Lewis cíti v tomto roku pozitívnu zmenu

Vlani TE Marcedes Lewis moc priestoru nedostal. Táto sezóna bude iná. Cíti to on sám.

Marcedes Lewis ostal pred minulou sezónou bez tímu. V offseason 2018 ho jeho jediný tím, za ktorý počas 12 sezón odohral 170 zápasov, prepustil. Telefón však zazvonil takmer hneď. Packers boli najväčším nápadníkom. Lewis sa tak na nich pozrel. Páčilo sa mu, ako Jimmy Graham hovoril o pozitívnom dojme z rozprávania s Aaronom Rodgersom.

Packers vzali Lewisa najmä kvôli jeho schopnosti blokovať. Vlani toho veľa neodohral. Odohral len 191 ofenzívnych snapov, pripísal si 3 chytené prihrávky a 39 yardov. Kariéra 35-ročného veterána tak opäť stála pred veľkou neznámou. Po sezóne, ktorá skončila s bilanciou 6-9-1 hovoril Marcedes s GM Brianom Gutekunstom. Ten mu opísal, ako sa budú veci mať pod novým trénerom Mattom LaFleurom.

„Po minulorom roku to je iné. Moja myseľ bola vtedy na inom mieste. Gutey mi na konci roka povedal: Bude to úplne iné. Potrebujeme ťa ako lídra a tvoja úloha bude diametrálne odlišná,“ povedal Lewis.

Lewis podpísal s Packers v máji. Aj na základe toho, že jeho vedomie povzbudil príchod ofenzívneho koordinátora Nathaniela Hacketta. Toho poznal práve z pôsobenia v Jaguars.

Tight end, ktorý hrá svoju 14. sezónu sa zamyslel sám nad sebou. Uvedomil si, že musí spraviť zmenu. Vlani na konci sezóny vážil takmer 125 kg. Skoro dosiahol svoje maximum z roku 2008. Bol o 9 kg ťažší ako v roku 2010, kedy sa dostal do Pro Bowlu. V LaFleurovej ofenzíve však už nie je dôvod mať takú váhu. Lewis automaticky začal robiť rozdielne veci. Jeho cieľom bolo príliš sa nepozerať na jeho váhu, no skôr sa zameral na to, čo robil.

Pripravoval sa doma v Kalifornii, kde začlenil do procesu MMA, začal plávať a viac behal. Podľa informácií sa dostal na 120 kg. Počas leta sa cítil rýchlejší, výbušnejší a mohol hrať routy, ktoré boli vlani mimo jeho dosah. Rodgers, jeden z hlavných strojcov Lewisovho návratu, si tiež všimol zmenu.

„Naozaj zmenil svoje telo. Vyzerá štíhlejší, silnejší a dobre behá. Naozaj si zaslúži veľký obdiv. Je to starší hráč, ktorý sa dokázal vrátiť v takejto forme. Spravil veľmi veľa pekelnej práce. Jeho vodcovstvo sa v našom tíme a šatni zíde,“ hovoril Aaron Rodgers na konci tréningového kempu.

LaFleurov útok sa ukázal byť priateľský pre tight endov hneď v otváracom zápase sezóny v Chicagu. Jediný TD zápasu dosiahol Jimmy Graham a celkovo sa dostali do hry všetci traja aktívni TE.

Graham dostal 35 snapov, Lewis 34 a Robert Tonyan 20. Niekoľko hier zacalloval LaFleur dokonca s dvomi TE na ihrisku naraz. Toto trio dokopy chytilo šesť prihrávok pre 72 yardov a spomínaný TD.

Lewis sám chytil dve prihrávky pre 14 yardov. Keby sa mu podarilo ešte podarilo chytiť prihrávku vo štvrtej štvrtine, vyrovnal by svoje čísla z vlaňajška. „Ja, Jimmy a Rob, všetci sme si nápomocní,“ povedal Lewis: „Nikto nebude len tak odhodený. Ja som pravý Y, Jimmy je F, ktorý sa dobre hýbe, Rob bude ten, kto tam bude s Jimmym, keď potrebuje pauzu. Všetci sme vzájomne zameniteľní.“

Lewis nie je vôbec ten typ hráča, ktorý by na seba pútal pozornosť nejakými negatívnymi vyhláseniami. Počas jeho pôsobenia v Jacksonville to nerobil a rozhodne to nie je jeho nástrojom ani v Green Bay. To mal vlani aj dôvod k tomu, aby sa niekde posťažoval na svoje herné príležitosti.

Bolo to frustrujúce, ale vyrovnal sa s tým a nechcel robiť zlo tímu. Po vlaňajšku však cíti zmenu. Veterána nepoháňa len pohľad na tohtoročný tím, ale aj na pohodu v šatni. Druhý najstarší hráč Packers je hladnejší ako kedykoľvek predtým.

„Mám 35 rokov, takže bolo treba dorásť do toho, aby som to dokázal,“ pripustil Lewis. „Ale s chlapmi, ktorých máme v tejto šatni a špeciálne naša skupina na pozícii TE, so zapojeným trénerom, mi dáva trochu väčšiu podporu do toho, aby som sem prišiel každý deň robiť a pracovať. Keď sa zavolá moje číslo, chcem byť pripravený niesť zodpovednosť,“ dodal Lewis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NFL Mock Draft 2017  |