Čo nám odhalili „Organizované tímové aktivity“?

OTAs 2018 sú za nami, tak sa poďme pozrieť na to, čo sme sa dozvedeli!

Organizované tímové aktivity v roku 2018 sú za nami a Packers mali na programe množstvo tvrdej práce. Na ihrisku sa nám ukázali všetci nováčikovia, nové posily z free agency a samozrejme aj väčšina súčasného kádru Green Bay Packers. O prvých dvoch týždňoch som už článok spravil, tak ak si ho ešte nečítal/a, tak KLIKAJ TU! Dozvieš sa tam niekoľko zaujímavých noviniek z nášho tábora! No ale teraz sa to pokúsim nejako zhrnúť a opísať hlavné body, ktoré stoja za zmienku.

Jimmy Graham zaberá od začiatku naplno!

Jedným z najväčších krokov Packers v offseason bolo angažovanie tight enda Jimmyho Grahama, ktorý podpísal zmluvu, ktorá ho môže na Lambeau udržať počas najbližších 3 sezón, aj keď tento scenár je málo pravdepodobný. Jimmy neváhal a zúčastnil všetkých tréningov. Dokonca už stihol nadviazať spojenie s Aaronom Rodgersom a tejto dvojici sa podarilo aj skórovať touchdown. 

Aaron Rodgers si o svoj kontrakt starosti nerobí

Celému svetu NFL je jasné, že čoskoro Aaron Rodgers podpíše nový, rekordný kontrakt s klubom svojho života. Počas posledných dní sa objavili informácie, že Aaron chce mať nad svojím kontrakt mimoriadnu moc, ktorá by najlepšiemu hráčovi NFL zabezpečila vysoké povstanie v kontrole svojho kontraktu. Jedná sa o „OUT-OPT“ klauzulu. Ak to je pravda, tak je to podľa mňa len kvôli 2 veciam. Po prvé: Aaron podpíše kontrakt na 5+ rokov, ktorý ho v GB udrží minimálne na najbližších 7 rokov (2 roky zostávajú s predchádzajúcej zmluvy). Čo by mohlo znamenať, že keď bude stále pod zmluvou po svojej 40ke a bude cítiť, že už pre Packers nie je 100% hráčom, tak môže poškuľovať po nových možnosti. Po druhé: Chce sa poistiť pre prípad, že náhodou by jeho rekordnú zmluvu nejaký QB prekonal a táto klauzula by mu dávala možnosť rokovať o novej výške kontraktu, ktorá by mu zaručila miesto najlepšie plateného hráča v NFL. Avšak novinári sa Aarona na podrobnosti ohľadom nového kontraktu pýtali a jeho odpoveď bola nasledovná: „S médiami o tom nehovorím a takisto ani môj agent. Veľa vecí je vymyslených a nie sú založené na aktuálnych interakciách, alebo sú skreslené. No aj to k tomu patrí. Momentálne sa nachádzame v nudnej časti offseason a nie je o čom hovoriť, pokiaľ niekto nebo zatknutý, alebo sa niekto nezranil. Nemám vám čo v tejto chvíli povedať.“ Takisto sa v posledných rozhovoroch vyjadril, že pre neho by to bolo splneným snom, keby mohol odohrať celú kariéru v jednom klube a že a to podarí len niekoľkým hráčom, čiže by to bolo pre neho špeciálne. Takže všetci čo sa tu o neho bojíte tak R.E.L.A.X!

Jaire Alexander a Josh Jackson sú pod drobnohľadom Aarona Rodgersa!

Aaron možno nemá starosti o nový kontrakt, no svoje oči upriamuje na duo nováčikov – Alexander & Jackson. Rookie corners počas OTAs urobili na Rodgersa skvelý dojem a Aaron ich má v pláne počas preseason „umlčať“. „Áno, príliš veľa ´kecajú´.“ povedal Aaron. „Budem ich musieť trošku utíšiť. Ale nesmierne rád vidím tento typ sebadôvery. Toto sú corners, akých chcete. Aby hrali so štýlom, toto je sebadôvera.“ Aaron sa takisto vyjadril, že Jaire je o niečo hlasnejší než Josh, keď príde na „keci“ na ihrisku. Neviem ako vy, ale mne ten Jaire neskutočne padol do oka a už teraz patrí medzi hráčov, ktorí sú v mojich očiach najvyššie! Nemôžem sa dočkať toho, kedy ho konečne uvidím v akcií na ostro!

Tramon Williams je najlepším cornerom na súpiske!

