Jordy Nelson ukončil kariéru

Miláčik tribún a fanúšikov Packers oficiálne ukončil svoju bohatú hráčsku kariéru. 

Mnohí z nás radíme Jordyho medzi veľké legendy klubu hlavne kvôli tomu, že sme ho roky videli hrať. Dlhoročný hlavný WR Aarona Rodgersa, jeho pravá ruka a veľký parťák dnes na tlačovej konferencii v útrobách Lambeau Fieldu ukončil kariéru. Nejedno srdce fanúšika Packers prežívalo veľký žiaľ…

Na tlačovke dostal ako prvý slovo prezident Mark Murphy: „Končí jeden z najlepších hráčov histórie. Veľmi dobre si pamätám na draft, kedy sme ho vybrali. Ted Thompson bol nadšený. Teraz si uvedomujem, že Ted nebol nadšený často, no keď si vybral Jordyho povedal: Uvidíš, Jordyho budú fanúšikovia milovať.“ 

Môžeme povedať, že Thompson sa nemýlil. Vo víťaznom Super Bowle proti Steelers zohral veľkú úlohu. V lige bol tretím rokom a práve tento zápas mnohí považujú za jeho kariérny prelom. Proti Steelers skóroval TD a bol rozdielovým hráčom.

„Jordy bol skvelý hráč a človek. Najviac som si vážil jeho osobnostné kvality. Bol pokorný a nikdy neupustil od svojich koreňov. Vyrastal na farme v Kansase a nikdy sa nezmenil. Vedel, že za všetkým stojí len tvrdá práca. Bol skvelým lídrom tímu, reprezentoval organizáciu medzi ostatnými hráčmi naprieč celou ligou a bol vzorom nielen pre svojich spoluhráčov,“ vzdal poslednú poklonu svojmu bývalému hráčovi Murphy. Následne sa za mikrofón postavil samotný Jordy Nelson.

Veľmi obľúbený hráč, ktorý mal svojich fanúšikov aj v iných kluboch, prišiel so širokým úsmevom: „Je česť byť späť. Budem veľmi stručný, pretože nemám pripravený žiaden príhovor, som zvedavý na vaše otázky,“ rozosmial sa a dal príležitosť médiám.

Najväčšou spomienkou je Super Bowl, na Drivera nedá dopustiť

Jordy Nelson dostal od jedného z novinárov otázku na najkrajšie momenty vo farbách Green & Gold. Naša #87 neváhala a hneď začala:

„V týždni víťazného Super Bowlu oslávil môj syn prvé narodeniny. Pamätám si ako sme spoločne s manželkou a s ním boli po zápase na ihrisku a zdieľali spoločné pocity šťastia.“

Jordy Nelson pripomenul aj svoj catch v zápase proti 49ers. Rukami sa natiahol mimo ihriska pričom špičky dokázal mať dnu. Jeho catch bol základom pre nasledujúci TD Eddieho Lacyho. Ďalej už konkrétny nebol. Sám dodal, že krásnych momentov je veľa a na roky strávené v tejto skvelej organizácii bude spomínať do konca života.

V sezóne, kedy Packers vyhrali svoj posledný Super Bowl pritom nehral na svojej pozícii prím. V konkurencii Donalda Drivera a Grega Jenningsa bol tretím receivrom. Vo finále však zohral veľkú úlohu. Bolo to najmä kvôli zraneniu Drivera. Dodnes ho zranenie svojho učiteľa mrzí a považuje to za frustrujúce.

Zapísal sa aj číslam

Teraz je od víťazstva takmer 10 rokov. Jordy má už tri deti, je legendou a váženým hráčom. Medzi rokmi 2008 až 2017 zachytil 550 prihrávok (3. najviac v histórii klubu) pre 7848 yardov (5. v histórii) a 69 TD (2. v histórii). Pripísal si 25 100-yardových zápasov a v tejto štatistike je tretí. Jeho 1519 chytených yardov z roku 2014 je stále sezónnym maximom Packers, aj keď Davante Adams sa vlani nebezpečne priblížil k tomuto rekordu. Jordy je navyše jediným hráčom v histórii klubu, ktorý si pripísal 13 TD v troch rozdielnych sezónach.

Od prvého dňa Jordy vedel, že do Packers patrí. Šatňa Packers totiž nebola miestom egoizmu ani nejakých primadon, ako mu bola na výške opisovaná NFL.

„Chlapi ako Charles Woodson, Aaron alebo Donald robili tvrdo a veľa, nastavili tak štandard v

ysoko. Bolo jednoduché dostať sa do tejto filozofie.“

Ako už bolo spomenuté, nastavil sa tomuto štýlu a potom už bol len pripravený, mal nastražené uši a otvorené oči. Počas desaťročia spolupráce s Aaronom sa vypracoval v najdôležitejšieho receivera. Pritom začínal za Jenningsom, Driverom a Jonesom. Predtým ako si ho Packers vybrali na drafte hral Nelson na pozícii WR len tri roky. Práve preto sa snažil čo najviac zachytiť od svojich skúsenejších spoluhráčov. 

Škoda zranenia v roku 2015

Jordy sa určite zapísal svojimi back-shoulder hrami. S Aaronom to bola ich najnebezpečnejšia zbraň. Ďalej sme videli v podaní Jordyho niekoľko parádnych zachytení na sideline, dlhé TD či improvizované big plays.

V preseason 2015 si pretrhol Jordy krížne väzy. Prišiel o celú sezónu. Toto zranenie ho vyradilo z hry o to, aby sa stal najlepší WR v histórii Packers aspoň na základe štatistík. Po zranení sa však vrátil vo veľkom štýle, keď zapísal parádne čísla a navyše vyhral cenu NFL Comeback Player of the Year.

Koniec bez Aarona

Od zranenia bol už považovaný za staršieho hráča, ktorý má viesť svojich spoluhráčov. Jeho oddanosť, myslenie a tvrdá práca mala pozitívny dopad na Adamsa a množstvo ďalších hráčov v šatni. To si pravdepodobne neuvedomil ani samotný Jordy.

Nelsonov posledný rok v Packers bol 2017. Paradoxne ho strávil bez Rodgersa, ktorý si v 6. weeku zlomil kľúčnu kosť. Jordy sa vo zvyšku sezóny s Hundleym trápil, nedostával sa poriadne do hry. V sezóne chytil 6 TD v prvých piatich zápasoch. Spoločný počet TD s Aaronom sa napokon zastavil na čísle 65 (s postseason 70), no už sa nikdy nezväčší.

Jordy nechytil ako Packers ďalší TD. Gutekunst ho prepustil a následne sa upísal Oaklandu, kde odohral poslednú sezónu. Ako ťažké bolo odchádzanie z Green Bay, sám povedal, že si rok s rodinou v Kalifornii užil. Keď ho však Raiders vyrazili, Jordy sa svojou ženou rozhodli už sa viac nesťahovať. Usadili sa v Kansase, kde stavia vlastný dom a zároveň pomáha na farme svojmu bratovi. Ohľadom ukončenia kariéry nemal žiadne plány. Jediné čo chcel bolo zakončiť to tam, kde to všetko začalo. V neveľkom mestečku vo Wisconsine.

Matt Schneidman na svoj twitter pridal: Jordy povedal najstaršiemu synovi, že sa sťahujú späť domov do Kansasu. Jeho syn odpovedal: „Nie, môj domov je v Green Bay.“

Myslím, že toto hovorí za všetko. Jordy a jeho rodina boli, sú a navždy budú súčasťou Green Bay Packers. Ďakujeme za všetky skvelé spomienky. Myslím, že tak dobrý chlapík sa v drese Packers dlho neobjaví. Jordy, bol si skvelý. Veľa šťastia v živote a užívaj si voľno!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *