Packers podpísali zaujímavého nedraftovaného receivera!

Potenciálne prekvapenie na našej súpiske?

Ako určite viete, tak po Drafte nasleduje proces hľadania a podpisovania nedraftovaných nováčikov, ktorí by sa mohli potenciálne dostať na súpisku tímu NFL. Krátko po Drafte sa koná rookie minicamp, na ktorom sa zúčastnia draft picky, podpísaní nedraftovaní nováčikovia a takisto aj pozvaní nedraftovaní nováčikovia, ktorí tak dostanú príležitosť zaujať trénerov a možnosť dostať sa na súpisku tímu z NFL.

Takýmto prípadom je aj nedraftovaní nováčik WR Darrius Shepherd z maličkej univerzity North Dakota State. Tento hráč počas tréningov zaujal trénerov natoľko, že sa rozhodli, že ho podpíšu do tímu a využili tak situáciu, že na našej súpiske máme ešte niekoľko voľných miest. 

Shepherd je 23 ročný receiver, ktorý meria 180 cm a váži 85 kg. Na univerzite odohral celkovo 4 sezóny, v ktorých sa mu podarilo nachytať 188 prihrávok pre 2,841 yardov a 20 TDs. Jeho najlepšie čísla prišli v seniorskej sezóne (2018), keď spolupracoval s QB Eastonom Stickom, ktorý bol tento rok draftovaný v 5. kole LA Chargers. Táto dvojica si rozumela a o tom svedčia aj Shepherdove štatistiky: 62 zachytených prihrávok pre 1,065 yardov a 9 TDs. Taktiež má skúsenosti ako punt returner, keď mal celkovo 44 returnov, vrátane 19 v minulej sezóne. Celkovo má priemer 13.1 yardov na jeden punt return a priemer 15.6 yardov a najdlhší beh 69 yardov ako senior. Na Scouting Combine pozvaný nebol, avšak počas Pro Day zabehol 40 yardov za 4.57s, vertical jump mal 35.5″ a 3-cone drill za 7.13s

Portál Pro Football Focus udelil Shepherdovi za minuloročnú sezónu celkovo druhú najvyššiu známku spomedzi tohtoročnej Draft Class receiverov, keď bol pred ním len môj obľúbenec a pick v druhom kole Arizony Cardinals – Andy Isabella. Je to menší receiver z menšej školy, avšak jeho skúsenosti a produkcia na pozícií slot receivera a punt returnera mu ponúkajú unikátnu možnosť zabojovať toto leto o miesto na súpiske Green Bay Packers, nakoľko Packers práve na týchto pozíciách majú dieru a isté miesto v tíme majú len Davante Adams, G-mo Allison, EQ a MVS. O zvyšné potenciálne 2-3 miesta to bude poriadna bitka medzi Moorom, Kumerowom, Davisom, Lazardom, Reddingom a Shepherdom. Povedal by som, že vôbec nie je bez šance, práve naopak!

Celkovo bol na treťom mieste v krajine v celkových získaných yardoch na jednu zabehnutú routu – 4.02 yardov (265 snapov). Čo je od roku 2014 10. najlepšie číslo spomedzi všetkých receiverov, ktorí išli na Draft (podmienkou je minimálne 200 snapov v route počas jednej sezóny). Shepherd minulý rok zo slotu zachytil 50 prihrávok pre 816 yardov a 8 TDs. Taktiež bol MVP FCS National Championship, keď jeho tím porazil Eastern Washington a pripísal si 5 zachytených prihrávok pre 125 yardov a 2 TDs. Z jeho univerzity vyšiel napríklad QB Carson Wentz. Dokáže tento šikovný receiver napodobniť svojho úspešného kolegu a presadiť sa na úrovni NFL? Stane sa z neho ďalší Doug Baldwin, Wes Walker, Victor Cruz, Adam Thielen, či G-mo Allison a opäť raz sa ukáže, že byť nedraftovaný neznamená okamžitý neúspech? Kľúčom k tomuto bude kvalitný training camp a preseason. Nachádza sa v dobrej situácií, možnosť tu je a všetko teraz záleží na jeho výkonoch. Je v podobnej situácií ako bol pred pár rokmi WR Vikings Adam Thielen. Sledovať počínanie tohto hráča bude určite zaujímavé!

 

 

2 thoughts on “Packers podpísali zaujímavého nedraftovaného receivera!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *