Packers prepustili OT Jasona Spriggsa!!

Gute sa s tým nebabre!

Rob Demovsky z ESPN nás informuje o veľmi zaujímavom kroku, ktorý urobil náš generálny manažér Brian Gutekunst. Brian poslal OT Jasona Spriggsa, ktorý je aktuálne zranený do waivers a ak si ho nikto nezoberie, tak sa vráti späť do injured reserve. Avšak väčšinou to je tak, že keď je hráč so zranením umiestnený na waivers, nikto si ho nezoberie a dostane sa späť do IR, tak je neskôr cutnutý zo zdravotných dôvodov. Packers tak v podstate Spriggsa prepustili zo zdravotných dôvodov. Je viac než jasné, že Packers na tento krok už boli pripravení a zranenie im len nahralo do karát. 

V roku 2016 spravili Green Bay Packers a generálny manažér Ted Thompson značný posun nahor v druhom kole. Thompson chcel očividne jedného hráča a preto sa neváhal dostať o jedno miesto pred Chicago Bears, ktoré malo pick číslo 49. Thompson sa vzdal svojich pickov v 4. a 7, kole, aby sa posunul o 9 miest nahor (z 57 na 48). Následne tento pick použil na Jasona Spriggsa, ofenzívneho tackla, teda pick, ktorý mu absolútne nevyšiel. Spriggs vstupoval do NFL ako excelentný prospekt s vysokou dávkou atletickosti a Packers verili, že je to náš tackle budúcnosti. No počas jeho prvej ho tréneri postavili na post guarda, nakoľko Bulaga a Bakhtiari mali miesto zaručené. Polovicu roku 2017 strávil zranený. V roku 2018 nsatúpil ako starter 2x na pozícii pravého tackla namiesto zraneného Bulagu. Spriggs mal počas preseason neustále problémy na obidvoch pozíciach (RT a LT) aj keď hral proti náhradníkom. začiatok tohtoročného training campu nebol výnimkou a Gute sa s hráčmi nehrá. Buď podávaš výkony, alebo si skončil. Aktuálne si poranil trapéz, čo len pridalo benzín do už bez tak silného ohňa. Neviem prečo, ale mám taký pocit, že ak by sa King nedaj bože opäť zranil na dlhšiu dobu, tak si myslím, že by v Packers skončil aj on. Mám proste takého tušáka…

Počas svojich prvých troch sezón sa veľmi neukázal a stále bol len primárnou náhradou za Baka, či Bulagu, čo bola na jeho schopnosti primeraná pozícia. No neustále bol prííííliš nekonzistentný ako pass protector a najmä kvôli tomuto sa podľa mňa starterom nikdy nestane. Spriggs proste nie je ten typ hráča, na ktorého sa chcete spoliehať celú sezónu. Packers tak konečne k tomuto kroku aj pristúpili a zbavili sa hráča, ktorý sa už ďalej výkonnostne neposunie. Teraz tak viacej šancí dostane šikovný mladík OT Alex Light a obrovskú šancu má teraz aj Gerhard de Beer či Yosh Nijman. Schvaľujem!

Zároveň Brian Gutekunst musel zaplniť voľné miesto na súpiske a vybral si ďalšieho running backa. Tentoraz to je Keith Ford, ktorého si zobral z waivers Indianapolis Colts. Ford hrával v college za Oklahomu a Texas A&M. Svoju college kariéru zakončil s priemerom 4,9 yardov na jeden beh a 24 nabehanými TDs. Do NFL vstupoval ako nedraftovaný nováčik v roku 2018 v drese Buffala Bills. Počas minulej sezóny mal loptu vo svojich rukách 21x, z čoho sa mu podarilo vyťažiť 79 yardov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Od krájania šunky až do Packers  |  Punt Return  |