Packers podpísli DT Quintona Diala!

Packers pridali ďalší upgrade do svojej defenzívy!

Tento rok nás náš GM Ted Thompson celkom prekvapuje. Už podpísal mnohonásobne viacej hráčov ako bývalo zvykom po minulé roky. No a teraz nás Ian Rapoport informuje, že priviedol ďalšiu posilu v osobe bývalého DT 49ers – Quintona Diala.

Diala si v 5. kole na drafte 2013 vybralo San Francisco 49ers, kde strávil svoje 4 sezóny. Rozbeh do NFL mal pomalší, no postupom času sa dokázal vypracovať na startera v DL niners a hlavne sa mu darilo proti behu. San Francisco ho za dobré výkony odmenilo predĺžením kontraktu o 3 roky v roku 2016. Za svoju kariéru v „niners“ nastúpil do 46 zápasov, zaznamenal dokopy 175 tackles (108 solo), 4.5 sacks a 4 passes defensed. 

Avšak v San Franciscu nastala obrovská zmena v defenzíve. Niners hrávali v rozostavení 3-4, no ako prišiel nový trénerský tím, tak sa toto rozostavenie zmenilo na 4-3 počas tejto offseason. No a pre Diala v tomto rozostavení neostalo miesto. Tak sa 49ers rozhodli, že ho radšej prepustia, ako by ho mali držať v tíme a tak uvolnili miesto hráčom, ktorí sa im do tejto schémy hodia. Dial bude v Packers nosiť č. 91.

Podpísanie Diala je už 2. v tomto roku, ktoré Packers vyťažili zo situácie v obrane 49ers. Minulý mesiac sme podpísali ďalšieho veterána OLB Ahmada Brooksa. Čítal som aj zo zopár zdrojov spomedzi fanúšikov 49ers a oni tvrdia, že práve Dial patril medzi ich najtalentovanejších hráčov a bol jasným starterom, kým sa nezmenila schéma obrany. Za tieto kroky Teda Thompsona určite chválim! Konečne to začína vyzerať tak, že to naozaj myslíme vážne a nechceme sa spoliehať len na Aarona. Len tak ďalej, snáď to vydrží aj v nasledujúcich sezónach! 

Avšak je logické, že sme museli pre Diala spraviť miesto v tíme. Packers sa tak rozhodli, že prepustia DT Christiana Ringa. Ak Ringo prejde v nasledujúch 24 hodinách waivers listinou, tak ho môžme zapísať do PS. Súpiska ostáva na čísle 53.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *