Mladíci na vzostupe?!

Na tohtoročnom training campe sa vo veľmi dobrom svetle ukazuje skupina našich nedraftovaných nováčikov. Spomeniem mená ako napríklad OLB Johnathan Calvin, G Geoff Gray, P Justin Vogel a hlavne WR Michael Clark! A práve na Clarka sa v zameriam v tomto článku!

Michael Clark je 21 ročný wide receiver. Meria takmer 2 metre a váži takmer 100 kg. Michael je bývalý hráč basketbalu. Obdržal štipendium, no po jednej sezóne sa rozhodol, že chce dať ešte šancu futbalu. A tak si Clark našiel univerzitu Marshall, kde odohral jednu sezónu. Po tejto krátkej dobe šiel vyskúšať svoje šťastie na NFL Draft 2017. Počas tohto jedného roku nachytal 37 passov pre 632 yardov (Čo je priemer na jeden catch 17.1 yardov!!) a skóroval 5 TDs. 

Ako som už spomenul, Clark je poriadne monštrum, keď váži takmer 100 kg, no hlavne vyčnieva vďaka svojej výške. Jeho fyzické schopnosti sú taktiež dobré. 40 yardov zabehol za 4.53 sekundy, vertical jump má 84 cm a spravil 17 opakovaní na bench. 

Ak čítate články zo série „Postrehy z Training Campu“, tak ste si určite všimli, že Michael predvádza naozaj dobré výkony. Michealovi sa podaril catch, nad ktorým Cobb a Adams len neveriacky krútili hlavou. Cornerback LaDarius Gunter bežal bok po boku s Clarkom. Keď k ním dorazila lopta, Clark vyskočil do vzduchu a zachytil loptu nad Gunterovou hlavou. „Ten chlap má ale výskok. Dokáže vyskočiť a zachytiť loptu.“ takto sa na Clarkovu adresu vyjadril cornerback Josh Hawkins. Clark o sebe povedal: „Keď som si to pozeral tak som si len povedal, „Ako som to spravil?“ Je to reakcia. Dostalo sa mi veľa uznania od spoluhráčov. Teraz vedia, čo dokážem.“ 

Takýto istý catch sa mu podaril aj o 2 dni skôr, keď predviedol totožný catch proti cornerbackovi Lenzymu Pipkinsovi. Na poslednom tréningu sa presadil dokonca aj cez Clintona-Dixa. Má skvelé načasovanie a s kombináciou kvalitného výskoku a jeho výšky to je len veľmi ťažko brániteľné. 

„Vždy sa o ňom v šatni rozprávame. Rozprávame sa o jeho basketbalovej minulosti a o schopnostiach, ktoré vďaka tomuto športu získal a ako ich následne dokáže perfektne zúžitkovať na futbalovom ihrisku. Má výborné loptové schopnosti. Včera som sa s Davantem o ňom rozprával, nie len o jeho skvelých zachyteniach hlbokých lôpt, ale aj o jeho prirodzenej schopnosti chytať loptu. Všimli sme si, že s ľahkosťou dokáže zachytiť každú jednu loptu. Je to ďalší dominantný hráč v našej šatni, ktorý nám môže pomôcť.“ Toto sú slová WR Malachiho Dupreho na adresu Clarka.

„Dostal možnosť sa sem dostať a ukazuje svoje schopnosti. Ale na základe svojej minulosti má toho ešte veľa čo doháňať. Ale áno, určite môžete vidieť jeho schopnosti a vykročil tým správnym smerom.“ Nechal sa počuť Mike McCarthy.

Ako som už spomenul v úvode, Michael má stále len 21 rokov a ešte má hromadu priestoru na zlepšovanie sa. Myslím si, že najideálnejší scenár pre neho, ale aj pre nás by bol, keby tento rok, prípadne ešte ďalší strávil v Practice Squad a pracoval na sebe. V konkurencií akú máme na poste WR je len veľmi málo pravdepodobné, že sa mu podarí dostať sa do tímu. No ak najbližšie obdobie na sebe poctivo zamaká, naučí sa naplno využívať svoju mohutnú postavu, tak Aaron môže mať za chvíľku ďalšiu mega zbraň. Možno by sme mohli z neho spraviť špecialistu na situácie v red zone, kto vie… Všetko ukáže čas.

PS: Ak si stále neposlal/neposlala svoje tipy na prvý zápas preseason, tak ich nezabudni poslať na náš Facebook do správy! 🙂 odporúčam sa teraz zapojiť, aby ste si spôsob tipovania vyskúšali a osvojili, pretože počas sezóny budeme súťažiť o nesmierne zaujímavú cenu pre víťaza, ktorú oznámime pred začiatkom prvého zápasu! 🙂

2 thoughts on “Mladíci na vzostupe?!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOP 10 - Výberov v drafte od roku 2000  |