Packers nás na skoré ráno všetkých prekvapili…

Packers spravili nečakaný trade s Browns.

Tak, kde by som len začal… Dámy a páni, v Green Bay Packers máme najlepšieho QB v súčasnej NFL a zároveň štatisticky dvoch najhorších. Keď som robil článok na Hundleyho, tak bol v takmer všetkých kategóriách predposledný, jediné meno ho dokázalo obrať o korunu najhoršieho QB sezóny 2017, no a práve toto meno prichádza do nášho malého mestečka. Prosím vás veľký aplauz pre bývalého QB univerzity Notre Dame a startera tímu Cleveland Browns, pána DeShonea Kizera! 

Brian Gutekunst začal svoje pôsobenie v úlohe generálneho manažéra veľmi odvážnym krokom. S Clevelandom Browns sa dohodol na výmene CB Damariousa Randalla za quarterbacka DeShona Kizera + k tomu si tieto dva tímy prehodili picky v 4. a 5. kole, čiže Packers sa posunuli na pozície 101., respektíve 138.

Prečo sa vlastne tento trade udial? Čo sme za neho dostali? Starting cornerback za backupa? Poďme sa na to pozrieť bližšie. 

V minulej sezóne bol Damarious do weeku 4 otrasný, dokonca bol poslaný do šatne v prvom polčase v zápase proti Bears. No následne potom ako bol posadený začal podávať vynikajúce výkony a bol jednoznačne našim najlepším cornerom. Avšak ani toto nestačilo na to, aby pôsobil aj naďalej v Green Bay a Packers ho vytrejdovali. Máme tu len 2 reálne dôvody, prečo toto Packers spravili, Packers nie sú spokojní s Brettom Hundleym (pozn. aj keď McCarthy pred týždňom priznal, že Hundley na vzniknutú situáciu nebol pripravený, avšak aj napriek tomu má v neho obrovskú dôveru), alebo sa im Kizer neskutočne páči. Mne osobne sa DeShone nepáči (no offense) a radšej by som priviedol späť Tysoma Hilla zo Saints za 7. kolo na drafte, ktoré nám je úplne zbytočné. Prepustil Hundleyho a staval by som na trojici Rodgers, Callahan a Hill. Tí, čo čítavate už dlhšiu dobu moje články tak viete, že som veľkým fanúšikom Joa Callahana. Avšak nepopieram Kizerov talent. Možno mu tento prestup pomôže. Bude sa musieť o svoje miesto byť, nie ako v Browns a za mentora bude mať samotného mimozemšťana. 

Kizer bol draftovaný minulý rok tímom Cleveland Browns v druhom kole, celkovo 52.. Kizer išiel na draft len po 2 odohraných sezónach za Írov a v tom čase ich tréner Brian Kelly prehlásil, že Kizer na NFL ešte nie je pripravený. Avšak Browns tieto slová zobrali na ľahkú váhu a práve ON mal byť ich vyvolený. A dokonca bol aj starterom! Kizer bol rýchlo hodený ku žralokom a nastúpil do 15 zápasov. Ako správne tušíte, nevyhral ani jeden a Kelly mal pravdu. Kizer nebol pripravený. Nahádzal 2,894 yardov, 11 TDs a 22 interceptions. Spomeniem aj niektoré iné štatistiky. Skompletoval 53.6% passov, 60.5 rating, 6 stratených fumblov, 6.1 yardov na jednu prihrávku, 38 sackov pre stratu 226 yardov. Všetky tieto čísla sú otrasné, takisto ako Hundleyho. Áno, môžme povedať, že Deshone bol rookie a hral za otrasnou lajnou, avšak niečo je jasné. A konkrétne to, že Browns sa rozhodli, že Kizer v NFL nedokáže štartovať. Kizer má len 22 rokov a v Packers bude najmenej 3 roky. Ako určite viete, Kizer bol v hľadáčiku Packers už počas draftu, keď zvažovali jeho draft v úvode 2. kole (kde sme brali Kinga), čiže ho musia mať dostatočne zmapovaného. Pomôže mu pôsobenie pod neschopným trénerom a geniálnym QB? Zatiaľ môžme len hádať. 

Tento trade nebol ani trejdom pre uvoľnenie v platovom strope. Ak Packers cutnú Hundleyho, tak tento rok ušetria $700,000. Za Randalla sa im uvoľnilo FANTASTICKÝCH $1.428,263! Avšak Kizer zožerie takmer polku. Čiže je očividné, že sa Packers chceli Damariousa proste zbaviť. Ale pozor, to nie je všetko! Ak Packers cutnú aj ďalšieho cornera Demetriho Goodsona, tak ušetria ďalších astronomických $700,000! Čo nám spraví dokopy $2.1M! Čo je v súčasnej NFL povedzme si na rovinu NIČ. Avšak stále potrebujeme minimálne dvoch cornerov. Damarious bol na outside hrôza, avšak na slote to bola iná pesnička. Skauti hovorili, že po sezóne 2016 stratil sebadôveru, no ku koncu aktuálnej sezóny to už tak nevyzeralo a Damarious hral najlepší futbal svojej kariéry. Totálne vygumoval Josha Gordona (+BONUS: Po zápase s Browns mali Gordon a Damarious zaujímavú prestrelku na twitteri, kde si Damarious z neho spravil peknú prču, keď mu dal jasne najavo, že si Josh počas zápasu cez neho ani neškrtol, Gordon na to reagoval a Damarious to zakončil otázkou: Ešte stále frčíš na drogách?“ Žeby z nich boli v Clevelande najlepší kamaráti?) a nebola počas zvyšných zápasov hra, v ktorej by doslova pekelne vyhorel (aspoň si už presne nepamätám). No objavili sa tu aj informácie, že už počas sezóny sa ozývali niektorí naší veteráni, že chcú, aby bol Damarious prepustený, no Packers sa za neho postavili. Po sezóne sa hlavný tréner McCarthy takto vyjadril na adresu Randalla: „Musí sa sústrediť sám na seba a musí si ´clean his own house´. Ku koncu sezóny hral pravdepodobne svoj najlepší futbal.“ 

