Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Special team

Packers vylepšili svoju puntovaciu hru, čo znamenalo zlepšenie oproti minulému roku.

KICKER: Mason Crosby

15/19 field goals (78.9%), 33/35 bodov po skórovaní (94.3%)

Crosby vo svojej kariére nikdy nemal za jednu sezónu menej ako 28 pokusov o field goal, až do sezóny 2017, keď mal celkovo 19 pokusov, čo je jeho kariérne minimum. Samozrejme to bolo zapríčinené našou nemotornosťou dostať sa na súperovu polovicu, keď bol za centrom Hundley a ak sme už tam boli, tak to bol väčšinou TD. Packers sa nejakým zázrakom umiestnili na 4. mieste v NFL v percentách návštev red zone zakončených TD – 61.9%, avšak boli sme až na 24. mieste v návštevách v red zone. Keď si to tak zoberieme, tak Crosby mal len v jednom zápase viacej ako 2 pokusy o FG a to pri víťazstve 23-16 vo weeku 9 proti Bears. Crosby celkovo netrafil 4 FGs. Dve nepresnosti prišli zo vzdialenosti +50 yardov a všetky nepresnosti prišli medzi weekom 7 a 11. Proti Ravens dokonca nemal ani jeden pokus. V jeho neprospech pôsobil aj faktor nového holdera – Vogela, s ktorým sa musel zohrávať a takisto mal počas sezóny až 3 rôznych long snapperov, čo nie je pre kickera ideálne a niekoľko nepresností ide práve na ich hlavu. O onside kick sa pokúsil len raz a ten bol úspešný.

HODNOTENIE: B 


PUNTER: Justin Vogel

71 puntov, 44.4 hrubý priemer, 41.6 čistý priemer, 2 touchbacky, 26 puntov inside 20 (26.8%)

Vogel vstupoval do sezóny ako nedraftovaný nováčik z University of Miami. Hneď od začiatku sa prezentoval silnou nohou a takisto aj veľmi kvalitným hang timom. Justin patril medzi najkvalitnejších punterov počas tejto sezóny a aj on má obrovskú zásluhu na zlepšenej hre special teamu. Zdá sa, že sme našli kvalitného a dlhodobého puntera. 

ZNÁMKA: A


LONG-SNAPPERS: Brett Goode, Taybor Pepper, Derek Hart

No tak na tejto pozícií sme mali počas sezóny poriadne rošády. Najprv bol prepustený Goode, v TC podpísaný Hart, následne po zlých výkonoch Harta bol späť podpísaný Goode, no ten sa zranil, podpísaný bol Pepper, ktorý mal jeden otrasný snap a dlho sa neohrial. Opäť bol podpísaný Hart, no medzitým sa uzdravil Goode a nahradil Harta a sezónu už dokončil. A ako zvyčajne, Brett bol presný pri každom jednom snape. Či z toho vyplýva? Starý-dobrý Brett!

ZNÁMKA: Goode – A+, Pepper, Hart – F


KICK/PUNT RETURNER: Trevor Davis

Kickoffs: 31 returnov, 707 yardov, 22.8 priemer

Punts: 24 returnov, 289 yardov, 12.0 priemer

Davis sa umiestnil na 7. mieste na kickoff returnoch medzi 12 hráčmi a 3. medzi 25 punt returnermi v sezóne 2017. Keď mal loptu v rukách, tak bol nebezpečný ako napríklad v zápase proti Browns, keď si pripísal 65 yardový return. Avšak nerobil príliš, teda vôbec šťastné rozhodnutia. Keď mal loptu nechať padnúť, tak ju chytal a keď ju mal chytiť, tak ju púšťal a pár krát nám tieto jeho chyby narobili poriadne vrásky na čele. 

ZNÁMKA: C


Punt coverage pracovala naozaj skvostne a patrila medzi najlepšie jednotky special teamu. Za touto úspešnosťou stoja najmä Vogel, Jones a Janis. Vogel bol obrovský upgrade od Schuma. Keď si to porovnáme, tak Vogel sa v čistom priemere umiestnil na 7. mieste v NFL a v roku 2016 bol Schum 24. Davis ukázal, že by mohol byť dobrým returnerom ak sa naučí robiť správne rozhodnutia ako naložiť s loptou. Kopacia hra nebola skvelá, ale to ide hlavne na vrub početným a častým zmenám. Od sezóny 2016 sa Packers v hodnotení special teamov značne posunuli z 29. miesta na 16. miesto a hlavným dôvodom je nový punter – Justin Vogel.

CELKOVÉ HODNOTENIE SPECIAL TEAMU: B

2 thoughts on “Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Special team

 • 12 marca, 2018 at 18:57
  Permalink

  Milujem tieto články. Vlastne nie iba tieto, ale všetky ? za deň aj viackrát sem prídem či nepribudol nový. Všetko dobré prajem a len tak ďalej ? Go Pack Go

  Reply
  • 12 marca, 2018 at 19:08
   Permalink

   Ďakujem pekne za tieto slová, cením si to a som rád, že to nerobíme zbytočne! 🙂

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Colts a Packers sa dohodli na trade!  |  Brian Gutekunst to rozbalil - do Green Bay priviedol 4 posily a povedal zbohom bývalému picku v prvom kole!  |