Packers podpísali nového WR a vracia sa Sternberger!

Máme tu hneď niekoľko zaujímavých noviniek!

Generálny manažér Green Bay Packers Brian Gutekunst podpísali wide receivera, aby zväčšil hĺbku na pozícii wide receivera. Podpísal tak 28 ročného Ryana Granta, bývalého hráča Washingtonu Redskins, ktorý v NFL doposiaľ zachytil 123 prihrávok, pre 1,333 yardov a 7 TDs.

Grant bol počas minulého týždňa u nás na skúške, no v tejto sezóne už odohral 2 zápasy za Oakland Raiders, v ktorých zachytil 4 prihrávky pre 14 yardov. V týchto dvoch zápasoch odohral 70% ofenzívnych snapov. 25. septembra bol prepustený. Počas svojej 6 ročnej kariéry štartoval v 26 zápasoch NFL. Jeho najlepšia sezóna prišla v roku 2017, keď zachytil 45 prihrávok pre 573 yardov a 4 TDs v drese Redskins. O rok na to štartoval v 10 zápasoch za Indianapolis Colts, kde nachytal 35 prihrávok pre 344 yardov a 1 TD. 

Od roku 2017, Gran zachytil 48.1% tzv. contested targets, čo je delené 28. mieste z 85 WRs s minimálne 100 targets. Taktiež od roku 2017 má 9. najlepší passer rating (122.9), keď sa na neho hádže lopta na treťom downe, spomedzi 104 kvalifikovaných WRs s minimálne 25 targets. 

Grant je WR, ktorý počas svojej kariéry zachytil 76 prihrávok pre prvý down a okamžite by sa mohol zaradiť ako užitočný hráč na slote. Grant niekedy trénoval s našim aktuálnym WR Davante Adamsom a Rodgers povedal, že od svojho top receivera počul len slová chváli na jeho route running. Počasa minulého týždňa bol na skúške v Minnesote Vikings, New Englande Patriots a Green Bay Packers. Povedal, že sa mu páči atmosféra malého mesta a prostredie mu pomôže v sústrední sa na futbal. 


No toto zrejme nebude jediná zbraň do passovej hry, ktorá môže pomôcť Aaronovi Rodgersovi. Rob Demovsky z ESPN nás informuje o tom, že TE Jace Sternberger sa vracia z injured reserve. Toto Jacovi dovolí vrátiť sa do tréningového procesu a otvára sa tak 3 týždňové okno, kedy ho Packers budú môcť zapísať do 53 členného tímu. Sternebrger si poranil členok v zápase preseason proti Kansas City Chiefs, v ktorom sa mu podarilo aj skórovať TD. 

Packers Sternbergera draftovali tento rok v treťom kole a portál Pro Football Focus ho mal ako tretieho najlepšieho tight enda na Drafte hneď po Hockensonovi a Fantovi. Sternberger je 193 cm vysoký a 114 kg vážiaci tight end z univerzity Texas A&M. 40 yardov zabehol a 4.75s, na bench urobil 17 opakovaní, vertical leap mal 31.5″, broad jump 113″, 3 cone drill zabehol za 7.19s, 20 yard shuttle za 4.31s a 60 yard shuttle za 12.09s.

Sternberger mal hneď niekoľko zastávok pred tým, než skončil v roku 2018 v Texas A&M ako redshirt junior. Po freshman sezóne v Kansas State sa presunul do Northeastern Oklahoma A&M, aby posunul svoju hru na vyšší level. Toto sa aj podarilo a v roku 2017 zachytil 21 prihrávok pre 336 yardov a 6 touchdownov. Následne prešiel do Texas A&M a zažil sezónu, ktorá je hodná zapamätania. Stal sa ofenzívnym tímovým MVP, keď viedol tímové štatistiky v počte zachytených prihrávok (48), nachytaných yardov (832) a nachytaných TDs (10 – najvyššie číslo spomedzi tight endov aj v FBS). Priemerne získal 17.3 yardov po catchy, viedol štatistiku tight endov v počte zachytených prihrávok nad 20 yardov (7) a dropol len 3 z 52 chytateľných prihrávok. Sezónu zakončil s receiving známkou 91.1 a len Hockenson bol ďalším tight endom, ktorý ju mal na 90. Bol menovaný do First-teamu All-American a zaradil sa tak medzi najlepších tight endov v krajine. Mohol ešte rok pokračovať na univerzite, no rozhodol sa ísť na Draft. 

Sternberger je dynamický tight end, ktorý má enormný priestor na zlepšenie ako receiving tight end. Je pohyblivý a inštinktívny. Môžete ho použiť na to, aby vám vertikálne rozťahoval ihrisko a skauti hovoria o tom, že môže byť využívaný ako Zach Ertz v Eagles. Dokáže hrať ako in-line tight end a blokovať v behovej hre, alebo aj ako pass catcher na slote, práve toto by dávalo Green Bay Packers potrebnú všestrannosť aj na pozícií tight enda. Patrí medzi kvalitnejších route runnerov na poste tight enda a jeho hra po zachytení prihrávky a schopnosť chytať lopty ďaleko od tela je skvelá. Nie je to žiadny elitný atlét, avšak jeho konzistencia ako blokár (aj keď na tom potrebuje ešte zapracovať) a spoľahlivé ruky v passovej hre robia z tohto mladíka pre Packers nádej na pozícií tight enda. 


Do tréningového procesu sa vracia aj DB Ibraheim Campbell, ktorý začne trénovať už tento týždeň. Zrejme sa tak nám črtá jeho návrat z PUP. Campbell sa vracia po ACL a hráči z PUP majú 3 týždňové okno po návrate z PUP do tréningu, aby boli zapísaní do 53ky, inak budú umiestnení do injured reserve, čo pre nich bude znamenať koniec sezóny. „Je to niečo, o čom sa hovorilo, ale zatiaľ ho ideme len začleniť do tréningov a uvidíme ako mu to pôjde,“ nechal sa počuť head coach Matt LaFleur. V minulej sezóne hral Campbell ako hybridný S/LB v obrane Mika Pettina a môžem povedať, že sa mu darilo fakt dobre. Počas troch zápasov nazbieral 18 tackles, vrátane dvoch zápasov po sebe, kedy ich mal v každom po 8. S čistým svedomím poviem, že počas týchto troch zápasov bol našim najlepšie tacklujúcim hráčom.

Campbell sa dobre pozná s defenzívnym koordinátorom Mikom Pettinom, do jeho schém pasuje perfektne a takisto aj so special team koordinátorm Shawnom Mennengom. S obidvoma trénermi sa stretol pôčas pôsobenia v Clevelande Browns. Campbell je síce vedený ako strong safety, avšak dokáže hrať všade v secondary, vrátane slotu a je taktiež viac než schopným tacklerom. V Packers bude nosiť dres s číslom 35. 


OSTATNÉ INFORMÁCIE

  • Packers prepustili RB Tra Carsona.
  • Do Practice squad bol podpísaný CB/returner Tremon Smith a RB Damarea Crockett. 
  • TE Ethan Wolf bol prepustený z practice squad.
  • Packers boli údajne medzi tímami, ktoré volali do Denveru Broncos a mali záujem o ich WR Emmanueala Sandersa. Avšak Elway im oznámil, že aktuálne nie je k dispozícii. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Field Goals  |  RUSHING  |