Jordy Nelson prehovoril!

Jordy nám priblížil ako to celé vyzeralo v skutočnosti.

„Stretol som sa s Brianom a mali sme spoločnú diskusiu kvôli zníženiu platu, avšak cítil som, že sa chcú pohnúť ďalej. Po stretnutí som necítil, že by tu bola z ich strany nejaká túžba. Ranilo ma to, aby som bol úprimný, že oni nemali ani tú ochotu aby to celé fungovalo. Ale je to proste biznis a museli urobiť to, čo si mysleli, že je najlepšie. Potrebujú urobiť to, aby bolo schopní sa pohnúť dopredu a pripraviť sa na budúcnosť Packers. Určite nie som jediný kto bol prepustený, keď o tom ani len nepremýšľal a nie je to niečo, čo by ste chceli počuť keď sa s nimi stretnete. Ale ideme ďalej. Rozhodol som sa na základe toho, čo je najlepšie pre mňa, moju rodinu a oni sa rozhodli na základe toho, čo je najlepšie pre nich a pre Packers.“ povedal Jordy v Monday´s Wilde and Tausch radio show.

Avšak najsmiešnejšie na tom všetkom je, že Packers najskôr Nelsonovi ponúkli zníženie platu, no čiastka bola ako sme sa dozvedeli $1.015M!!!! No a o 2 dni neskôr Jordy podpísal dvojročný kontrakt na $15M s Raiders ($13M garanotvaných).

Po jeho slovách je očividné, že v Green Bay chcel ostať a bol ochotný prijať zníženie platu. Obavy boli také, že už ide mať 33 rokov a po potrhaných väzoch v kolene stratil krok s rýchlosťou NFL. S čím súhlasím, avšak stále nám dokazoval, že na to má a počas posledných dvoch sezón si pripísal 20 TDs, aj keď všetky boli kratšie ako 32 yardov. No dôvod, prečo bol Jordy stále schopný skórovať bola CHÉMIA S AARONOM. Aj keď je samozrejmé, že je to ľahšie, keď receiver každého prešprintuje alebo preskočí. Avšak Nelson mal v sebe zabudovaný neskutočný element: back-shoulder throw. Rodgers a Nelson to nie len že zvládali, oni v tom boli majstri za slovo vzatí. 

Po Jordyho objasnení mi jeho prepustenie a podpis Grahama pripadá ale že úplne ZBYTOČNÉ. Keby sme Jordymu ponúkli okolo $6M na rok, tak si myslím, že by ani sekudnu neváhal a peniaze by ostali aj na Wilkersona. Takto sme poslali preč hráča, ktorý si s QB rozumie lepšie ako hociktorá iná dvojica v NFL, dokázali sa doslova len pohľadom dohodnúť na hracom pláne a keď sa počas snapu náhodou niečo ´pokazilo´, tak Jordy hneď vedel zaimprovizovať a Aaron presne vedel, čo má Jordy v úmysle, čo bolo takmer nebrániteľné. Takisto je Jordy geniálny v zabehnutí routy tak ako sa zabehnúť má a momentálne máme v tíme len jedného takéhoto hráča a to Davante Adams. 

Takto sme vymenili hráča (Jordyho), ktorý má s Aaronom geniálnu chémiu a je vynikajúcim red zone targetom za hráča (Graham), ktorý už nie je starým dobrým Grahamom, má 31 rokov a je otázne ako si s Aaronom sadne. Tento krok Gutekunsta absolútne nechápem. Áno, máme obrovský problém s pozíciou tight enda, avšak na trhu bol napríklad Burton, ktorý by za menej peňazí mohol zahrať tú istú muziku ako Graham (dokonca aj blokovať) a takto bude hrať proti nám 2x do roka v drese Bears. Mali by sme vyriešenú situáciu na sezónu na poste WR & TE a mohli by sme sa naplno sústrediť na posilnenie defenzívy. Takto nám chýba WR a obrana je ešte v horšom stave ako bola pred minulou sezónou. Som zvedavý ako chce Gute zachrániť túto potápajúcu sa loď. Ak by sme ešte podpísali v FA takého Jordana Matthewsa, Erica Reida, Delvina Breauxa a v prvom kole chytíme Denzela Warda, tak až taký negatívny nebudem, no teraz nad našimi krokmi len neveriacky krútim hlavou.

 

2 thoughts on “Jordy Nelson prehovoril!

 • 27 marca, 2018 at 22:42
  Permalink

  Ahoj, jak by si viděl možnost přesunout Montgomeryho zpátky na post WR? Třeba slot WR?

  Reply
 • 27 marca, 2018 at 22:55
  Permalink

  Zdravím ťa, nooo… Na slot to je podľa mňa úplne zbytočné, keďže našim slot receiverom je Cobb. Kebyže trénerský tím má v pláne presnúnuť Montyho na slot, tak by si balil kufre Cobb a nie Jordy. Avšak určite počítam s tým, že Monty sa z backfieldu bude presúvať na slot, keďže nám prináša veľa variácií v útoku, ale na plnohodnotného WR na slote to nevidím.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2019 NFL DRAFT ŠPECIÁL - BARTOV POHĽAD A MOCK DRAFT  |  DL Calvin Heurtelou novým členom Packers  |