Packers sa s Giants dohodli na trade!

Prichádza potrebná posila!

Ian Rapoport z NFL Network nás informuje o tom, že Packers a New York Giants sa dohodli na trade, ktorý pošle bývalého starting inside linebackera New Yorku Giants B.J. Goodsona do Titletownu! 

Giants mali pôvodne v pláne Goodsona prepustiť, no Packes sa rozhodli, že waivers preskočia a hráča, ktorý v minulej sezóne hral ako starter v 13, získajú pomocou tradu. Giatns si tohto bývalého hráča Clemsonu vybrali na Drafte v roku 2016 v 4. kole. 185 cm vysoký a 110 kg vážiaci inside linebacker si odvtedy v 37 zápasoch (20 ako starter) pripísal 123 tackles, 6 zrazených prihrávok, 2 interceptions a 2 forced fumbles. Jeho najlepšia sezóna prišla v roku 2018, keď sa mu podarilo nazbierať 61 tackles a 2 interceptions. 

Goodson je primárne hráčom do run defense. Pro Football Focus uvádza, že mal 7. najvyššie číslo defenzívnych stopiek na súpiske Giants, keď obranu udržal na 45% alebo menej yardov potrebných na získanie potrebnej porcie na prvom downe, 60% na druhom a na treťom a štvrtom downe sa mu darilo zabraňovať zisku prvého downu. Toto sa mu podarilo aj napriek tomu, že odohral len 9. najvyššie číslo snapov pri run defense. Goodson by tak mal byť účelnou posilou vedľa Blaka Martineza na behových downoch, čiže safety Raven Greene bude mať na starosti passové situácie v „exotických“ packages. Goodson na passové downy príliš nie je, nakoľko v minulej sezóne pustil zachytenie prihrávky pri 75% prípadoch. Dôležitým faktom je aj to, že Goodson odohral 40% snapov v special teame počas minulej sezóny. Čiže je to niečo, čo je v Green Bay extrémne dôležité. 

Na scouting combine v roku 2016 zabehol 40 yardov za 4,69s, urobil 30 opakovaní na bench so 100kg a skončil ako tretí najlepší v 3-cone drille s časom 7,05s. Goodson je v kontraktovom roku a mal by si prísť na $720,000, no nie sú garantované. Packers tak majú aktuálne na pozícii inside linebackera Blaka Martineza, Orena Burksa, Ty Summersa, a práve B.J. Goodsona. Packers tak museli prepustiť jedného hráča a čierny Peter zostal v rukách ILB Jamesa Crawforda, ktorý je v obrane totálne márny a vie zahrať len v special teame. Očakávaný krok, nakoľko už len samotný účasť Crawforda v 53ke bola prekvapujúca.

One thought on “Packers sa s Giants dohodli na trade!

  • 3 septembra, 2019 at 5:17
    Permalink

    Pěkné.
    Nechápal jsem proč jsme až do dneška nepřivedli žádného ILB přes draft nebo FA. Na ostatních postech jsme doplňovali a posilovali a ILB nic. Už loni nebyl run stop žádná sláva a v PS to bylo zoufalé. Bears by nás jen uběhali v pátek. Ani by Trubisky nemusel házet.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Packers podpísli DT Quintona Diala!  |