Čo s hráčmi bez zmlúv?

Sezóna 2016 je už oficiálne za nami. Green Bay Packers sa opäť nedostali do Super Bowlu, a tak je na čase, aby sa Titletown opäť dostal na najvyššiu možnú priečku. Túto offseason budeme čeliť veľkému množstvu ťažkých rozhodnutí ohľadom našich voľných hráčov, s ktorými sa trh otvára 9.3.2017. Očakáva sa, že Packers privedú do obrany skúsenosť. No najprv sa musíme pozrieť na našich hráčov.

Julius Peppers

Peppersovi sa skončila 3 ročná zmluva, ktorú podpísal v roku 2014. Veterán Julius zaznamenal za tieto 3 roky 25 sackov, čo je najviac z celého tímu za toto obdobie. No Peppers má už 37 rokov a jeho výkony už stúpať nebudú. Ukázal nám, že ešte stále nám má čo ponúknuť, no jeho vek bude hlavnou prekážkou v zmluve. Ak Peppers ostane v Green Bay aj v nasledujúcej sezóne, tak sa bude musieť uspokojiť s výrazne nižším platom ako mal v sezóne 2016.

Nick Perry

Perry dostal minulý rok jednoročnú zmluvu na to, aby dokázal, že má na to hrať za Green Bay. Nick využil príležitosť všetkými desiatimi a zahral veľkú sezónu. Viedol tímovú štatistiku v počte sackov – 11 a konečne ukázal svoj 1. round pick potenciál. Packers potrebujú kvalitných rusherov a Nick nám toho môže ponúknuť veľa. Očakáva sa, že sa ho Packers pokúsia udržať.

Jared Cook

Jared sa ukázal ako najdôležitejšia posila z minuloročnej offseason. Sezóna mu nezačala podľa predstáv, keď chýbal 2 mesiace kvôli zraneniu, no vrátil sa ešte silnejší a pokiaľ bol zdravý patril medzi lídrov nášho útoku. Rodgers si Cooka veľmi obľúbil a často ho využíval na 3. downy, čo im často vychádzalo. Očakávam, že Packers si budú chcieť udržať skúseného veterána, ktorý sa stal jednou z hlavných zbraní, Jared by mal byť pre Packers v tejto offseason primárnym cieľom.

T.J. Lang

Packers mali v tejto sezóne jednu z najlepšie ochraňujúcich OL v lige a Lang bol jej veľmi dôležitou súčasťou. Na pozícii right guarda odohral dobrú sezónu a bol odmenený účasťou v Pro Bowle. No v NFC Championship sa zranil, čo okamžite vyvolalo veľa otázok ohľadom jeho budúcnosti. Lang bude vo free ageny jeden z najžiadanejších guardov, čo jeho cenu ešte zvýši. Očakávam, že sa ho Packers pokúsia udržať.

Eddie Lacy

Eddie patrí medzi obľúbencov fanúšikov, no jeho privysoká váha a náchylnosť na zranenia počas posledných 2 sezón robia rozhodnutie ohľadom jeho budúcnosti oveľa ťažším. V rokoch 2013 a 2014 sa Eddie ukázal ako dynamický, ničivý runner. Do sezóny 2016 mal dobrý štart, no zranenie členka ho poslalo do injury reserve. Po tom, čo bol Starks prepustený, jediným podpísaným HB na súpiske je Ty Montgomery. Packers pravdepodobne ponúknu Lacymu jednoročnú zmluvu, nech ukáže, či na to má, presne ako to urobili s Perrym. Backfieldove duo Lacy/Montgomery by bolo silné, ak by sa Eddiemu podarilo nadviazať na prvé 2 roky kariéry.

Christine Michael

Christine mal dobré záblesky počas jeho minimálneho času v tejto sezóne, no mohol by v každom inom tíme odvádzať dobrú prácu počas ďalšej sezóny. Trio Montgomery/Lacy/Michael vyzerá byť ako možné, no Packers budú pravdepodobne preferovať udržanie si Lacy viacej ako Michaela, pokiaľ by sa rozhodovali, ktorého z nich si ponechať.

Datone Jones

Jones zaznamenal len 9 sackov počas jeho 4 rokov v lige. Tieto čísla by boli akceptovateľné pre stredný, neskorý draft pick, no Jones bol vybraný v prvom kole! V jeho prípade je to zložité, je možné, že mu Packers ponúknu jednoročný kontrakt ako Lacymu. Jednoducho neukazuje schopnosť hrať na takej úrovni ako v Packers dúfajú.

Micah Hyde

Micah patrí s Cookom a Perrym medzi priority v tejto offseason. V zraneniami zdecimovanej secondary a mizernými výkonmi, sa Micah ukázal ako líder a jeho všestrannosť mu povoľuje hrať na viacerých pozíciách v backfielde. Kvôli tejto jeho vlastnosti, ponúknu Packers Hydeovi nový kontrakt.

J.C. Tretter

Ak Packers nepodpíšu Langa, podpísanie Trettera sa stane ešte dôležitejším. Jeho minulosť so zraneniami mu príliš nepomáha, no dokáže zahrať na viacerých pozíciách v OL. Relatívne nízka zmluva by mohla byť dostačujúca na udržanie si ho.

Don Barclay

Don pravdepodobne nedostane nový kontrakt. Je výrazne najslabším z OL trojlístku voľných hráčov a minuloročný 2. round pick Jason Spriggs môže odohrať rovnakú úlohu ako Barclay a dokonca ešte za menší peniaz.

Brett Goode

Brett bol spoľahlivým long snapperom počas jeho pôsobenia v Green Bay a hráči na tejto pozícii zvyčajne nedostávajú veľké platy. Packers pred pár týždňami podpísali LS Taybora Peppera, čo môže znamenať, že Packers sú pripravení zbaviť sa Bretta.

Celkovo stoja Packers pred ťažkými rozhodnutiami nad ich 11 voľnými hráčmi. Neočakáva sa, že Barclay, Jones a Michael budú mať nejakú veľkú prioritu. Goode by nemal byť prioritou, no nemal by stáť Packers veľa, ak by ho chceli. Lacy a Peppers sú hráči, ktorých by Packers boli ochotní predĺžiť o jednu sezónu. Tretter, alebo Lang budú dôležitou súčasťou free agency. Hyde, Perry a Cook ukázali svoju hodnotu pre tím a Packers by ich mali brať ako najvyššiu prioritu z pomedzi vlastných voľných hráčov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Jennings: "McCarthyho playcalling je dlhoročný problém"  |  Prečo by si mal fandiť práve Green Bay Packers?!  |