Postrehy z OTAs a minicampu!

Už máme za sebou prvé tréningové aktivity pred novou sezónou! Poďme sa teda pozrieť na to ako prebiehali a kto na nich zažiaril!

Vo vynikajúcom svetle sa zatiaľ ukazuje náš tohtoročný pick v 7. kole, celkovo 247. – WR Malachi Dupre z LSU. Dupremu sa doniesli slová chváli od  trénera wide receiverov Luke Getsyho, ktorý povedal: „Myslím si, že Malachi je dobrý hráč, má skvelé inštinkty. Počas college kariéry odohral množstvo zápasov na vysokej úrovni v skvelej konferencií, čiže toto všetko mu pomohlo a teraz to naplno ukazuje. Rozdielne typy útoku, v ktorých hrával v college mu pomohli zvyknúť si na naše schémy trošku rýchlejšie ako ostatným.  Dupre je aj veľmi bystrý chalan, pracuje na sebe naozaj tvrdo. No zatiaľ to je len football bez chráničov je ešte veľmi skoro hovoriť, že čo bude, ale ja sa nemôžem dočkať, že čo nám ukáže v auguste.“ Ďalej sa mu doniesli slová chváli od Nelsona, Cobba, Adamsa, či Allisona, ktorých Dupre očaril. Média z Wisconsinu píšu, že chémia medzi ním a Aaronom je parádna a hneď si padli do oka. Rob Demovsky píše, že keby ste sa pozerali na minicamp a Malachi by nemal na chrbte číslo 19, tak by ste si ho mohli veľmi rýchlo zmýliť s Nelson, či Adamsom. Hráči trénovali drill bez huddlu a popri pravej sideline skóroval WR 54 yardový TD. Ten WR bol práve Dupre, ktorý zachytil presný pass od backup QB Hundleyho, nemal problémy s Cover 2 a skóroval TD. Práve túto hru označil Demovsky ako najkrajšiu hru prvého dňa minicampu. „Istotne je Malachi vyzretý WR, ktorý prichádza z college. Spravil teraz veľa dobrej roboty. Poviem vám, že mentálne je pravdepodobne zo skupiny nováčikov najvyššie. Má za sebou dobrú offseason.“ Nechal sa počuť Mike McCarthy. Pravdepodobne bude aj toto dôvod, prečo trénoval s 1. offense počas minicampu po boku Adamsa a Trevora Davisa v 3 receiver sete. Pre Dupreho to určite nebude ľahké sa presadiť a dostať sa na ihrisko kvôli hĺbke WRs. Minulý rok si Packers nechali na súpiske 7 WRs, no počas sezóny sa Montgomery posunul na post RB a do tímu bol povolaný Geronimo Allison z practise squad. „Vstúpil som do skupiny veteránov a som nadšený, že sa môžem popri ich boku zlepšovať a prejaviť týmto chalanom rešpekt, ktorý si zaslúžia a budem sa snažiť im ukázať, že aj ja medzi nich patrím. Vždy si robia zo mňa srandu, že „Chlapče, veľmi rýchlo odpovedáš na otázky, odpovede pľuješ jednu za druhou.“ No ja sa len snažím im ukázať ako veľmi ich rešpektujem a ako beriem túto príležitosť seriózne.“ Hovorí WR Dupre. Aj vy máte taký super pocit z tohoto chalana ako ja?! 🙂 


Ďalší nováčik, ktorý sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle je Josh Jones. Aaron Rodgers povedal, že Jones sa blysol počas prvých tímových aktivít. Ďalej ho personálne oddelenie vybralo za hráča, ktorý sa najviac ukázal. Vyzerá to tak, že Jones v sezóne dostane dostatok priestoru. „Keď sa hrá ešte len v kraťasoch a prilbách, tak svoje prehlásenia berieme s rezervou, no myslím si, že sa stal veľmi rýchlo súčasťou nášho tímu a sme veľmi radi, že ho máme.“ Povedal QB Aaron Rodgers. Vo svojich prvých hrách ako hráč Packers predviedol 2 zablokované passy, každý z inej pozície. Na jeho tradičnom safety poste najprv vypichol loptu z rúk Randalla Cobba na corner route. Ďalšia hra bola z pozície ILB, čo je post, na ktorom skúšajú Packers práve Jonesa ako to robili minulý rok s Burnettom. „Ak sa mám dostať na ihrisko, byť užitočný pre tím a pomôcť nám dostať sa do Super Bowlu, tak budem hrať linebackera. Snažím sa zlepšovať na obidvoch postoch.“ Hovorí Jones.


Väčšina očí sa počas tímových aktivít upierala práve na našu secondary. Davon House a LaDarius Gunter trénovali na poste outside CBs, zatiaľ čo Damarious Randall hral na slote. Kevin King sa pripojil k tímu až v minicampe, kvôli jeho školským povinnostiam na Univerzite Washington. Na tému našich CBs sa vyjadril aj Aaron Rodgers: „Myslím si, že máme väčšiu hĺbku ako sme mali. Bude to zaujímavé sledovať čo sa stane, keď dorazí Kevin King. Myslím si, že tu máme úplne otvorený boj o jednotku, dvojku, trojku a štvorku na poste cornera, čo sme v minulej sezóne istotne nemali. Pozrite sa na minulý rok, Sam bol naša jednotka, to bolo jasné, tento rok tu je pre každého jedného hráča príležitosť ukázať sa a chopiť sa príležitosti. Ak chcete byť v tejto lige úspešní, tak musíte mať minimálne 3 dobrých cornerov. Najlepšie tímy túto podmienku spĺňajú. Proste potrebujete hĺbku.“


