Packers sa s Lowrym dohodli na predĺžení zmluvy!

Defenzívny lajnmen podpísal nový kontrakt.

Green Bay Packers sa dohodli s defenzívnym lajnmenom Deanom Lowrym na novom kontrakte, ktorý sa podpísal na dobu troch rokov za $20,325M. Lowry dostal $6M ako bonus za podpis. Jeho salary cap tak má aktuálne hodnotu $3,55M, čo je navýšenie o $1,43M oproti minulému roku. Po tomto podpise majú Packers v salary cape voľných len $7,73M. 

Dean Lowry je 25 ročný defenzívny lajnmen, ktorý vstupoval v tejto sezóne do svojho posledného roku, ktorý mu zostával v nováčikovskej zmluve a pôvodne si mal počas tejto sezóny prísť na $2,025M. Packers ho draftovali v 4. kole a jeho Alma Mater je Northwestern, čiže vyrastal pod skvelým coachom Patom Fitzgerladom. Počas svojich troch rokov v organizácii Green Bay Packers vynechal len jeden jediný zápas, pričom bol súčasťou 47 zápasov v regular season. Celkovo sa mu podarilo pozbierať 84 tackles, 7 sackov, 14 hitov na QB, jeden forced fumble, jeden TD a 6 zrazených prihrávok. Azda jeho najznámejšou play je 62 yardový TD, keď sa mu podarilo získať loptu po fumble a doniesol ju až do end zone. Následne nasledoval úsmevný pokus o Lambeau Leap. 

Lowry možno nie je žiadnym dominantným hráčom, no tréner defenzívnej lajny Jerry Montgomery z neho dokázal spraviť konzistentého hráča, ktorý je nesmierne platným hráčom našej DL. Počas minulej sezóny odohral 65,6% defenzívnych snapov, pri ktorých si pripísal celkvo 31 tlakov na QB a 23 defenzívnych stopiek, čo sú jeho kariérne maximá. Takže môžme povedať, že si nový kontrakt svojimi výkonmi na ihrisku rozhodne zaslúžil. Lowry je ten „ťažný kôň“, ktorého každý tím potrebuje, a aj napriek krátkym rukám vyniká najmä skvelou prácou rúk. Gute to vie a preto nemal problém s otvorením peňaženky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *