OTAs: Namierené na Red Zone offense

Packers majú za sebou takmer všetky organizované tímové aktivity. Čo sme sa dozvedeli?

V piatom tréningu celkovo a druhom otvorenom trénovali Packers pod vedením Matta LaFleura red-zone offense. Tréning sa niesol vo vysokom tempe a najväčším highlightom je touchdown Aarona Rodgersa na Davanteho Adamsa.

„Bolo to poriadne rýchle. Neustále sme boli v pohybe. Oči sme museli mať na pravom mieste a komunikácia musela tiež fungovať. Ofenzíva aj defenzíva sa dostáva do nového štýlu, takže to bolo všetko rýchle,“ povedal inside linebacker Oren Burks.

Na tréningoch je, pochopiteľne, zakázaný kontakt. Tým pádom si viete, predstaviť tempo Aarona Rodgersa, ďalších QB a celého útoku pri snahe skórovať body v red-zone.

„Sústredili sme sa na túto časť hry. Bolo veľa prihrávania. Chlapom som predtým povedal, že musíme byť vybalansovaný ako to najviac ide. Bolo to o učení. Prvý raz pracovali s novými hrami v red-zone, ale myslím si, že to zvládli celkom dobre,“ zhodnotil LaFleur.

Burks priznal, že aj keď je obrana v druhom roku práce pod Mikeom Pettinom, nový útok LaFleura im nahnal stresu a pri hre museli dávať poriadny pozor. Dôležité bolo rozpoznať pohyb hráčov a preberanie pri coverage. Rodgers s Adamsom ukázali, že sú silné duo, ak obrana v týchto smeroch stráca. V tréningu to trestali.

„Máme veľa vecí, ktoré musíme dať dokopy. Tempo bolo vysoké, tréning mal náboj, energia bola vysoká a práve na tomto môžeme stavať,“ doplnil Burks.

JONES NEJE SLADKOSTI

Hlavný running back Packers Aaron Jones má za sebou skvelú sezónu, v ktorej ukázal, že aj napriek nie úplnému využívaniu jeho schopností vie excelovať. Tento rok by mohol LaFleurovi pomôcť v tom, že Aaron by nemusel hádzať až tak často. O behovú sa potrebujeme a môžeme spoľahnúť.

Jones sa rozhodol, že na sebe ešte zapracuje. Prvý raz vo svojej kariére by chcel vydržať po celú sezónu zdravý. Počas mimosezónneho obdobia urobil okrem tréningov ďalší pokrok. Z 11% telesného tuku vstúpil do OTAs s 5.3%! Zdôraznil, že váhu má rovnakú. Aaron teda nabral svalovú hmotu, ktorá z neho urobí ešte výbušnejšieho a rýchlejšieho hráča.

„Jednoznačne som silnejší. Rýchlejší tiež,“ potvrdil Jones, ktorý si musel dať pozor na sebadisicplínu. Dlhšiu dobu nevedel odolať gumeným cukríkom, Skittles a Twizzlers. „Bol som veľký milovník sladkostí. Vždy, keď som zbadal sladké, chcel som to. Teraz cítim zmenu, sledujem zmenu tela a je to veľká vec!“

Packers zatiaľ nehrajú fyzicky, to príde až s chráničmi, no Jones hovorí, že aj tak cíti pri behu s loptou veľkú zmenu. „Keď mi niekto dá do cesty ruku, trocha do mňa buchne, prebehnem cez to. Neotočím sa, som stabilný a idem ďalej bez rozhodenia. Cítim sa jednoducho silnejší v nohách,“ povedal so spokojnosťou 24-ročný, stále neobrúsený diamant.

JOSH JONES NA TRÉNINGU NEBOL

Safety Josh Jones sa neukázal na tréningu ani pri druhom pre verejnosť sprístupnenom tréningu. Defensive tackle Mike Daniels a linebackeri Ty Summers a Greg Roberts boli oblečení, no do tímových aktivít sa nezapojili.

Minulý týždeň sme informovali, že Marcedes Lewis a Davante Adams vynechali prvý tréning, no obaja boli na Clarke Hinkle Fielde a pracovali s ofenzívou na sto percent.

„Je skvelé byť zase s tímom, urobiť niekoľko dobrých cvičení a pracovať s novým ofenzívnym systémom. Viem, že v minicampe sme už čosi spravili, ale každým dňom sa posúvame. Máme veľa nového a to potrebujeme do seba teraz dostať. Pracujeme v neskutočnej rýchlosti a všetci sa učia. Je to dobré,“ zhrnul Davante Adams.

FICKEN vs CROSBY

Prvý raz v tejto sezóne Packers urobili aj niekoľko Field goal drilov. Mason Crosby a nový kicker Sam Ficken kopli obaja po päť FG, zakaždým z inej vzdialenosti. Zatiaľ čo Ficken sa nemýlil ani raz, Mason zo 45-yardov netrafil. Súťaž o jednotku začala a bude veľmi zaujímavé ju sledovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: Preseason #4 - Los Angeles Rams vs Green Bay Packers  |