Legenda zostáva doma!

Crosby sa s Packers dohodol na novom kontrakte!

Legenda Green Bay Packers nikam nejde a zostáva doma na Lambeau Field! Kicker Mason Crosby a Green Bay Packers sa dohodli na novej trojročnej zmluve na $12.9M, z čoho $6M dostane v prvej sezóne a celkovo $9.5M v prvých dvoch sezónach kontraktu.

Crosbyho Packers draftovali v roku 2007 v 6. kole a v poslednej sezóne odohral svoju najlepšiu sezónu medzi elitou. Jeho priemer $4.3M na jeden rok z neho spravil tretieho najlepšie zarábajúceho kickera v NFL, keď pred ním sú len Justin Tucker a Robbie Gould. Na základe toho, ako je štruktúrovaný jeho podpisový bonus, Crosbyho cap hit v roku 2020 padne na úroveň $4M, čo nám stále necháva priestor na ďalšie kroky.

Pred sezónou tu boli ohľadom nášho veterána na poste kickera pochybnosti, cítil to aj Brian Gutekunst, ktorý mu počas training campu doprial konkurenciu a Mason sa prebral. Celkovo premenil 22/24 field goalov a netrafil len jeden extra point. Celkovo teda premenil 68/71 kopov v sezóne 2019 a jeho percentil 91.7% je vôbec jeho najlepší za celú kariéru v NFL. Vo vnútri 40 yardovej línie bol bezchybný, keď premenil 14/14 field goalov a keď mal trafiť víťazný FG, tak ho trafil. V tejto sezóne malo veľa tímov problémy s kickerom a mať v tíme takto spoľahlivého kickera bolo počas tejto sezóny nad zlato. 

Rodina je vždy dôležitejšia ako futbal. V piatok pred zápas s Washingtonom Redskins v poslednej sezóne, Mason letel do Texasu, aby bol so svojím bratom, ktorému manželka Brittany prehral boj s rakovinou. Odtiaľ letel do New Jersey, kde sa stretol s tímom, odohral zápas, premenil všetky svoje kopy vrátane 47 yardového FG a po zápase letel späť domov, aby bol spolu so svojou rodinou. Po zápase mu head coach Matt LaFleur udelil loptu za hráča zápasu. Aj toto je jeden z nezabudnuteľných momentov našej kopacej legendy!

Aktuálne je Mason Crosby na prvom mieste v histórii franchise Green Bay Packers v počte skórovaných bodov (1,469), v počte premenených field goalov (307), 50 yardových field goalov (34) a v počte premenených extra pointov (548). Vo svojej kariére nevynechal ani len jeden zápas a v regular season odohral za sebou už 192 zápasov, čo je v histórii Packers druhá najdlhšia šnúra a pred ním je len legendárny Brett Favre s 255 zápasmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *