Mladíci St. Brown a Valdes-Scantling ukazujú, že s nimi treba počítať!

Máme tu vianočné sviatky a hneď sa stal vianočný zázrak! Notebook sa vrátil z opravy a tak tu máte nový článok! Naberte si šalát s rezňom a prajem vám príjemné sviatočné čítanie!

Ťažko vybojované nedeľné víťazstvo proti Jets pre nás v boji o play-off nič neznamená. No víťazstvo v predĺžení 44-38 nad New Yorkom Jets nám naznačilo, na ktorých pozíciach by mal v offseason generálny manažér Brian Gutekunst posilniť. No pozícia WR nie je jednou z tých, ktorá musí byť jeho primárnou úlohou.

Nováčikovia na poste wide receivera Equanimeous St. Brown a Marquez Valdes-Scantling dokopy v tomto zápase nazbierali 10 catchov pre 169 yardov a jasne nám demonštrovali to, ako ďaleko sa počas svojich rookie sezón posunuli a pomaličky sa z nich stávajú vyzretí futbalisti. S Davantem Adamsom, momentálne zraneným Geronimom Allisonom, ktorý by sa mohol po tejto sezóne vrátiť, by mohli Packers na poste WR v roku 2019 vyzerali dosť solídne. A to aj napriek možnému odchodu WR Randalla Cobba vo free agency. Po 15 odohraných zápasoch v regular season vyzerajú EQ & MVS v dobrej viere ako NFL receivers. A podľa mňa je tu veľmi dobrá šanca na to, že keď sa o pár rokov pozrieme na tento Draft spätne, tak Gutovi poďakujeme, že ich získal v neskorých kolách (MVS – 5. kolo, EQ – 6. kolo). Vo svojej prvej sezóne medzi profíkmi ukázali značné zlepšenie a kľudne sa môže stať, že dosiahnu na level Jordyho Nelsona, ak nie na lepšie! Obidvaja sú vyšší ako Nelson (MVS – 193 cm, EQ – 196 cm vs Nelson – 191 cm) a obidvaja sú aj rýchlejší než Nelson (MVS – 4.37s, EQ – 4.48s vs Nelson – 4.51s). Avšak to, čo Jordyho Nelsona oddeľovalo a dekorovalo od iných hráčov, bola jeho schopnosť zlepšovať sa ako route runner rok čo rok, až sa z neho stal príklad č.1 v route runningu pre mladých receiverov, ktorí vstupovali do NFL. No a taktiež v downfielde bol nesmierne užitočným blockerom. Len čas nám napovie, ako sa budú títo mladíci vyvíjať, no obidvaja nám už veľmi jasne ukázali jednu vec – sú ochotní pracovať pre tím a blokovať, čo sú vlastnosti, ktoré mal aj legendárny Jordy Nelson.

Obidvaja, či už EQ, alebo MVS, mali v tejto sezóne svoje lepšie chvíľky, ale aj slabšie chvíľky. No v nedeľu proti Jets nám ukázali, že ich route running sa od prvých zápasov v NFL nesmierne zlepšil a získali si dôveru Aarona Rodgersa, čo by mohlo byť v budúcej sezóne kľúčové. Je vidno, že ich Rodgers už tak neignoruje ako v úvode sezóny a nebojí sa na na nich hodiť aj zložitejšie lopty. Jedinou cestou, ako si získať dôveru sú zápasy a nikdy by túto šancu nedostali, keby sme Aarona Rodgersa posadili na lavičku, lebo sme už z hry o play off von. MVS začal sezónu lepšie a vyslúžil si väčšiu úlohu v útoku Packers, avšak ako sezóna pokračovala a vyvíjala sa, tak EQ spravil väčší výkonnostný skok než MVS. Obidvaja majú obrovský catch radius, avšak EQ chytá lopty lepšie, istejšie a s väčším kľudom. Krásnym príkladom je jeho catch v závere zápasu proti 49ers. 3&2, 14 sekúnd dokonca zápasu, stav vyrovnaný 30-30 a Rodgers hodí back-shoulder pass na EQ. To bola Nelsonovka ako oči! Taktiež jeho zlepšenie v route runningu nám naznačuje, že z neho môže vyrásť naozaj nesmierne kvalitný receiver. 

Jednou z najlepších plays Green Bay Packers v nedeľnom zápase proti Jets bol 24 yardový catch popri sideline v podaní St. Browna, ktorý naštartoval skórovací drive. EQ odbehol peknú routu, uvoľnil sa, loptu zachytil, avšak hneď po zachytení obdržal tvrdý hit od safetyho Daryla Robertsa. EQ aj napriek obrovskému hitu loptu udržal, no tento hit bol ocenený penaltou za unnecessary roughness a EQ bol tak zo zápasu doslova knockoutovaný a už sme ho na ihrisku nevideli.Toto bola pre rookieho nesmierne ťažká play, no on to zvládol ako starý mazák. EQ v nedeľu taktiež demonštroval svoje blokovacie schopnosti. Jeden z jeho najlepších blokov prišiel v druhej štvrtine, keď pomohol running backovi Jamaalovi Williamsovi prejsť popri ľavom rohu a získať 15 yardov vďaka bloku na safetyho Bustera Skrineho. 

MVS zahral v tejto sezóne niekoľko big plays vďaka svojej skvelej rýchlosti, avšak jeho route running bol doposiaľ neprecízny a niekedy mal problém dostať sa z line of scrimmage proti press coverage. Avšak v zápase proti Jets zahral jednu play, pri ktorej nám ukázal zlepšenie. Na jednoduchej slant route, keď niekoľko yardov bežal popri Skrinemu 1 vs 1, následne rýchlo prehodil ruku, spravil cut do stredu ihriska, čo mu poskytlo dostatok separácie a jednoduchý zisk 15 yardov. Toto je príklad skúseného a precízneho route runningu. Taktiež si pripísal 2 catche po tom, čo si našiel voľné okienka v zone coverage. Prvý bol v strede druhej štvrtiny, keď získal 12 yardov a druhý prišiel v poslednej štvrtine po 42 yardovom catch&run, čo znamenalo premenenie kľúčového tretieho downu. Taktiež nám aj on ukázal skvelé blokovanie. Pre príklad použijem play v závere 4. štvrtiny. Keď MVS uvidel, že Rodgers začína scramblovať do ľavej strany, tak sa perfektne otočil a začal blokovať cornerbacka Parryho Nikersona na 14 yardovej línií a dotlačil ho až do end zone! Vďaka tomuto bloku si Rodgers dobehol pre zisk 23 yardov a jeho beh sa skončil len 1 yard od end zone!

EQ, ale aj MVS nám v tejto sezóne ukázali, že musíme s nimi počítať. EQ si dokonca vyslúžil slová chváli od WR Davante Adamsa, ktorý na jeho adresu povedal nasledujúce slová: „Spravil najväčší pokrok, aký som kedy od rookieho videl za tú dobu, čo som v Green Bay.“ EQ je stále mladým hráčom, keď má len 22 rokov a 23 bude mať až o rok. Na druhú stranu MVS už má 24 rokov. Ak budú obidvaja pokračovať vo svojom nastavenom trende, tak v budúcej sezóne budú dominantnými postavami nášho útoku. Najmä EQ má podľa mňa neskutočný talent a potrebuje len hrať, hrať, hrať, hrať a hrať. To isté, čo potreboval na začiatku svojej kariéry Davante Adams. V zelenom zálive nám rastie ďalší skvelý receiver! Go Pack Go!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *