NFL Draft 2017 – Deň 1

Opäť sa stalo niečo, čo sme zrovna nečakali. S Browns sme urobili výmenu. 

Cleveland Browns dostali náš 1st round pick č.29. Packers obdržali pick č.33 v 2. kole a pick č.108 vo štvrtom. Čiže druhý deň budeme zahajovať prvým výberom my. 

Teraz keď sa na to spätne pozerám, tak mi tento trade dáva zmysel, aj keď som v prvom momente takmer zinfarktoval. Ešte 2. picky pred nami bol k dispozícii OLB/DE Takkarist McKinley. No Seahawks posunuli svoj výber Falcons, ktorí ho stiahli. V tom momente tam nebol TOP pass rusher. Teraz ma všetci zbombardujete, že tam ešte bol predsa miláčik fanúšikov T.J. Watt. No je to naozaj pick hodný prvého kola?! Je okolo neho obrovský hype vďaka jeho menu. No keď si ho porovnáme s McKinleym, tak je tam podľa mňa markantný rozdiel a to sú od seba iba zopár pickov, v druhom kole môžme zobrať kľudne takého istého kvalitného hráča ako Watt. Ďalší bod je, že na boarde už nebol corner, ktorý by doslova vyčnieval. Lattimore, Humphrey, Conley, Jackson a White už boli fuč. Na boarde ostal napríklad Kevin King. Som toho názoru, že King môže kľudne otvárať náš draft, alebo na konci druhého kola môžme kľudne zobrať podobne kvalitného cornera ako on. Čiže je tu opäť otázka, bol by King hodný výberu v prvom kole?! Myslím si, že nie. 

2. deň draftu otvárame my. Možno vám Ted pokazil komplet celú noc a mohli ste radšej spať, no dal nám viacej ako pol dňa na to, aby sme zanalyzovali dostupných hráčov, na čo nebol teraz priestor po vypadnutí našich hlavných cieľov. Možno ma ukameňujete, no tentoraz stojím za rozhodnutím Teda a myslím si, že v danej chvíli to bolo asi naozaj najlepšie riešenie. Po podpise guarda pravdepodobne jeho druhé najlepšie rozhodnutie v tejto offseason.  Máme pick naviac. Teraz máme pick hneď v úvode 2. kola a na konci 2. kola, v 3. kole pick, v 4. kole 2 picky, v 5. kole 2 picky a po jednom v 6. a 7. kole. Na tohtoročnom drafte je dosť kvalitných cornerov, o to by som sa nebál. V druhom kole sú dostupní napríklad King, Taabor, Jones, Awuzie, Lewis, Wilson, alebo S Melifonwu a Baker. Takisto na poste OLB ostávajú kvalitní hráči. Na boarde ostal Cunningham, Bowser, Willis, Anderson, Williams, Rivers, McMillan alebo Phillips. Myslím si, že je tam stále z čoho vyberať. 

Ďalšia vec, ktorú sme sa možno dozvedeli je, že nebudeme brať hneď RB. Na boarde bol napríklad Cook, alebo Kamara. Čo som sa osobne veľmi bál, že si ich vyberieme v prvom kole. Takto máme nádej, že naozaj prvé picky pôjdu do obrany a až následné picky do potenciálneho RB. 

Ako som už povedal v úvode, všetci sú naštvaní na Teda, že pustil Watta. No ja si myslím, že to bolo V DANEJ CHVÍLI NAJLEPŠIE ROZHODNUTIE  a máme pick navyše. Teraz je otázkou, či to Ted vo zvyšných kolách dokáže vykryť, no a v tom už mám pochybnosti. No šanca tu stále je a z tohoto Draftu môžme vyjsť so zdvihnutou hlavou a veľkým úsmevom, len je potrebné, aby už Ted nič nepokazil. Čo je povedzme si otvorene Mission Impossible. 

Krátke vyjadrenie k tomu, čo ma ešte zaujalo
 • Bears ma rozveselili a o 2ej ráno som mal dôvod na úsmev. 
 • Browns rozhadzovali trady jedna radosť a celkom ma to aj bavilo. 
 • Vyslovene ma vytočili Seahawks. Posúvali si svoj pick pravdepodobne kvôli tomu, lebo verili, že v druhom kole budú mať Ramcyzka, alebo Lampa. Ramcyzk je fuč a bodaj by im niekto aj Lampa uchmatol. Nebyť ich tradu s Falcons tak verím, že by sme teraz oslavovali McKinleyho. ?
 • Prekvapilo ma, že Dalvin Cook sa nezmestil do prvého kola. Keď si ho nevybrala Tampa, tak som hneď dúfal, že si ho niekto uchmatne ešte pred našim výberom, mal som z toho zlý pocit. 
 • 3 TOP WRs v top 10?! Kto to čakal?! Priznajte sa, nikto. 
 • Watson do Texans? Myslím si, že Brady nebude pokojne spávať. 
 • 49ers podľa mňa veľmi múdro nezobrali QB. Solomon a Foster, veľmi dobré picky. Hoyer to tento rok odhádže, budúci rok 1st round pick QB a niners sú rázom späť v hre. Shanahan vie čo robí. 
 • Giants zobrali TE, neviem či je to zrovna najšťastnejšie rozhodnutie. 
 • Jaguars a Panthers nesklamali. Konečne biely RB v Top 10!!!
 • Chiefs si vybrali QB Mahomesa. Výborný pick. Aj keď som čakal, že pôjdu po cornerovi. 
 • Jets majú so svojimi QBs zrejme extrémnu trpezlivosť a počkajú si ešte jeden rok. Alebo, žeby Kizer v druhom kole? 
 • New Orleans majú konečne jeden kus skladačky do secondary a to hneď ten najväčší v podobe Lattimora. 
 • Všetci očakávali, že si Tampa zoberie Cooka. No všetkých nás prekvapili s TE Howardom. 
 • Raiders neprestávajú v zbrojení. CB Conley im istotne veľmi dopomôže k vysnenému Super Bowlu. 
 • Cowboys, Redskins, Lions, Dolphins si zvolili podľa mňa dobre. 
 • LA Chargers nakupujú naozaj ostré náboje. Rivers bude mať na koho páliť. 
 • Broncos sa modlili, že keď prídu na rad, tak nech je k dispozícii Ramcyzk. On by aj bol, no zobrali si Bollesa. 

 

Aké sú vaše pocity z draftu? Nájde sa tu aspoň jeden človek, ktorý súhlasí so mnou ohľadom Packers?! A pre tých, ktorí si už dávajú tabletky na ukľudnenie mám len jeden krátky odkaz: „R. E. L. A. X“ ???

 

 

4 thoughts on “NFL Draft 2017 – Deň 1

 • 28 apríla, 2017 at 7:34
  Permalink

  Já s tím souhlasím. Je potřeba CB. Už nechci koukat jak každý hod na WR končí Bigplay a svěšenou hlavou našich obránců. ? takže CB, passrusher a já bych vzal i safetyho. Mě se Ha-Ha nelíbí i přes jeho 5 letošních INT a ProBowl. Ale třeba za rok dva budem litovat a T.J. přeroste svého bratra.

  Reply
 • 28 apríla, 2017 at 7:59
  Permalink

  Mám zase smíšené pocity, ale na to si asi u Teda budu muset zvyknout konečně ? Fakt sem chtěl Watta, věřím, že bude minimálně výborný OLB v NFL (DNA don´t lie) a myslím si, že za ten pick stál. Sice sme získali pick ve 4 kole, ale bojím se co vezmeme na začátku 2. kola, já bych osobně bral Lampa, či jednoho z RB (Cook, Kamara), protože OLB který by za to stál tam podle mne není a CB podobné kvality je tam spousta, aby na nás zbyl jeden na konec 2. kola. Vlastně sem spíš zatím zklamaný, uvidíme co bude následovat.

  Reply
 • 28 apríla, 2017 at 19:38
  Permalink

  Jasné R. E. L. A. X. podľa mňa dobrý ťah od TT ale určite v 2. kole už žiadne kšefty a treba zobrať RB s CB a to bez debaty! Inak to zase budem predýchavať celé leto ? ? ?
  PS: Som rád že niekto spáchal takúto skvelú stránku, takže už len GO PACK GO!

  Reply
  • 28 apríla, 2017 at 21:05
   Permalink

   Som rád, že naša stránka plní svoj účel a naše úsilie sa vypláca! 🙂

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

James Starks prepustený!  |