Zatiaľ čo Alexander a Jackson na Rodgersa urobili dojem, tak Tramon Williams je ten cornerback, ktorý si vyslúžil Rodgersov rešpekt. Williams sa vrátil do Packers po troch strávených v Browns a Cardinals. Pôvodne za Packers nastupoval v rokoch 2006-2014 a počas tejto doby bol menovaný aj do Pro Bowlu. „Musím povedať, že najväčším rozdielom na druhej strane ihriska je číslo 38.“ nechal sa počuť Rodgers. „Podľa môjho skromného názoru je najlepším hráčom na tejto strane lopty. Chcete, aby vaši najlepší hráči boli najlepšími chlapmi v šatni a v tomto tu nikto nie je lepší než Tramon. Je to výborné mať ho späť. Mladým hráčom hovorím, aby sa pozerali na týchto starších hráčov, pretože tu existuje dôvod, prečo sú v tejto lige tak dlho ako on. Je späť, aby to tu ukončil. Je to naozaj sranda.“ 

Blake Martinez sa stal lídrom obrany

Tramon WIlliams bude lídrom našej secondary, no Packers podobné hráčske hodnoty očakávajú aj od Blaka Martineza. Martinez v minulej sezóne viedol ligu v počte tackles a bol jedným z mála konzistentných hráčov v našej obrane. Packers najali nového defenzívneho koordinátora Mika Pettina a McCarthymu sa zjavne páči, ako sa Martinez učí novému systému. Podľa slov McCarthyho je nový systém založený na komunikácií a kľúčovým hráčom v tomto smere je práve Blake. „Veľmi na mňa zapôsobilo ako sa naučil chovať počas pre-snapu.“

Geronimo Allison je pripravený zažiariť

Packers počas offseason prepustili svojho dlhoročného starting WR Jordyho Nelsona, čo ponúklo Geronimovi šancu stať sa jedným z TOP receiverov na našej súpiske. Allison vstupoval do NFL ako nedraftovaný hráč a počas posledných 2 rokov sa šplhal depth chartom nahor. „Je to veľké požehnanie a príležitosť, ktorá stojí predo mnou a musím z toho vyťažiť čo najviac. No v tomto tíme vám nikto nedá nič zadarmo. Musíte si to zaslúžiť. Tých hráčov (traja rookie WRs) sem priviedli, aby nám pomohli. No a zároveň mojou úlohou je, aby som im pomohol čo s najrýchlejším napredovaním, pretože ich budeme potrebovať. Aaron im musí byť schopný veriť a musí byť s nimi na rovnakej úrovni myslenia.“ Nechal sa počuť Geronimo.

McCarthy si starosti o Dixa nerobí

Jedným z najväčších príbehov z nášho tábora počas OTAs je bezpochyby absencia Haháča. Avšak nie je to príliš veľký problém, keďže OTAs sú dobrovoľné, no aj tak to zdvihlo pochybnosti, keďže bol jediným hráčom na našej súpiske, ktorý sa neobjavil ani na jednom tréningu. Novinári sa McCarthy pýtali aj na túto tému a on odpovedal: „Máme veľmi dobrú offseason. Ha Ha, ako aj ostatní veteráni majú individuálne plány. Mal osobnú situáciu, na ktorej sa zúčastnil, takže nemám žiadne obavy.“ Takisto sa aj Haháč vyjadril, že sa sústredí len a len na futbal a všetky špekulácie, ktoré okolo jeho osoby poletovali sú klamlivé. Ha Ha nám pravdepodobne celú situáciu objasní o týždeň, kedy má naplánovanú tlačovku s médiami. 

O Claya Matthewsa sa však boja všetci!

Clay bol jedným z mála hráčov, ktorí netrénovali kvôli zraneniu (koleno). No a počas charitatívneho softbalového zápasu počas minulého týždňa si Clay zlomil nos, keď dostal zásah loptou do tváre a budúci týždeň bude musieť podstúpiť operáciu. Po zápase sa Clay vyjadril, že je všetko oukej, že si nos celkom pekne rozbil a ďakuje za to, že to nie je nič vážne. Avšak do začiatku training campu by mal byť ready. No povedzme si úprimne, je pre vás šokujúce, že sa Clay dokázal zraniť aj počas charitatívneho softbalového zápasu?! Pre mňa nie 😛 

Davante Adams je späť

WR Davante Adams vynechal úvodné tréningy kvôli problém s hamstringom. No náš starting receiver už bol späť na ihrisku, aj keď sa ešte nezúčastnil hry 11 na 11. No do začiatku training campu by malo byť všetko eňo ňuňo.

JK Scott zažil svoj debut

Náš nový punter po prvý krát v drese Packers puntoval. Ryan Wood informuje, že prvý punt sa mu nepodaril,no potom to už išlo lepšie. Jeho hang timy boli nasledovné: 3.93, 4.13, 4.62, 4.23, 4.55, 4.45 a 4.55. Zatiaľ je Scott jediným punterom na súpiske, čiže momentálne sa o svoje miesto báť nemusí. Ja sa len bojím toho, že budem za Justinom ešte plakať. 

Kizer vedie boj o „dvojku“

Nový QB Packers sa ukazuje v celku v dobrom svetle. Počas red zone drillov hodil TD back shoulder pass na nového TE Marcedesa Lewisa. Posledné správy hovoria o tom, že Kizer vyzerá lepšie ako Hundley a má bližšie k postu dvojky za Aaronom. 


BONUS: O pár dní idem s Jeffom Kahlowom aka. Frozen Tundra Manom robiť rozhovor. Ak máte nejaké otázky, ktoré by ste Jeffovi radi položili, tak neváhajte a podeľte sa s nimi so mnou v komentároch! Budem len rád! Bart

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bude tajnou zbraňou Packers Danny Vitale?  |