Packers vyhodili defenzívneho trénera a do hry o OC pribudlo zaujímavé meno!

Po dlhých rokoch Packes opúšťa skvelý defenzívny asistent.

Joe Whitt Jr., jeden z najdlhšie pôsobiacich asistentov v Green Bay Packers bol v piatok večer vyhodený. Nový head coach Packers Matt LaFleur najskôr oznámil, že si ponecháva defenzívneho koordinátora Mika Pettina, avšak koordinátor passovej obrany Joe Whitt ostal nadbytočný. Packers doposiaľ neoznámili žiadne ďalšie kroky, avšak je možné, že sa ešte udejú nejaké zmeny aj na tejto strane lopty.

McCarthy povýšil Whitta z trénera cornerbackov na post koordinátora passovej defenzívy minulý rok. Hovorilo sa o ňom ako o našom novom defenzívnom koordinátorovi, avšak tento job nakoniec dostal Pettine. Whitt a Pettine podľa zdrojov spolupracovali výborne a je tak vysoko pravdepodobné, že toto rozhodnutie prišlo z front office. Očakáva sa, že čoskoro sa dozvieme ďalšie zmeny a osobne mi to pripadá tak, že front office sa snaží vyprázdniť dom od tých, ktorí majú silné prepojenie na McCarthyho. Packers dovoliloi svojmu ofenzívnemu koordinátorovi Joe Philbinovi ísť na pohovor s Minnesotou, ktorá by ho chcela ako trénera svojej ofenzívnej lajny. Ešte sa nevyslovilo žiadne slovo nad James Campenom, ktorý sa pridal k Packers v roku 2004 a od roku 2007 bol trénerom McCarthyho ofenzívnej lajny a minulú sezónu bol povýšený na koordinátora behovej hry a celkovo je vysoko ceneným trénerom naprieč celou NFL. Ak by odišiel aj on, tak ma asi porazí. 

Osobne ma prepustenie Joa Whitta Jr. nahnevalo. Nože, poďme trošku do minulosti a čo o ňom pred niekoľkými rokmi povedal sám legendárny DB Charles Woodson? „Joe Whitt Jr. je najlepším trénerom cornerbackov s akým som sa kedy stretol.“ Teraz si poviete, avšak naša secondary bola hrozná a tak je dobre, že odišiel. No ale zamyslite sa nad tým, s akými hráčmi tam pracoval a ktorých mu Thompson poslal preč. Spomeniem tých, ktorých si všetci veľmi dobre pamätáte. Pracoval s Caseym Haywardom, ktorý zažil skvelú rookie sezónu a potom mal nejaké zranenia. Tak Thompson draftoval Randalla s Rollinsom a Haywarda poslal preč. Teraz ja Hayward v LA Chargers a je jedným z najlepších cornerov v lige. Ako jeho náhrada prišiel spomínaný Randall a Rollins. Thompson chcel od Whitta, aby Randalla premenil na cornerbacka, nakoľko v college hrával ako safety. Prvú sezónu zažil Randall fenomenálnu a nasledujúce boli už menej úspešné, avšak Whitt s ním spravil kus skvelej práce a dokázal ho prekonvertovať na solídneho cornera. K tomu Rollinsovi. Rollins bol basketbalový hráč, ktorý sa neskôr dal na futbal. Takže tu Whittovi taktiež prácu nejako neuľahčil s basketbalovým hráčom, ktorý sa už dneska v NFL nikde neuchytí. Potom sa pozrite, čo spravil napríklad z DB Micaha Hyda. U nás to bol najlepší defenzívny back, ale Thompson ho poslal preč, lebo bol nadbytočný a nasledujúcu sezónu v drese Bills žiaril ako kométa a bol zvolený do second teamu All-Pro. V tejto sezóne dokázal z nováčikov ako Alexander, Brown, či Greene spraviť starting hráčov. Alexander zažil fenomenálny rok a hral ako skúsený mazák, ale Brown a Greene boli nedraftovaní a aj napriek tomu hrali podľa môjho názoru lepšie ako niektorí veteráni. Taký Greene hral lepšie ako Brice s Whiteheadom dokopy. Podľa mňa je toto prepustenie chyba a som zvedavý, koho tam donesieme ako náhradu. Svoju reakciu na tento vyhadzov na Twitteri zverejnil aj Charles Woodson: „Pozrite sa na svoju históriu secondary počas posledných 5 rokov a spočítajte všetky zranenia. Je ťažké trénovať hráčov, keď nie sú schopní byť na ihrisku a aj napriek tomu stále odviedol fenomenálnu prácu.“ Pripomínam, že pred 3 rokmi v playoff sme sa dostali do NFC Championship s LaDariusom Gunterom, ktorý bol starting cornerbackom počas celého playoff! Whitt dokázal aj z Guntera dostať to, čo v sebe nemal a v playoff zahral svoj životný futbal, aj keď to nebolo nič extra, tak na Guntera to bol intergalaktický výkon. V minulosti trénoval skvelých hráčov ako Charles Woodson, Al Harris, Tramon Williams, či Sam Shields, ktorý do NFL prichádzal tiež ako wide receiver a Whitt z neho spravil cornera najvyššieho kalibru. Joe Whitt Jr. je skvelým učiteľom, trénerom a hráči majú jeho dôveru a veria mu. Takúto kombináciu len tak nenájdete. Nech už Whitt skonči hocikde, tak mu želám len to najlepšie, lebo u nás odviedol neuveriteľný kus práce a ja osobne mám pred ním obrovský rešpekt!

