Nové správy ohľadom zdravotného stavu Orena Burksa!

Tak vyzerá to lepšie, než sa z počiatku očakávalo.

Prvé informácie ohľadom zranenia nášho starting inside linebackera Orena Burksa hovorili o tom, že kvôli roztrhnutému hrudnému svalu bude musieť vynechať kompletne celú sezónu 2019.

Avšak Oren podstúpi viacero testov, navštívil odborníka a odhalilo sa, že nebude musieť ísť pod skalpel a zranenie by sa malo zahojiť samo. Túto informáciu nám priniesol Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel´s. Burks si hrudný sval roztrhol hneď v úvode prvého zápasu preseason proti Houstonu Texans. Toto je už druhé vážne zranenie, ktoré postihlo Burksa počas preseason. V minulej preseason si vykĺbil rameno, kvôli čomu vynechal takmer celý TC a úvod sezóny. 

No Packers ešte nepoznajú čas, ktorý bude treba na plné zotavenie sa z tohto vážneho zranenia. Burks stále môže skončiť v injured reserve. Tím ho môžu do injured reserve umiestniť 31. augusta počas finálnych cutov, čo by znamenalo jednu vec. A to, že jeho najskorší návrat by mohol byť až po uplynutí 8 týždňov, také sú pravidlá NFL. Packers mali takýto prístup s WR Jakom Kumerowom počas minulej sezóny. 3. septembra ho zapísali do injured reserve a aktivovali ho 1. decembra. 

Generálny manažér Brian Gutekunst pri svojom rozhovor znel ako chlap. ktorý si myslí, že by Burks mohol byť späť skôr než neskôr. „Verím, že to bude len krátkodobá vec s Orenom Burksom,“ nechal sa počuť náš generálny manažér. Ďalšie detaily nám však neposkytol: „Stále zisťujeme dobu jeho liečenia.“ Uviedlo sa, že to budú posudzovať zo dňa na deň. Čiže nemajú dobrú predstavu o tom, ako dlho by to malo trvať. Povedzme, že by to trvalo cca 8 týždňov. To by znamenalo, že by sa mohol vrátiť oveľa skorej, než keby sme ho zapísali do IR a následne ho chceli aktivovať do 53ky. Do konca preseason ostávajú 3 týždne a keď k tomu pripočítame ďalších 5, tak nám vyjde, že by mohol byť späť niekedy okolo piateho weeku novej sezóny. Avšak všeobecne sa hovorí o tom, že doba liečenia je od 6-10 týždňov. 

Zatiaľ sa nezdá, že by Packers mali záujem Burksa nahradiť ďalším ILB mimo našej organizácie, čo znamená, že príležitosť ukázať sa dostanú nádejní mladíci Curtis Bolton a Ty Summers. Prípadne James Crawford, ale ten by musel začať hrať na úplne inej úrovni ako doteraz. 

Mám pre vás ešte jednu informáciu. Packers prepustili CB Derricka Jonesa po tom, čo neprešiel fyzickými testami. Packers Jonesa získali z waivers Jets len pred pár hodinami. 

3 thoughts on “Nové správy ohľadom zdravotného stavu Orena Burksa!

 • 14 augusta, 2019 at 13:55
  Permalink

  Na ILB bude slabina a prvni preseason to naznacil. Bylo to tak uz loni, kdy se napr. Patriots schvalne trefovali do Burkse, letos to muze byt Bolton nebo Summers. Preju jim, aby se jim darilo a dostali se rychle na potrebny level, fakt bychom to potrebovali. Skoda Jacka Ryana, hodil by se ted!

  Reply
  • 15 augusta, 2019 at 14:05
   Permalink

   Hm, práve Jack ani nie. On je čisto linebacker proti behu a nie do coverage.

   Reply
 • 15 augusta, 2019 at 12:36
  Permalink

  Naprostý souhlas: já se na naši obranu neskutečně těším, ale ILB vidím letos jako nejslabší místo. Ani Martinez neměl loni super sezonu. V Draftu jsem si myslel na Devina Bushe. ? Summers měl proti Texans světlé chvilky, ale několikrát minul tackle. Nadzvihnul mě jak minul toho jejich QB. Nevím jestli by tam nemohl hrát některý ze Smithů. já na této pozici prostě u nás žádné hráče nevidím.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

NFL Draft 2017 - Deň 2  |