Packers prepustili Mika Danielsa!

Nečakaný krok zo strany Green Bay Packers.

DL Mike Daniels už naďalej nie je hráčom Green Bay Packers. Podľa viacerých zdrojov Packers dnes ráno prepustili bývalého Pro Bowl defenzívneho tackla Mika Danielsa. Prišlo to nečakane, pretože už zajtra začína prvý tréning počas Training Campu. Garafolo prišiel s informáciou, že Packers sa ho snažili trejdnúť, no nedokázali sa s nikým dohodnúť. Je to ešte o to väčšie prekvapenie, že len včera Mike Daniels povedal, že je plne pripravený na tréningy a jeho noha je v poriadku. Ďalej povedal, že je pripravený lepšie než hocikedy predtým a počas TC vydá zo seba všetko.

Zmena mohla prísť kvôli tomu, že Brian Gutekunst na pozícií DL hľadá niečo iné. Daniels meria len 6´0´´ a Brian Gutekunst povedal, že do čela našej defenzívnej lajny musíme dostať vysokých, silných a rýchlych hráčov. Práve typologicky takýchto hráčov budú hľadať na posilnenie súpisky. Túto offseason Packers podpísali edge rushererov Za´Dariusa Smitha a Preston Smitha. Títo dvaja hráči merajú 6’4“ , respektíve 6’3“. Čerstvo podpísaný Dean Lowry meria 6’6“. Daniels bol najnižším hráčom našej čelnej sedmičky, no na druhú stranu bol jedným z najkonzistentnejších hráčov v lige. Od roku 2013 zaznamenal v každej jednej sezóne aspoň 4 sacky, s výnimkou roku 2018. Celkovo nazbieral za sedem rokov vo frabách Green&Gold 29 sackov. Veľa fumblov síce nevybojoval, no okolo lopty bol neustále, nakoľko si od roku 2012 pripísal 236 tackles. Čo sa týka schopností, tak je Daniels jeden z najlepších v lige, no Packers zrejme smerujú iným smerom a Daniels už ďalej pre nich nie je najlepším riešením. 

V minulej sezóne odohral 10 zápasov, v ktorých nazbieral 18 tackles, jeden tackle for loss, 2 sacky a 5 hitov na quarterbacka. Podľa Pro Football Focus dokázal vytvoriť 32 tlakov na QB, čo v tom čase bolo druhé najvyššie číslo v našom tíme. Daniels vstupoval do posledného roku svojho štvorročného kontraktu na $42M, ktorý podpísal v roku 2015 a všeobecne sa očakávalo, že ho Packers po tejto sezóne už ďalej nepodpíšu. Tento rok si mal prísť na $8,1M plus bonusy.

Čo však tento vyhadzov znamená pre nás? No v prvom rade sa ušetrilo niečo v cap space. Tento rok mal Daniels z cap spacu hltať $10,7M. Packers mu už však vyplatil workout a podpisový bonus, takže tým pádom nám z neho v dead money vysí čiastka vo výške $2,8M. V cap space sa tak uvoľnilo necelých $8M. Žeby Gute plánoval spraviť niečo podobné ako minulý rok, keď prepustil WR Jordyho Nelsona a následne priviedol TE Jimmyho Grahama? Možno príde nejaký ILB, safety, WR, alebo žeby sme sa dočkali nejakého tradu – RB Melvin Gordon? Tento scenár snáď nepripadá v úvahu! 

Jednoducho môžu dostať nové zmluvy Clark s Martinezom a peniažky budú investované veľmi dobre.

Toto prepustenie nahráva do karát mladým a šikovným hráčom ako Lancaster, Keke či Brown. Najmä Lancaster vďaka tomuto môže dostať slušnú porciu snapov, čo ma teší, nakoľko tento chalan ma obrovský potenciál. 

Matt LaFleur na tlačovke povedal: „Mike Daniels je stále dobrý hráč, no naša hĺbka na pozícii interior DL má veľmi, veľmi uspokojuje.“ Dodal, že to nie je len kvôli Kennymu Clarkovi a Deanovi Lowrymu. Poukázal na všestrannosť Za’Dariusa Smitha a našu prvú voľbu tohtoročného draftu Rashana Garyho. Veľa ľudí môže zaskočiť na tejto pozícii…

Veľmi dôležitá vec je, že ak aj túto offseason nevyužijeme 8.3 miliónov cap space vďaka prepusteniu Danielsa, neprídeme o túto medzeru. V tom prípade si túto sumu prenesieme do roku 2020.

„Mike je veterán, ktorého všetci v organizácii rešpektovali. Je kvalitný hráč, stačí sa pozrieť na jeho minulosť v Green Bay,“ povedal LaFleur.

Mike, ďakujeme ti za tvoje služby pre Packers a želáme všetko dobré v ďalšej fázy kariéry!

2 thoughts on “Packers prepustili Mika Danielsa!

 • 24 júla, 2019 at 16:09
  Permalink

  No nevím, k vuli podpisu novych smluv s Martinezem a Clarkem to podle me nebude, vždyť mohli počkat na konec sezóny a pak je podepsat když Danielsovi vyprší stávající kontrakt. Spis si myslím jestli Gute náhodou neví o nějakém super hráči, který by nemusel projít závěrečným 53kovym cutem a moc ho chce. Jestli to je jen k vuli tomu, ze si mysli, ze máme dostatečnou hloubku na DL tak aby se nespálil, protože sami nevíme jak budeme vypadat a propustit ALL PRO Danielse jen tak pro nic za nic by mohlo mít katastrofální následky (zranění Clarka, Smithovci nenaplní očekávání) a jsme ….pokud je to k vuli zdravotnímu stavu tak ok…

  Reply
  • 25 júla, 2019 at 5:29
   Permalink

   No pozor pozor. Kenny sa musí predĺžiť co najskôr. Ak bude hrať počas sezóny ako Boh, tak mu budeme musieť zaplatiť poriadne veľký balík. Ak ho predĺžime teraz, tak môžme ušetriť značné množstvo dolarikov.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PUP listina  |