to! 🙂

   Reply
 • 13 januára, 2020 at 13:51
  Permalink

  Rád podpořím, skvělej nápad, díky za to, co děláte!

  Reply
  • 13 januára, 2020 at 13:52
   Permalink

   Ďakujeme veľmi pekne!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *