Davante Adams ostáva v zeleno-zlatom drese!

Nová zmluva pre Davante Adamsa je na svete!

Nášmu wide receiverovi sa po tejto sezóne končila zmluva, čo by znamenalo, že by sa po sezóne stal voľný hráčom. No nič také sa momentálne nestane, keďže sa Davante pripojil k Antoniovi Brownovi, DeAndre Hopkinsovi, AJ Greenovi a Julio Jonesovi a stal sa jedným z najlepšie platených WRs v NFL! Jeho príbeh je ešte o to zaujímavejší, keďže pred dvoma rokmi bol Davante v Packers na odpis. Dropoval každú loptu a dostal neslávnu prezývku „Dropvante“, no všetko sa otočilo a Davante sa zaradil medzi najlepších WRs v lige.

Davante len minulý týždeň oslavoval 25 rokov a teraz mu vedenie Packers doprialo veľmi lukratívny darček. Davante sa dohodol s vedením Green Bay Packers na osobných podmienkach a podpísal predĺženie kontraktu na 4 roky za $58 miliónov. Zároveň Adams obdržal podpisový bonus $18 miliónov. Zmluva obsahuje $32 miliónov počas prvých dvoch sezón. 

Adams v tejto sezóne zaznamenal 74 zachytených prihrávok pre 885 yardov a 10 TDs, čo je delené druhé miesto v NFL. Pridal sa tak k Jordymu Nelsonovi, Antoniovi Freemanovi, Sterlingovi Sharpeovi a Donovi Hutsonovi, keď dokázal zachytiť 10 a viac TDs v po sebe idúcich sezónach v drese Packers. Zároveň je Adams jediným receiverom v lige, ktorý má nachytaných +70 prihrávok a +10 TDs v minulej a zároveň aj v súčasnej sezóne. Od roku 2016 len traja hráči v NFL zaznamenali 5 zápasov s dvoma a viacerým zachytenými TDs. A to Antonio Brown, Jordy Nelson a Davante Adams. Darilo sa mu aj za neprítomnosti Aarona Rodgersa. Zachytil 6 z 8 Hundleyho TD passov a zachytil 35% jeho passových yardov.

Dúfajme, že sa Davantemu nestane niečo podobné ako Samovi Shieldsovi, ktorého z hry vyradili viacnásobné otrasy mozgu. Davante mal počas tejto sezóny 2 otrasy mozgu po špinavých hitoch na hlavu. 

Keďže Davante dostal mega kontrakt, tak je situácia okolo Randalla Cobba a Jordyho Nelsona nejasná. Obaja poberajú značné sumy a tím si nemôže dovoliť vynaložiť len na 3 WRs cca $30 miliónov. Jordy má plat $12.55M a Randall $12.75M. Očakávam, že vedenie im ponúkne upravenie platu a ak nebudú súhlasiť, tak jeden z nich náš tím opustí. Osobne som toho názoru, že by to mal byť Randall Cobb. Od sezóny 2014 je len svojim tieňom a na trhu by sme za neho mohli teoreticky dostať nejaký ten vyšší draft pick. Na druhú stranu je Jordy obľúbencom Aarona Rodgersa a ich chémia je výnimočná a obidvaja presne vedia, čo ten druhý zamýšľa. Síce už stratil niečo zo svojej rýchlosti, no na slote a pred red zone sa z neho stáva jeden z najobávanejších WRs v lige. Ak bude súhlasiť s redukciou platu, tak nevidím dôvod, prečo by sme ho mali prepustiť. O našom platovom strope a veciach, ktoré s tým súvisia, spravím osobitný článok. 

Aký máte názor na výplatnú pásku Adamsa? Podľa mňa je to trošku veľa a myslím si, že celková suma by mala byť o niečo nižšia, vzhľadom aj na jeho viacnásobné otrasy mozgu. Na druhú stranu som nesmierne rád, že Davante bude pokračovať práve v Green Bay. Keď si to porovnám s takým Brownom, tak neviem či je to zrovna ideálne, aby Davante bral skoro to isté ako Brown. Som toho názoru, že by sme mali peniaze vrážať do obrany a adekvátne ju posilniť na trhu s voľnými hráčmi a nie platiť trom WRs $30M. Som zvedavý ako sa táto celá situácia okolo WRs vyvinie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Green Bay Packers našli svojho nového head coacha!  |