Od krájania šunky až do Packers

Ka’Dar Hollman, výber v 6. kole tohtoročného draftu, sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle. Jeho iniciatíva a intenzita robí dobrý dojem.

Nováčik Packers CB Ka’Dar Hollman to má z domu do Green Bay celkom blízko. Rodák Toleda, ktorý absolvoval aj tamojšiu univerzitu, to však nemal s cestou do Titletownu ľahké. 

V poslednom drafte išiel až ako 185. v poradí. Packers s ním podpísali zmluvu a Hollman tak mal osud vo svojich rukách. Draftová noc 24-ročnéh cornera bola veľmi zaujímavá. Vykladal a nakladal pečivo a kávu v Dunkin‘ Donuts v oblasti New York, New Jersey a Connecticut. Hollman krájal šunku, moriaka a syr. S jedným snom – hrať raz v NFL.

„Práca ma ešte viac namotivovala, pretože takú robotu by som v živote robiť nechcel,“ rozhovoril sa Hollman. „Boli tam ľudia, ktorí mi povedali, že tam robia už 30 rokov. Len som si pomyslel, že toto nie je niečo, čo chcem robiť do staroby. Dodalo mi to motiváciu a drajv dostať sa tam, kde som chcel byť.“

Zo strednej v New Jersey si ho nikto nevybral, takže sa rozhodol, že zamieri do Milford Academy, prípravnej školy v susednom Connecticute. Ani tu svojimi testami nenadchol. Musel sa stretnúť s realitou a prácou. „Mal som dni, kedy som sa sám seba pýtal – Mám na to, aby som hral futbal v najvyššej divízii? Mal som ťažké časy, realita mi dala poriadny úder a ja som sa cez to musel dostať. Vnútorná motivácia.“

Písal list za listom. Rozosielal ich po celej krajine s jednou prosbou – dostať jednu šancu. Prišla jediná odpoveď. Z Toleda. Môže sa prísť ukázať. „Potreboval som príležitosť. Keď sa naskytla, nemohol som odmietnuť. Vedel som, že do toho musím dať úplne všetko,“ povedal 183 centimetrov vysoký hráč.

Očaril počas pro day

V roku 2014 len trénoval, o rok neskôr odohral dva zápasy. Hollman dostal v roku 2016 štipendium a nastúpil v ôsmich dueloch. V roku 2017 sa stal pevným členom základnej zostavey. Podľa NFL.com povolil v roku 2018 skompletovať len 40% prihrávok a viedol štatistiky Mid-American Conference s 12 zablokovanými prihrávkami.

Na Scouting Combine ho nepozvali. Nemusel písať listy skautom tímov NFL. Šancu dostal na pro day. 40-yard dash preletel časom 4,39, okúzlil aj vo výskoku a 3-cone drile. Keby bol na combine, s týmito výkonmi by bol na 40 yardov štvrtý najlepší, v drile piaty a vo vertikálnom výskoku na 12. pozícii.

Na testoch a filme záležalo. Celý jeho príbeh mal význam. Pre Packers sa stal natoľko atraktívnym, že si ho vybrali a 3. mája mu ponúkli zmluvu. „V lige číha toľko nepriazne osudu a zviazanosti, že hráč musí byť silný mentálne aj fyzicky, aby to dokázal,“ povedal generálny manažér Brian Gutekunst. „Keď sme si prešli naše štúdie rozdielnych hráčov, zistili sme, že ich odhodlanie dať zo seba všetko, byť členom tímu a podávať kvalitné výkony boli na mieste. Na tomto záleží.“

K tomu všetkému sa pridali jeho výkony v tréningoch, ktoré zanechali silný dojem aj u defenzívneho koordinátora Mika Pettina:

„Je odhodlaný. Môžem povedať, že miluje futbal. Je to chalan, ktorý je veľmi dobrý, slušný. Musí sa rovnako ako všetci nováčikovia na jeho pozícii naučiť rôzne zložitosti. Ak sa pozriem spätne na jeho tréningy, boli také, počas ktorých nedovolil nič.“

Hollman oceňuje chválu, ale upozorňuje na to, že je stále pred ním veľa roboty a hlavne sa musí naučiť playbook. Vie, že o svoje miesto v zostave bude zvádzať tuhý boj. Je hráčom zo 6. kola, takže jeho cesta do tímu je troška viac zarúbaná.

Môžme si byť však istý, že keď Hollman vybehne na začiatku tréningového kempu na ihrisko Raya Nitschkeho, nebude cítiť žiadne prekážky. Pôjde si tvrdo za svojim snom. „Keď sa niekde dostanete, naučil som sa, že nič nemáte garantované. Nič. Musíte byť proste pokorný. Stále si môžete užívať každý deň tejto príležitosti a byť vďačný,“ uzavrel sympatický corner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *