Do Green Bay prichádza nový EDGE rusher!

Green Bay Packers spravili ďalšiu zmenu na svojej súpiske!

Bolo nám oznámené, že generálny manažér Brian Gutekunst si z waivers zobral nedraftovaného rookir edge rushera a je ním Markus Jones, ktorý bol aktuálne prepustený z Baltimoru Ravens. 

Jones hrával v college za Angelo State Univeristy v Division II. Je to 190 cm vysoký a 113 kg vážiaci hráč, ktorý bol v roku 2017 ako junior menovaný do All-American Teamu, keď si pripísal 10.5 sackov. Následne vo svojej seniorskej sezóne zaznamenal 17.5 sackov a k tomu pridal 84 tackles, z čoho 36,5 bolo pre stratu yardov a 4 forced fumbles. Počet jeho tackles for loss bol v tejto sezóne najvyšší v celej krajine, naprieč všetkými divíziami. Vyznačuje sa svojou rýchlosťou, húževnatosťou a vytrvalosťou. Má skvelý motor, keď neustále pracuje a nezastaví sa, ide až do zapískania. Jeho slabinou je dĺžka rúk, čo blokárom dovoľuje položiť svoje ruky na jeho hrudník a tým ho spomaliť. V NFL bude mať veľký problém sa presadiť, kým sa nenaučí pracovať s rukami. No my máme Jerryho Montgomeryho a tento mág aj z dreva spraví dobrého D-lajnmena. No tak uvidíme, čo sa mu podarí tentoraz… 

Jones podpísal s Ravens ako nedrafotvaný nováčik hneď po NFL Drafte 2019. Jeho čísla počas Pro Day boli nasledovné: 40 yardov za 4.86s, 3-cone drill za 7.30s a short shuttle za 4,56s.

Packers museli pre Jonesa spraviť miesto a tak prepustili cornerbacka Javiena Hamilton, ktorý si včera poranil hamstring. Hamilton bol podpísaný ako nedraftovaný nováčik tento rok. Hamilton kvôli zraneniu vynechal minicamp a včera sa zranil opäť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Postrehy z Training Campu - 2. deň  |  PREVIEW: WEEK #6 – San Francisco 49ers vs Green Bay Packers  |