No a na záver tu mám ešte jednu bombu! Podľa Jeremyho Fowlera z ESPN, Packes si na pohovor zavolali Todda Monkena, ktorého chcú ako svojho ofenzívneho koordinátora! Packers s ním mali minulý víkend pohovor na post head coacha, avšak vybrali si LaFLeura. Keby sa nám do tímu podarí pritiahnuť Monkenda ako OC, tak by to bol touchdown ako sviňa! Pohovor sa má uskutočniť v nasledujúcich dňoch a záujem o jeho služby ešte prejavili Lions a Browns.

Monken je 52 ročný tréner, ktorý v NFL ešte ako head coach nepôsobil. Monken trénoval na úrovni college 18 rokov. Jeho prvá sezóna bola v roku 1989 v Grand Valley State. No a následne bol v Notre Dame, Easter Michigan, Louisiana Tech, Oklahoma State a Louisiana State. V NFL bol v rokoch 2007-2010 trénerom wide receiverov v Jacksonville Jaguars a v roku 2016 bol prijatý do Bucs ako tréner wide receiverov a ofenzívny koordinátor. Medzi týmito dvoma pôsobiskami strávil čas opäť v college, keď bol ofenzívnym koordinátorom v Oklahome State a head coachom Southern Mississippi počas troch sezón. Keď tam prišiel, tak bol tím 0-12, avšak za tri roky už boli Golden Eagles vďaka Monkenovej práci opäť v Bowle. Špecializuje sa najmä na ofenzívnu stránku hry. Útok Bucs v posledných dvoch sezónach vždy doviedol do TOP 10 offense v NFL. V roku 2018 boli tretí v yardoch a to najmä vďaka passovej hre, kde sa hádzalo jedna radosť a o hlboké lopty nebolo núdzi. Ako QBs za Bucs v tejto sezóne hrali Jameis Winston a Ryan Fitzpatrick, avšak aj napriek tomu Bucs skončili na treťom mieste v počte passových TDs, čo je povedzme si na rovinu parádny úspech s takýmito QBs. Avšak Monken je naozaj všestranným futbalovým trénerom. Monken trénoval na každej úrovni, všade dosiahol úspechy a to na obidvoch stranách lopty. Bol trénerom defenzívnych backov, trénerom wide receiverov, trénerom running backov, ofenzívnym koordinátorom, koordinátorom passovej hry a hlavným trénerom. Pracoval všade od Divison II, cez SEC až po NFL. Monken má mať v pondelok pohovor s Bengals a v utorok s Jets. 

3 thoughts on “Packers vyhodili defenzívneho trénera a do hry o OC pribudlo zaujímavé meno!

 • 12 januára, 2019 at 20:43
  Permalink

  Monken nepřijde, proč by k nám chodil, když by nemohl jako OC ani callovat hry, protože to si nechal LaFleur. Jen se bojím, aby LaFleur nebyl jen nastrčený Murphym a Gutem. Ale snad ne ?

  Reply
  • 13 januára, 2019 at 16:19
   Permalink

   Ako to myslíš nastrčený?

   Reply
   • 13 januára, 2019 at 21:40
    Permalink

    Myslím aby si do toho nenechal od vedení kecat a dělal si to po svém. Whitt byl dobrý trenér a nechápu proč jej vyhodili, když naše passova obrana šla hodně nahoru. Jde vidět, ze to chtěli procistit, ale proč ničit něco co fungovalo (když byli všichni zdraví)

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *