Packers Crosbymu dopriali konkurenciu- priniesli kickera!

Mason Crosby má konkurenciu!

2019 NFL Draft je momentálne stredobodom pozornosti, no Green Bay Packers sa stále pozerajú na všetky fronty. V pondelok z waivers získali kickera Sama Fickena zo Seattlu Seahawks. Ficken počas posledných 4 rokov bol hneď na niekoľkých súpiskách tímov NFL, no jeho najznámejšie pôsobenie bolo v Los Angeles Rams, kde pôsobil ako náhrada za zraneného Grega Zuerleina. Ficken premenil 2 zo svojich troch pokusov o FG a 4 z 5 extra pointov v roku 2017. V roku 2018 za Rams nepremenil dva FGs, čo viedlo k jeho skorému prepusteniu už v októbri. Vo svojej kariére v NFL mat teda 6 pokusov a polku minul.

Neviem čo Packers na tomto kickerovi zaujalo a osobne mi to je obrovskou záhadou, no je pravdou, že Mason Crosby nezažil nejakú úžasnú minuloročnú sezónu. V Green Bay je už viac ako jednu dekádu a v minulej sezóne premenil len 81% svojich pokusov o field goal, vrátane veľmi pekne štatistiky pri kopoch nad 50 yardov – 5/7. Crosby so sebou do sezóny 2019 nesie cap hit v hodnote $4.85M, čo je s najväčšou pravdepodobnosťou viacej, než čo by hltal Ficken, ak by sa dostal do tímu. Možno toto zvažuje front office, keď sa rozhoduje o tom, koho zapíše do 53 členného tímu. No možno je to ďalší impulz pre Crosbyho na to, aby nezaspal na vavrínoch. V roku 2012 Mason zažil veľmi slabučkú sezónu, keď premenil len 63,6% svojich kopov a tak vtedy bývalý GM Ted Thompson priniesol do tímu pre Masona konkurenciu v podobe Giorgia Tavecchia. No a div sa svetu, Mason v nasledujúcej sezóne kopal parádne, jeho úspešnosť bola takmer 90% a v tíme je do dnešného dňa. .

One thought on “Packers Crosbymu dopriali konkurenciu- priniesli kickera!

  • 16 apríla, 2019 at 13:32
    Permalink

    Doufám že je to jen zdvižený prst pro Masona aby se víc snažil …

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers prijali nového člena do trénerského tímu!  |  Koľko nás stojí nový cornerback Beshaud Breeland?  |  Training camp 2019 – 11. deň (tréning s Texans)  |