Packers majú záujem aj o skvelého trénera quarterbackov!

Bolo nám odhalené ďalšie meno!

Tom Silverstein z Milwaukee Journal Sentinel nás informoval, že Packers majú záujem o pohovor s bývalým head coachom Miami – Adamom Gaseom! Následne Rob Demovsky z ESPN napísal, že pohovor sa uskutoční túto nedeľu. Čiže Gase bude 6. coachom, s ktorým majú Packers pohovor od piatka do nedele. 

Gase naposledy trénoval Miami Dolphins, ktorých doviedol k celkovej bilancií 23-25. Pripísal si s nimi aj jeden zápas v playoff v roku 2016, ktorý Miami prehrali proti Steelers pomerom 30-12. To bola zároveň aj jeho prvá sezóna na Floride. Z Dolphins bol vyhodený po sezóne s bilanciou 7-9 a finálne zápasy prehrali pomerom skóre 100:41. Gase je známy vďaka svojej schopnosti pracovať a rozvíjať hru svojho quarterbacka. Ako ofenzívny koordinátor Denveru Broncos v roku 2013, Gase pomohol Manningovi dosiahnuť rekordné čísla, keď sezónu zakončil s 55 TDs a 5,477 yardami. Gase je pomerne mladý, keď má len 40 rokov, avšak v NFL je už riadne dlho a to od roku 2003. Od tej doby slúžil v Lions, 49ers. Broncos, Bears a Dolphins. V Lions pôsobil na rôznych pozíciach ako pozičný tréner WRs a QBs. V roku 2009 sa pripojil k Denveru Broncos. V roku 2015 bol neďaleko Green Bay, keď v Chicagu pôsobil ako ofenzívny koordinátor. No a aj tu sa ukázala jeho neuveriteľná schopnosť vymačkať z QB aj to, čo v sebe nemá. Za jednu sezónu v Bears pomohol quarterbackovi Jay Cutlerovi zažiť jednu zo svojich najproduktívnejších sezón akariéry. 3,659 yardov, 21 TDs, 111 interceptions a passer rating 92.3. To sú na Cutlera neuveriteľné čísla. V roku 2011 bol trénerom QB Tima Tebowa, keď NFL bola omámené „Tebowmaniu“. V roku 2010 bol trénerom WR v Broncos a jeho reeiver Brandon Llody sa dostal do All-Pro tímu. 

Gase ja tak šiestym trénerom, s ktorým sa Packers tento víkend stretnú a dohromady nám to teda robí 9 pohovor. Zrejme nás ešte zo 3 pohovory čakajú a myslím si, že to bude niekto z tímov, ktoré tento víkend hrajú playoff. Gase je tým typom trénera ako Mike Munchak. Munchak je svetová trieda v trénovaní ofenzívnej lajny a Gase svetová trieda v trénovaní QB. Však v tejto sezóne porazil obranu Bears s Brockom Osweilerom, to svedčí za všetko. Gase by bol u nás s najväčšou pravdepodobnosťou head coachom, ktorý by mal na starosti útočný play-calling. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

REVIEW: Preseason #4 - Los Angeles Rams vs Green Bay Packers  |