FROZEN TUNDRA MAN

    Najznámejší fanúšik Green Bay Packers na svete!

        „Frozen Tundra Man“

 

Green Bay Packers majú najlepších fanúšikov na svete, o tom niet pochýb. A jedného fanúšika dokonca pozná celý svet! Počas zápasov, alebo na rôznych fotkách ste si istotne všimli nezvyčajne vystrojeného fanúšika na tribúnach Lambeau Fieldu. Na hlave nosí divné klobúky, všade na ňom sú cencúle. Predstavujem vám Jeffa Kahlowa!

Jedného dňa ma napadlo, že kto to vlastne je ten „Frozen Tundra man“, a tak som sa rozhodol vyhľadať si ho. Zistil som, že sa volá Jeff Kahlow. Následne som sa ho rozhodol kontaktovať. Napadlo ma, že keby sa mi podarilo s ním spraviť rozhovor, bol by to skvelý otvárací článok na našu web stránku. Jeff to ochotne prijal a poskytol mi rozhovor, poslal svoje osobné fotky. Neskutočne milý a ochotný človek. Nejdem už viacej zdržovať a poďme na rozhovor!

1. Ako a kedy si sa stal fanúšikom Packers?

Fanúšikom Packers som sa stal, keď som mal 8 rokov. Videl som môjho otca povzbudzovať  „Green and Gold“ každý GAMEDAY a tak som začal aj ja.

2. Aký je príbeh za „Frozen Tundra manom“?

Frozen Tundra man vznikol v roku 2002, už to je 15 rokov. Chcel som vytvoriť outfit, ktorý bude zobrazovať chladné počasie v Green Bay. Lambeau Field je taktiež označovaný ako „Frozen Tundra“, perfektná kombinácia!

3. Kedy si začal vyrábať prilby?

Pokrývky hlavy som začal vyrábať v roku 1985. A oficiálne sa táto zábavka stala malým obchodom v roku 1995.

4. Ako vyzerá proces vyrobenia takejto prilby?

Všetky prilby sú vyrobené z polyuretánovej peny, na vyrezávanie používam nožnice, holiaci strojček, nôž a penovú pílku. Akrylové farby pridávam airbrushom na vodnej báze. Nakoniec popriliepam rôzne dekorácie vysoko teplotným lepidlom.

5. Pamätáš sa, koľko prilieb si už vyrobil?

Do dnešného dňa cez 21 000 kusov.

6. Vyrábal si prilby aj pre nejakých hráčov, alebo celebrity?

Prilieb na objednávku pre celebrity som už vyrobil stovky. Pre rôzne športové osobnosti, ale aj muzikantov z celého sveta. Moje prilby boli zobrazené v rôznych časopisoch, TV dokumentoch a knihách po celej zemi. Bol som dokonca aj hosťom v národnej televízií ABC, kde som prezentoval prilbu ‚SHARK TANK‘. Moje prilby boli uvedené do Siene slávy Packers v roku 2002, taktiež som bol zvolený za ultimátneho fanúšika vo Wisconsine v roku 2003 a bol som v TOP 10 fanúšikov nominovaných do Packers Fan Hall of Fame v roku 2005. Samozrejme, že som sa osobne nestretol s každou jednou celebritou, pre ktorú som vyrábal prilbu, no pár ich spomeniem: RIINGO STARR (BEATLES), HARRISON FORD, WILLY NELSON, GEORGE LUCAS, JAY LENO, TED NUGENT, JOHN TRAVOLTA, GENE SIMMONS (KISS), GORDON LIGHTFOOT , JIMMY BUFFET,  GEORGE W. BUSH, TOBY KEITH, MARK CUBAN, ALICE COOPER, BRETT FAVRE, TERRY BRADSHAW, JOE NAMATH, AARON ROGERS,TROY AIKMAN, JOE BUCK, JIM NANTZ, , PHIL SIMMS, DONALD DRIVER, CLAY MATTHEWS, MARK MURPHY, AHMAN GREEN a veľa ďalších…

NIEKTORÉ Z NICH: 

7. Ak by si si mal vybrať jednu tvoju najobľúbenejšiu prilbu, akú si kedy vyrobil, ktorá by to bola?

Osobne mám veľa „najobľúbenejších“ prilieb, nedá sa mi vybrať len jednu. No skúsim niektoré vybrať: Prilby pre KISSákov (pre všetkých 4 členov kapely), prilba pre prezidenta Georga Busha, ktorá obsahovala veľkého červeno-bielo-modrého slona ako škrtí demokratického osla.

8. Pamätáš si na svoj 1. zápas na Lambeau Fielde?

Prvý zápas, ktorý som na Lambeau Fielde navštívil bol v roku 1980.

9. Ako to vyzerá v Green Bay a pred Lambeau Fieldom pár hodín pred výkopom? Počul som, že je to jedna z najzaujímavejších vecí na fanúšikoch Packers.

Green Bay ožíva zhruba 4-5 hodín pred výkopom. Mesto je vlastne jedno veľké zeleno-zlaté more plné fanúšikov na uliciach, záhradách, všade je veľa dobrého jedla, skvelá atmosféra a pohostinnosť. Všade je krásna vôňa klobásiek, hamburgerov a rôznych druhov mäsa, ktoré sú všade okolo teba. Žiadna iná fanúšikovská základňa to nevie lepšie!

10. Keby si si mal vybrať jeden zápas, alebo moment, ktorý sa zažil na vlastné oči a bol pre teba nezabudnuteľný, ktorý by to bol?

Takmer každý zápas na ktorom som bol je nezabudnuteľný,  mám možnosť robiť to, o čom väčšina fanúšikov len sníva, pracujem na ihrisku počas zápasov! Áno, mám aj vlastné miesto v hľadisku hneď pri ihrisku, avšak počas niektorých zápasov mám možnosť pracovať na ihrisku pre CBS SPORTS a FOX SPORTS. Dohliadam na kamery, ošetrujem hráčom odreniny a stojím na posvätnej pôde Lambeau Fieldu! Je to pre mňa česť. Pravdepodobne najpamätnejší okamih pre mňa bol zápas na Deň Vďakyvzdania na Lambeau Fielde proti Bears a polčasové uvdenie Bretta Favreho do Hall of Fame s Bartom Starrom ako čestným hosťom.

11. Ktorý hráč je podľa teba najlepší, aký kedy obliekal dres Packers?

Najlepší hráč môjho času…#4 „The gun slinger!“…No #12 je veľmi tesne na 2. mieste!!

12. Máš svoju vlastnú „man cave“, alebo zbieraš nejaké pamätné predmety?

Nezbieram žiadne pamätné predmety, zbieram a uchovávam si moje vlastné zážitky a okamihy.

13. Chcel by si ešte zanechať nejaký odkaz slovensko-českej Packer Nation?

Fanúšikovia Packers sú najlepší fanúšikovia na celom svete, bez debaty! Vážim si vás všetkých slovensko-českých fanúšikov, nie sme len fanúšikovia, SME RODINA!!! Noste svoje „Green and Gold“ hrdo, pretože aj VY ste súčasťou a reprezentujete najlepší príbeh v histórií športu! GO PACK GO !!

In the end, I would like to say HUUUGE THANKS to Jeff, for his incredible friendly attitude and his obliging approach for this interview! 

 

 

 

 

6 thoughts on “FROZEN TUNDRA MAN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NFL DRAFT PÁRTY 2018 NA SLOVENSKU!  |