Pettinova obrana 2.0

Ak chcú byť Packers v sezóne úspešní, potrebujú pomoc od obrany. Rodgers musí dostať loptu do rúk častejšie. Obrana musí byť produktívna.

Na túto tému sa rozpísal aj vo veľkom sezónnom preview Bart, ktorý narážal na porovnanie obrany Packers a Bears. Vlani to bol vo fumbloch a interceptions neskutočný rozdiel. Je fajn, že tam bol nejaký posun resp. videli sme talent a energiu. To však zápasy nevyhráva.

Bears zapísali 27 íčok a 9 forced fumbles. Pettinovci mali 7 interceptions a 8 forced fumbles. Gutekunst priviedol do defenzívy zvučné posily vo Free Agency a aj v drafte. Teraz sa už nemôžu obaja (Gute&Pettine) na nič vyhovárať. Obrana Packers je celkovo v novom šate, pod defenzívnym koordinátorom, ktorý ostal pri tíme aj po zmene hlavného trénera.

Plán do nadchádzajúcej sezóny je jednoduchý – tacklovať dobre a získavať loptu od súpera čo najčastejšie. „Našim motívom sú dve T – tackling a takeaways. Bude to veľká časť nášho dôrazu,“ povedal Pettine.

Packers potrebujú razantné zlepšenie v oboch aspektoch. V minulovej sezóne skončila obrana z Green Bay v tacklingu podľa Pro Football Focus na 22. priečke a v celkovej produkcii ziskov až na 30. mieste. V 16 zápasoch obrana zapísala len 15 takeaways.

Sú to dôležité dve časti hry, ktoré sú súčasťou víťazného vzorca tímu. Tackling zabraňuje big plays a zisky menia celý priebeh zápasu.

V tíme máme bývalého hráča Bears Adriana Amosa, ktorý toto zažil na vlastnej koži. Nepripísal si veľa ziskov, ale pre Chicago bol platný v spoľahlivom tacklingu a bránení backendu. Veď Bears boli prví v počte takeaways a zároveň povolili najmenej hier nad 20 yardov.

„Tackling je dôležitý a získané lopty dokážu vymazať chyby. Ak dokážeme byť úspešní v oboch oblastiach, budeme skvelí,“ myslí si práve safety Amos.

Packers mali obrovské problémy s tacklingom aj počas tejto preseason. Pettine hovoril, že sa pracovalo na zlepšení. Zároveň musím dodať, že starteri odohrali spolu len niekoľko snapov. Pettine svojej jedenástke, ktorú pošle proti Bears, plne dôveruje. Povedal, že vo štvrtok budeme vidieť dôrazné zloženia na zem.

Pravdepodobne žiadna štatistika neurčí lepšie osud obrany Packers ako kolónka s počtom získaných lôpt. Packers do tejto stránky investovali naozaj poriadne – Gute podpísal Za’Dariusa Smitha a Prestona Smitha, na drafte si v prvom kole vybral Rashana Garyho a Darnella Savaga, spomínal som aj príchod Amosa z Chicaga. Pettine so svojimi kolegami dávajú dôraz na zisky každý deň. Je to celé o vedomí narušiť hráča s loptou. Packers pracovali počas preseason na tom, aby si hráči zvykli na to, že musia hrať na to, aby získali lopty.

„Je to výsledok našich praktických návykov. Dostanete to, čo zdôrazňujete. Uvedomili sme si, že vlani to nebolo dostatočné,“ pripustil Pettine. „Zisk je najväčším rozhodujúcim faktorom. Do tohto sme vložili veľkú investíciu po rôznych stránkach. Myslíme si, že sa nám podarilo vytvoriť poriadne návyky.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

PRESEASON 2018 - Postrehy zo zápasu s Pittsburghom Steelers  |  CIELE HRÁČOV DO SEZÓNY 2017: ÚTOK + SPECIAL  |