Hodnotenie hráčov za sezónu 2017 – Wide receivers

Brett Hundley našich WRs „usmrtil“, zároveň sa opäť vo väčšom začalo hovoriť o jednej otázke: „Robí Aaron Rodgers z WRs lepších hráčov, než v skutočnosti sú?“

Keď váš starting QB nedokáže 2x nahádzať v celom zápase +100 yardov, tak to je to trošku zložitejšie ukázať svoje reálne schopnosti. A presne toto sa stalo wide receiverom Green Bay Packers v sezóne 2017. WRs mali obrovský problém vybudovať si s QB Brettom Hundleym akúkoľvek chémiu a tak to aj potom na ihrisku vyzeralo. Nezáleží na tom, akým dobrým wide receiverom ste, alebo ako máte zmáknuté zabehnutia jednotlivých route. Ak váš QB nedokáže posúvať loptu do down fieldu, tak vaši WRs nemôžu byť úspešní. To je základ futbalu. Ak by Rodgers ostal zdraví počas celej sezóny, tak by celá skupina podávala lepšie výkony. Pravdepodobne sa stali obeťou zranenia Rodgersa viacej, ako hociktorá iná pozícia na súpiske. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivých wide receiverov, ako sa im počas sezóny 2017 darilo, respektíve nedarilo. 


STARTERS

Davante Adams

74 zachytených prihrávok, 885 yardov, 10 TDs

Davante prežil zložitú sezónu. Či sa už jedná o zdravie, alebo výkony. V úvode sezóny bol knokautovaný odporným a nečistým hitom na hlavu v zápase proti Chicagu Bears a zápas opúšťal na nosidlách smer nemocnica. Avšak nejakým zázrakom sa z toho pozbieral doslova za pár hodín a o týždeň na to zachytil nádherný víťazný back shoulder TD proti Dallasu Cowboys. 

Po tom, čo si Aaron zlomil kľúčnu kosť, tak bol Davante jediným WR schopným zachytiť pass od Bretta Hundleyho. A práve táto produkcia mu vyslúžila pekný balíček bankoviek na nadchádzajúce roky. Jeho víťazný TD v predĺžení proti nemotorným Browns odvrátil jednu z najpotupnejších prehier v tímovej histórií. Avšak jeho sezóna skončila veľmi podobne ako začala. Po hite na hlavu zo slepej strany v zápase proti Panthers utrpel druhý otras mozgu v sezóne a dohral. V posledných zápasoch sezóny už o nič nešlo a tak už sa na to naše trápenie pozeral len z lavičky. Na záver sezóny sa pozrel aj do Orlanda, keď bolo povolaný do Pro Bowlu. 

ZNÁMKA: A (za to odvrátenie tej ostudy)


Jordy Nelson

53 zachytených prihrávok, 482 yardov, 6 TDs

V roku 2015 Jordy výrazne chýbal Rodgersovi, v tejto sezóne si tieto úlohy vymenili. Keď zo zostavy vypadol Rodgers, tak aj Jordy. Jeho sezóna by sa dala rozdeliť na dve časti: „Za Rodgersa“ a „Za Hundleyho“. Za Rodgersa zachytil 6 TDs a viedol ligu spomedzi WRs v počte nachytaných TDs. Avšak po Aaronovom zranení nechytil ani len jeden. No chyba nebola vždy na jeho strane. Počas zápasov sa nám naskytlo hneď niekoľko situácií, v ktorých proste Hundley nevidel úplne voľného Nelsona a opakované zábery ukazujú, že sa dokonca na neho aj pozeral. (Napríklad zápas proti Lions, kde mala prísť dlhá bomba na Jordyho a bol by z toho jasný TD) Potom sme mohli vidieť situácie, v ktorých Hundley na neho poslal loptu príliš pozde. Na druhej strane je pravdou, že už vo veku 32 rokov stratil na rýchlosti, no to sa dá vyriešiť presunom na slot, ako to urobil Sir Larry. Čo ďalej? Úprava platu a 2 kvalitné sezóny v sebe ešte má. Verím. 

ZNÁMKA: Za Rodgersa: B+, Za Hundleyho: F


Randall Cobb 

66 zachytených prihrávok, 653 yardov, 4 TDs

V tejto sezóne sa mu darilo viacej ako v predchádzajúcej, avšak stále to nie sú tie výkony, za ktoré v roku 2015 dostal obrovskú zmluvu. Zároveň to bola jeho posledná sezóna, v ktorej nachytal +1,000 yardov. Čo ďalej? Poriadna úprava platu, alebo sa ho zbaviť. 

ZNÁMKA: D


 

NÁHRADNÍCI

Geronimo Allison

23 zachytených prihrávok, 253 yardov, 0 TDs

V minulej sezóne bol Geronimo dôležitou súčasťou nášho „Run the table“, avšak v roku 2017 bol takmer neviditeľný. V 15 zápasoch sa mu nepodarilo skórovať ani jeden TD. V úvode sezóny bol suspendovaný na prvý zápas sezóny. Jeho najväčšia chvíľa slávy v tejto sezóne prišla v zápase proti Bengals, keď v predĺžení zachytil Aaronovu prihrávku a loptu doniesol až do red zone, čo znamenalo naše víťazstvo po FG Masona Crosbyho. Celkovo v tomto zápase zachytil 6 prihrávok pre 122 yardov. Čo je takmer polovica toho, čo nachytal za celú sezónu. Proti Bengals ukázal svoje reálne možnosti, avšak viacej toho v sezóne nebolo. Bohvie ako by sa mu darilo, keby sa Rodgers nezranil…

ZNÁMKA: F


Jeff Janis

2 zachytené prihrávky, 12 yardov, 0 TDs

Jeff nastupoval prevažne v special teame. Čo s ním ďalej? Bude to záležať na tom ako veľmi si Packers cenia jeho prínos pre special team. 

ZNÁMKA:  Bez hodnotenia


 

 

 

Trevor Davis

5 zachytených prihrávok, 70 yardov, 0 TDs

Počas training campu bolo jasné, že jediná šanca ako sa Trevor môže dostať do tímu je ako punt returner a tak sa aj stalo. V útoku skoro nič nepredviedol a je v tej istej situácií ako Janis.

ZNÁMKA:  Bez hondotenia


Michael Clark 

4 zachytené prihrávky, 41 yardov, 0 TDs

Michael dostal príležitosť na pár snapov v posledných zápasoch sezóny a stihol toho celkom dosť. Nezachytil jasnú loptu v end zone, mal šancu zahrať big play v downfielde, avšak v šprinte nepokračoval. Na druhú stranu nám ukázal svoju schopnosť zachytiť loptu na jump balls a takisto predviedol pekný akrobatický catch. Stále sa musí zlepšovať, ale ja v ňom niečo vidím. Teším sa na to, čo nám predvedie počas najbližšieho training campu!

ZNÁMKA: Bez hodnotenia


CELKOVÉ HODNOTENIE WIDE RECEIVEROV: D

Toto nebol dobrá sezóna pre našich WRs a úplne to nebola ich chyba. Ak by Rodgers ostal zdravý, tak by známka bola určite vyššia. Hundley svojich receiverov takmer úplne ignoroval. Je očividné, že potrebujeme na túto pozíciu nejakého rýchlika na hlboké lopty. A nie, nemyslím tím Davisa. Teraz ma napríklad na Combine nesmierne zaujal WR z LSU – DJ Chark. Ak by bol k dispozícií v druhom kole, keď budeme na rade, tak by som neváhal ani sekundu, ale o Drafte trošku neskôr.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *