Na pohovore v Green Bay boli 2 bývalí tréneri Colts, avšak hráči chcú Philbina!

Hľadanie nového head coacha Green Bay Packers sa oficiálne zahájilo!

V Green Bay boli na pohovore dvaja bývalí tréneri Indianapolisu Colts. Jedná sa o Chucka Pagana a Jima Caldwella, ktorí sú momentálne nezamestnaní. No a práve títo dvaja tréneri boli prvou dvojicou, ktorú si do Green Bay pozvala dvojica prezident/CEO Mark Murphy a generálny manažér Brian Gutekunst. 

Packers momentálne nemôžu hovoriť s niekým, kto je zamestnaný v NFL, teda až dovtedy, kým mu neskončí sezóna. Avšak s trénermi z college sa stretávať môžu, no takmer nikto sa nebude o svojej budúcnosti oficiálne baviť skorej, než odohrajú svoje Bowl Games. 

Pagano trénoval Colts v rokoch 2012-2017 a má prepojenie hneď s niekoľkými trénermi, ktorí sú v momentálnom trénerskom tímu Green Bay Packers. Práve on prijal momentálne nášho dočasného head coacha Joa Philbina ako asistenta head coacha a trénera ofenzívnej lajny v roku 2016. Taktiež pracoval jeden rok s našim momentálnym defenzívnym koordinátorom Mikom Pettinom v Baltimore. Počas svojej púte v Indy dosiahol v regular season na bilanciu 53-43 a v post season bol 3-3. Jeho tím neprenikol do playoff 3x po sebe a následne bol v roku 2017 vyhodený, keď bez QB Andrew Lucka vyhral len 4 zápasy. V roku 2012 vyhral boj so zákernou chorobou leukémiou. Pagano vyrastal ako defenzívny tréner a pracoval najmä so secondary. Počas 3 rokov bol trénerom secondary v Baltimore a následne prišiel do Indy. 

Caldwell, rodák z Beloitu (Wisconsin), doposiaľ trénoval 2 tímy v NFL. V rokoch 2014-2017 trénoval Detroit Lions a v rokoch 2009-2011 trénoval už spomínaných Colts. Caldwell má doposiaľ v regular season bilanciu 62-50 a je 2-4 v postseason. Pred tým, než sa stal head coachom, tak 7 rokov pracoval ako pozičný tréner Peytona Manninga. V roku 2011 prebral trénerské kreslo po Tonym Dungyovi. Vo svojej prvej sezóne doviedol Colts k bilancií 14-2 a dostal ich až do Super Bowlu, kde podľahli Breesovým New Orleans Saints. Nasledujúci rok dosiahol na bilanciu 10-6 a vo svojom treťom roku, keď bol celú sezónu bez Manninga, tak skončil 2-14. Bol vyhodený a na jeho miesto prišiel spomínaný Pagano. Caldwell následne strávil 2 sezóny ako ofenzívny koordinátor a tréner quarterbackov v Baltimore Ravens a potom ho v roku 2014 ako head coacha prijali Detroit Lions. Počas 4 sezón v motorovom meste dosiahol na bilanciu 36-28 a bol vyhodený po sezóne s bilanciou 9-7. Vyznáva pass-heavy offense a trénoval quarterbackov ako Peyton Manning, Joe Flacco a Matthew Stafford. Dva krát bol členom trénerského tímu, ktorý vyhral Super Bowl. Najskôr pracoval pod Tonym Dungynom v Colts a potom pod Johnom Harbaughom v Ravens ako tréner quarterbackov/ofenzívny koordinátor. V roku 2018 bol mimo NFL avšak Adam Schefter priniesol informáciu, že v roku 2019 plánuje svoj návrať. 

Obidvaja kandidáti majú svoje silné stránky a mohli by byť pre Packers v určitom smere užitoční. Pagano skôr vyznáva vytvorenie silnej passovej obrany, zatiaľ čo Caldwellovou špecializáciou je passový útok. Avšak osobne neverím tomu, že jeden z nich sa stane našim head coachom. Boli voľný, tak to Muprhy s Gutom skúsili, nech vedia na čom sú. NFL prednedávnom zaviedla takzvané „Rooney Rule“ – ustanovenie, že tímy musia priniesť na pohovor aspoň jedného kandidáta na post head coacha, ktorý je mimo zápasového kolotoču. Tým pádom si kluby na pohovor pozvú niekoľkých kandidátov mimo svojho tímu, aby tieto podmienky splnili. Avšak to hneď neznamená, že Packers o nich nemajú záujem. Tom Pelissero z NFL Network v stredu priniesol správu, že viacero tímov má o Caldwella záujem.

HRÁČI SÚ NA STRANE PHILBINA!

Včera povedal náš WR Davante Adams zaujímavú vetu na adresu dočasného head coacha Joa Philbina: „Bol by som nadšený, keby sa hľadanie skončilo práve tu.“

Aaron Rodgers by bol v pokri ľahkou rybou. Keď je frustrovaný, tak je to napísané na celej jeho tvári, no a keď je šťastný a užíva si srandu, tak sa smeje od ucha k uchu. Počas posledných rokov McCarthyho éry jeho tvár neskrývala nespokojnosť. Nemal vôbec žiadne odhodlanie posunúť útok do zemi zasnúbenej. Prevracanie očí, preklínanie, frustrácia, či nedostatok sebavedomia quarterbacka číslo 1 mohol vidieť každý jeden, kto má dve oči a polovicu mozgu. Avšak odkedy čarovnú trénerskú paličku prebral Joe Philbin, tak sa jeho reč tela diametrálne otočila. Aj keď sme prehrávali o 2 touchdowny proti New Yorku Jets, tak sa Rodgers usmieval a keď bolo treba, tak bol ako oheň. Aké sú šance na to, že by Rodgers obraňoval česť RT Bryana Bulagy proti Lonardovi Williamsovi pred 6 týždňami?

Následne titulky miestnych noviniek zaplnili titulky, v ktorých quarterback Packers hovorí, že chce dať Joeovi Philbinovi najlepšiu možnú šancu na to, aby bol ďalším head coachom Packers. Toto nahralo do Murpyho a Gutových kariet. Oni musel vybrať niekoho, kto má autoritu a dostatok rešpektu na to, aby mohol byť aj keď len dočasným head coachom. Oni si nemôžu povedať, že potrebujeme tam len niekoho, s kým dohráme sezónu a potom pôjdeme ďalej. Rodgers tiež priamo nepovedal, že Philbin je jeho kandidátom číslo jedna na post head coacha, avšak chce mu dať tú najlepšiu možnú pozíciu na to, aby si toto miesto zaslúžil. 

Ponechanie si Philbina môže ponúknuť možnosť kontinuity. Rodgers je na zlomku svojej kariéry a učenie sa kompletne nového útoku by mohlo byť kontraproduktívne. Green Bay v posledných mesiacoch investovali veľké množstvo prostriedkov na to, aby do útoku pridali nové kúsky skladačky a kompletné zmenenie ofenzívneho prístupu môže pozastaviť rozvoj talentovaných hráčov ako napríklad EQ, či MVS. Narozdiel od McCarthyho, Philbin má podporu kabíny. Ponechanie si Philbina by taktiež s veľkou pravdepodobnosťou znamenalo ponechanie si skvelého defenzívneho koordinátora Mika Pettina, ktorého obrana je veľkým prekvapením tohto roku a keby nemal zranených 3/4 starting hráčov, tak by podľa mňa patrila v tejto sezóne do TOP 10 obrán. To čo platí pre útok, tak to platí aj pre obranu. Bol by Jaire Alexander tak dobrý aj v odlišnej obrane, ktorú by sa musel učiť odznova? Je tu hneď niekoľko dôvodov na to ponechať si Pettina a Philbina ako svojich trénerov a veci by to pomerne uľahčilo. Si predstavte, že by Philbin by možno dokázal presvedčiť Zaca Taylora, aby opustil Los Angeles Rams a stal sa ofenzívnym koordinátorom najlepšieho QB svojho veku. Taylor bol asistentom pod bývalým trénerom Green Bay Packers Mikom Shermanom v Texase A&M a následne sa pridal do trénerského tímu Joa Philbina v Miami Dolphins, kde bol asistentom trénera quarterbackov. 35 ročný nádejný tréner bol 2x Philbinom povýšený, najskôr na trénera QB a potom počas poslednej sezóny Philbina v Dolphins na post ofenzívneho koordinátora. Momentálne je Taylor druhý rok v trénerskom tíme LA Rams, kde v prvej sezóne robil asistenta trénerovi receiverov a momentálne je trénerom quarterbackov. Taylor jeden rok pôsobil v college, kde bol ofenzívnym koordinátorom v Cincinnati. Má teda skúsenosti so systémom college a aj s inovatívnym ofenzívnym systémom Sean McVaya. McVay miluje využívať útočnú jedenástku v zložení 3 receiverov a jedného tight enda, čo je to isté ako v Packers, avšak Rams o 500 levelov lepšie zvládajú pre-snap motion, bunch formations a využívanie matchupov. Head coachom by bol teda Joe Philbin, ktorý má podporu kabíny, defenzívnym koordinátorom by bol Mike Pettine, ktorý má medzi hráčmi obrovský rešpekt a ofenzívnym koordinátorom by bol mladý, perspektívny, avšak s útočným systém Packers oboznámený Zac Taylor, ktorý by mu vedel ponúknuť nové útočné možnosti. Toto mi celkom zmysel dáva, čo vy na to?

2 thoughts on “Na pohovore v Green Bay boli 2 bývalí tréneri Colts, avšak hráči chcú Philbina!

 • 27 decembra, 2018 at 15:29
  Permalink

  Dúfam že výberu niekoho s college – tých troch o ktorých sa tu už písalo si myslím ze by pre Packers boli dobrou voľbou

  Reply
 • 27 decembra, 2018 at 16:00
  Permalink

  Som za ? V postate by sme si mali určite nechať defens coordinátora Pettina, to čo dokázal za rok mi hlava nebere ? ? ? Aj post HC Philbina by som bral, ale určite potrebujeme ofens coordinatora čo nachystá game plan ktorý bude drviť obrany súperov tak ako kedysi ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *