Kontrakt Davante Adamsa teraz vyzerá ešte lepšie!

Adamsa máme doslova za babku!

Ku koncu sezóny 2017, Green Bay Packers podpísali wide receivera Davante Adamsa na nový štvorročný kontrakt vo výške $58M. V tom čase to znamenalo jednu vec. Adams bol štvrtým najlepšie plateným receiverom v NFL a pred ním boli len Antonio Brown, Deandre Hopkins a AJ Green. No a hneď sa začali ozývať fanúšikovia – najmä tí, ktorí Packers moc nemusia, že toto v Green Bay prehnali a tohto receivera extrémne preplatili a k tomu všetkému majú na súpiske ďalších dvoch receiverov, ktorí majú kontrakty cez $10M (Nelson & Cobb). No Packers boli presvedčení o tom, že si poistili svojho chlapa na najbližšie 4 roky.

Nie dlho potom, bol prepustený dlhoročný receiver Jordy Nelson. O rok neskôr sa nedala nová zmluva veteránovi Cobbovi. V tomto čase sa začali meniť kontrakty v lige a aktuálne máme Adamsa podpísaného na najbližšie 3 sezóny za babku. Aktuálne je 11. najlepšie plateným receiverom a pri tom patrí do TOP 5 receivers v lige. V mojom rebríčku WRs je pred ním len Hopkins a Brown. 

Hodnota kontraktu Adamsa už teraz vyzerá fantasticky a to si zoberte, že ako bude vyzerať o nejaké tie dva roky! Tento Adamsov kontrakt pri porovnaní s novým $100M kontraktom, ktorý dostal WR New Orleans Saints Michael Thomas vyzerá fakt smiešne. Poďme si ich teda rozobrať podrobnejšie.

Thomas podpísal 5 ročný kontrakt na takmer $100M, z čoho je $60,6M garantovaných. Tieto garantované peniaze doslova drvia kontrakty, ktoré boli podpísané len pred pár rokmi. Thomas je excelentný reciever a práve táto mašina na catche zatvára moju TOP 5ku receiverov v lige. Koho by zaujímalo, tak pred ním je WR Atlanty Falcons Julio Jones. 

Porovnajme si výkony Adamsa a Thomasa počas posledných 49 zápasov v NFL, teda od roku 2016. Thomas si pripísal 321 catchov, 3,787 nachytaných yardov (11.8 na jeden catch) a 23 TDs. Na druhú stranu Adams nachytal 260 prihrávok pre 3,282 yardov (12.5 na jeden catch) a 35 TDs. Myslím si, že treba pripomenúť, že Adams hral takmer jednu celú sezónu s QB Brettom Hundley a nie s Rodgersom. Adamsov kontrakt vychádza na jeden rok za $14.5M a Thomasov na $20M. Názor si urobte sami.

Thomas bol počas posledných troch sezón pre Saints fantastickým hráčom a Saints to aj náležite ocenili a výškou jeho kontraktu zbúrali výšky kontraktov na tejto pozícii. Teraz má na rad prísť nový kontrakt pre Julia Jonesa a myslím si, že ten bude opäť prepisovať historické tabuľky. Tak ako to je teraz, tak títo hráči majú vyššie kontrakty než Adams: Thomas, Odell Beckham, Jr., Brown, Mike Evans, Hopkins, Brandin Cooks, Adam Thielen, Sammy Watkins, Jarvis Landry a Green.

Jednoznačne môžme povedať, že Packers mali šťastie, keď mohli Adamsa podpísať ešte v „tej staršej dobe“. Výsledkom je to, že aktuálne majú jednu z najlepších hodnôt kontraktov pre hráča na skill position v celej lige. Dostať hráčov na team-friendly kontrakty nie je vôbec jednoduchá práca. Generálni manažéri sa musia pozerať tak na 3-4 roky dopredu. Niekedy im to vyjde a sú za frajerov (ako napríklad pri Adamsovi, Clarkovi či Bakhtiarim) a niekedy prehrajú a sú za somárov (ako napríklad pri Matthewsovi, Perrym, či Cobbovi). Teraz nám v podstate začalo ďalšie kolečko a my budeme urputne sledovať, do ktorej z týchto dvoch kategórii sa zaradia nové kontrakty pre Amosa, Smithovcov, Lowryho, či Turnera. Packers sú však vďaka kontraktom Adamsa a Bakhtiariho v dobre pozícii, aj keď platia veľké prachy pre Rodgersa, či Za´Dariusa Smitha. Ako to bude pokračovať ďalej? 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat Kumerowa a štedrý Aaron Rodgers!  |  Training camp 2019 – 12. deň  |  REVIEW: WEEK #3 – Green Bay Packers vs Washington Redskins  |  McDaniels na ceste do Green Bay, draftová pozícia a súperi pre sezónu 2019!  |