LaFleur sa poučil?

Absolútne nevydarený trip do Los Angelens v úvode novembra prinútil nášho head coacha Matta LaFleura k zamysleniu a tentoraz spravil v tripe do San Francisca zmenu.

Ak ste nečítali náš starší článok, tak vám najskôr odporúčam skočiť jedným očkom na TENTO LINK, aby ste boli v obraze o čom točím. 

Keď Green Bay Packers v úvode novembra cestovali na západné pobrežie do Los Angeles, kde odohrali zápas s domácimi Chargers, tak sa na cesty vydali už v piatok a skončilo to tak, že sme podali totálne otrasný výkon a výsledkom bola zahanbujúca prehra s Chargers pred vlastnými divákmi. Na tlačovke, ktorá sa konala pred pár minútami nám head coach Matt LaFleur oznámil, že tentoraz na západné pobrežie pocestujú v sobotu, a nie v piatok. 

LaFleur nám priblížil, že sa rozprával s viacerými ľuďmi, vrátane zdravotného tímu, silovým a kondičným koordinátorom Chrisom Gizzim, hlavným atletickým trénerom Bryanom „Flea“ Engelom a riaditeľom oddelenia športovej výživy Adamom Korzanom, aby lepšie pochopil logistike presunu futbalového tímu, ktorý cestuje na západné pobrežie. 

„Zisťoval som najmä to, ako dvojhodinový časový posun ovplyvní našich chlapcov a zistil som, že tento rozdiel nás veľmi nepoznačí. Je to ťažšie pre tímy cestovať zo západného pobrežia na východné. Keď som k tomu prirátal to, ako dopadol náš trip na zápas s Chargers, tak som sa rozhodol, že pre náš futbalový tím bude práve toto tá najlepšie cesta,“ povedal náš čerstvý, no stále mladý štyridsiatnik. 

LaFleur taktiež povedal, že rozhodnutie NFL o tom, že zápas preložili na Sunday Night Football, jeho plány ohľadom cesty neovplyvnilo. 


Ďalej nám náš head coach povedal, že od svojho tímu chce, aby v defenzíve púšťal menej big plays, v ofenzíve sa vyhol vlastným zbytočným chybám a viacej konzistencie od nášho special teamu. Povedal nám, že trénerský tím strávil bye week tím, že sledovali najmä svoju hru a hľadali oblasti, v ktorých sa musia bezpodmienečne zlepšiť. 

„Je to veľmi veľa vecí, ktoré sú do oči bijúce a čo musíme vyriešiť na defenzívnej strane lopty, je to najmä púšťanie veľkého množstva big plays,“ povedal LaFleur. 

Packers doposiaľ povolili 38 passových plays, ktoré sa skončili ziskom aspoň 20 yardov a 9 behových plays, ktoré sa skončili ziskom aspoň 15 yardov počas prvých 10 zápasov sezóny. Náš tím v prípadných januárových bojoch dlho nepobudne, ak sa nezlepší Pettinova obrana. 

V ofenzíve chce LaFleur jednoznačne lepšiu exekúciu skorších downov a redukciu penált spojených s nedisciplinovanosťou, ktorá v mnohých prípadoch doslova zabila útočné drivy. 

„Z ofenzívnej perspektívy musíme dokázať hýbať loptou a nemať negatívne plays. Keď sa na nás pozriete, tak sme stáli mnohokrát pred third&long. Boli sme dosť dobrí v situáciach na 3rd&7 alebo menej. Jedná sa teda o 3rd&zahrávateľné situácie. Je zložité presadiť sa v tejto lige, keď zahrávate 3rd&8 alebo viacej. Je to ťažké. Veľa krát sme sa do týchto situácii dostali sami. Príliš veľa penált, penált ešte pred snapom, penalty za nedisciplinovanosť. Toto musíme všetko napraviť, ak chceme byť lepším tímom,“ povedal na margo svojho útoku LaFleur. 

V tejto sezóne Packers spôsobili už 16 penált za false start, čo je 6. najvyššie číslo v NFL. No a čo je najviac zarážajúce, tak 10 z týchto 16 penált prišlo na domácej pôjde Lambeau Fieldu. Packers majú taktiež 24 behov alebo skompletovaných prihrávok, ktoré viedli k strate yardov. LaFleur si je taktiež vedomí, že sa musí zlepšiť premieňanie situácii na tretích downoch. Tento fakt potvrdzuje aj štatistika, že Packers v tejto sezóne premenili len 37.2% príležitostí na treťom downe, čo je 19. miesto v NFL. 

Náš special team má počas tejto sezóny veľké problémy a to najmä ak sa bavíme o vracaní kopov, či puntov a pokrývaní kickoffov. Kicker Mason Crosby a JK Scott sú solídni, avšak všetko ostatné je problémom. 

„V special teame musíme byť konzistentnejší. Doteraz to bolo nekonzistentné. Mali sme niekoľko dobrých momentov a potom tu bolo niekoľko tých veľmi zlých. Konzistencia musí byť všade,“ povedal LaFleur. 


Dneska sa taktiež konal prvý tréning po bye weeku a mám pre vás radostnú správu! Tréningu sa zúčastnil každý jeden hráč, dokonca aj Ty Summers a Tre Smith, ktorí v poslednom zápase s Panthers utrpeli otras mozgu. Packers sú tak jedným z troch tímov, ktoré sú úplne zdravé (ešte Titans a Seahawks). Skvelá práca Matt!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: WEEK #6 - Green Bay Packers vs Minnesota Vikings  |  Gute pokračuje v skvelej robote!  |  Postrehy z Training Campu - 3. deň  |