Takto máme jedného startera na outside a to Kinga, ktorý je pre mňa osobne obrovskou záhadou a neviem čo si mám o ňom myslieť. Ďalej? Hmmm…už ma nikto nepadá. Rollins, Hawkins? Hanba na entú… Jediné svetielko nádeej v súčasnom kádri mám v dvojici mladíkov Lenzy Pipkins a Donatello Brown, avšak oni na úlohu startera ešte nie sú ani zďaleka pripravení. Keby sme si ponechali Randalla, tak by nám bolo potreba zaplniť miesto na outside. Takto aj slot. Ako to chceme zobrať troch cornerov na Drafte, ktorí budú okamžite startermi v NFL?! Žeby sme mali až taký dobrý skautský tím, že sú o tom presvedčení, alebo nevieme niečo, čo vie Gutekunst? Žeby sa blížilo prepustenie/trade Cobba, úprava platu Jordyho a Claya, alebo dokonca team friendly zmluva pre Aarona Rodgersa? Týmito krokmi by sa uvoľnilo dostatočné množstvo prostriedkov na podpísanie napríklad Shermana (jeho nechcem), Johnsona, Butlera, Fullera,…

Na záver pridám ešte jednu vtipnú konverzáciu medzi Browns a Packers:

Browns: „Hej, nemáte niekoho, kto vie chytať interceptions?“

Packers: „Um, yeah“

Browns: „Cool, my máme niekoho, kto vie hádzať interceptions.“

Packers: „Okay?“

Browns: Čo keby sme vám dali nášho hráča, čiže vy by ste mohli hádzať interceptions a my ich chytať?“

Packers: „Yeah! To znie zábavne!!“


Aký pohľad máte na celú situáciu vy? Píšte do komentárov, nesmierne ma to zaujíma. 

 

5 thoughts on “Packers nás na skoré ráno všetkých prekvapili…

 • 10 marca, 2018 at 9:50
  Permalink

  Super clanok prijemne sa to cita 🙂

  Reply
  • 10 marca, 2018 at 10:11
   Permalink

   Ďakujem pekne, cením si takéto slová! 🙂

   Reply
 • 10 marca, 2018 at 20:54
  Permalink

  Na hodinkách bolo asi 00:20 ked som dostal správu na appke NFL Mobile že sme poslali D. Randalla do Browns. Bol som taký unavený že som ani nepočkal koho zaň dostaneme a šiel som spať. Ráno som bol prekvapení ktože to k nám prichádza. Nemám z tejto výmeny dobrý pocit, lebo rookie CB nám v zápasoch určite nepomôžu. Ale je ešte čas na posily, tak dúfam že secondary nebude taký strašiak ako pominulé roky.

  Reply
 • 10 marca, 2018 at 23:03
  Permalink

  Na úvod pochvala za super články. Čítam všetko a vždy sa teším na ten ďalší.
  K tradeu sa momentálne neviem vyjadriť, pravdepodobne tam bude oveľa viac súvislostí, o ktorých ešte nevieme, ale sú súčasťou jednej veľkej šachovej partie pod názvom “off season”
  Osobne som ale veľmi rád, že Kizera máme v týme. Už počas minulej sezóny som si vravel, že tento hráč by sa mi ako backup (a prípadne do budúcna aj ako starting) veľmi páčil. Možno to znie bláznivo, hlavne pri pohľade na jeho štatistiky z minulej sezóny, ale ja v tomto QB niečo vidím, a myslím si, že pri správnom mentoringu, to môže byť hviezda.
  Dôležité preňho a hlavne pre nás ako fanúšikov je, aby sa najbližšie 2, alebo radšej aj 3 roky na ihrisko vôbec nedostal (inak povedané, zdravý Rodgers :D). Musí dohnať tu nepripravenosť o ktorej píšeš v článku. Snáď to ten tvrdohlavý šašo M.M. neposerie a nedá pred novou sezónou prednosť zase Hundleymu.
  Z odchodu Randalla nie som veľmi sklamaný. Dúfam len, že nebudeme znova draftovať CB v prvom kole.

  Reply
 • Pingback:Dva nové podpisy a jeden emočný odchod – Green Bay Packers SK/CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo očakávať od posledného zápasu preseason?  |  Jordy Nelson: Comeback Player of the Year  |