Brett Hundley sa počas minicampu ukázal. Všetci veľmi dobre vieme, že Hundley bol veľmi blízko tradu počas 2. dňa Draftu 2017. „Neviem, nedostalo sa to ku mne. Kde som, tam chcem hrať. Prišiel som sem len kvôli jednému cieľu a to hrať. Toto je môj cieľ a nezáleží na tom kde som.“ povedal Hundley. Brett dostal tento týždeň šancu a ukázal sa vo veľmi dobre svetle v neprítomnosti Aarona počas minicampu. V roku 2015 viedol štatistiku v preseason v počte nahádzaných yardov a plus k ním pridal 7 TDs a 1 INT. „Bola to len hra, inštinkt.“ nechal sa počuť Hundley. „No v súčastnosti sa cítim, že som na vyššom levely a rozumiem veciam lepšie. Už to je dlhší čas, čo som dostal dostatok priestoru. Aktuálne dostanem zopár štvrtín k dispozícií, nemôžem sa dočkať.“ tréner QBs Alex Van Pelt na jeho adresu povedal: „Má veľa talentu, je v ňom veľa schopností a zlepšil sa aj po mentálnej stránke, mal by mať úspešný camp.“ Ak sa Hundleymu vydarí preseason, tak môže jeho hodnota na trhu výrazne povyskočiť, čo by bola do budúceho tradu veľmi výhodná pozícia pre Packers.


CB LaDarius Gunter nemá v pláne nikomu prepúšťať miesto v tíme. „Zatiaľ to je len OTAs, neznamená to veľa. Radšej by som nastúpil do prvého zápasu sezóny, snažím sa zlepšiť v každom smere a v každej route. Cítim veľa dôvery, ale v tomto čase sa chcem každým dňom zlepšovať v technike a v rôznych oblastiach mojej hry. Nikdy nie ste dosť dobrý na to, aby ste sa nemohli zlepšiť. Budem sa snažiť využiť všetky moje príležitosti.“ hovorí Gunter.


Ďalšou významnou udalosťou je návrat CB Davona Housea domov. Randall, Rollins a Gunter dokonca ešte ani neboli v NFL, keď Davon hrával za Packers. Takže toto 3-ročné trio s ním ešte nemalo žiadne pracovné skúsenosti. 27 ročný Davon House, ktorý začínal svoju kariéru v roku 2011 práve v Packers sa stal okamžite lídrom skupiny cornerbackov. Davonovi sa už stihla prihodiť aj zaujímavá príhoda počas posledného týždňa organizovaných tímových aktivít. Počas jeho návratu do Green Bay z Austinu, Texas, keď nestihol prestup v Minneapolise. Davon sa tak nemal ako vrátiť do Green Bay na začiatok OTAs. Mal na to 9 hodín. Tak ako väčšina frustrovaných cestovateľov napísal na twitter: „Sú nejakí fanúšikovia Packers v Minnesote a chcú si spraviť výlet do Green Bay?!“

Ozvali sa mu dvaja fanúšikovia Green Bay Packers – bratia Chad a Mike Johnsonovci zo západnej časti Wisconsinu, že by boli ochotní Davona zaviesť do Green Bay.

House to zobral a tak sa vydali na 4 hodinovú jazdu do Green Bay.

„Ležal som v posteli a scrolloval som môj Twitter a uvidel som, že potrebuje odvoz. Môj brat žije v Hudsone, tak som mu poslal správu, že Davon potrebuje odvoz, brat mu taktiež zatweetoval, keďže bol neďaleko, takže mohol ísť na letisko a mohol ho vyzdvihnúť.“ Hovorí Chad Johnson pre ESPN. Chad so sebou dokonca zobral vankúš, aby si Davon mohol pred tréningom oddýchnuť a aby bol naplno pripravený na tréning. Doviezli ho až k jeho autu, ktoré bolo zaparkované na Austin Straubel International Airport v Green Bay a boli pripravení sa rozlúčiť. „Hovorili sme si, že by to bolo cool spraviť si s ním fotku, ale on nám povedal: „Nasledujte ma až k štadiónu a podpíšem vám nejaké veci.“ Povedali sme mu, že to nemusí robiť, no on na tom trval. Tak nás zobral až do šatne, kde nám podpísal topánky a nejaké rukavice a dovolil nám odfotiť sa s Lombardi Trophies.“ Hovorí Chad Johnson. Ďalej Chad hovorí, že House zaplatil jeho bratovi $80 za benzín, no chcel ešte viacej, ale odmietli sme to. Následne House povedal: „Som veľmi, veľmi unavený. Cesta trvala 4 a pol hodiny, z toho sme sa asi hodinu a pol rozprávali, takže som spal možno 2 a pol hodiny počas jazdy a keď sme sa vrátili domov, tak som ich zobral na štadión, chcel som im všetko ukázať, spraviť fotky, ukázať im trofeje, boli z toho nadšení, sadli si na Aaronove miesto v šatni a dotkli sa Aaronových ramenných chráničov, nedovolil som im obliecť si ich, ale mali zážitok. Potom som sa im ponúkol, že im zabezpečím hotel a budú môcť ísť domov až na druhý deň, no odmietli to a povedali, že pôjdu domov.“ Aj Aaron Rodgers bol ohromený, čo House spravil preto, aby sa dostal na tréning a povedal: „Keď sa už blíži koniec a vy premýšľate nad tým, aby ste mali potrebnú percentáž na dosiahnutie ´workout bonusov´, tak skrátka urobíte všetko preto, aby ste sa dostali v čas na tréning.“ Housov workout bonus má hodnotu $150,000. House po utorkovom tréningu povedal: „To, že som sa dostal na tréning v čas hrá dôležitú úlohu. Keby som to nestihol, tak by všetci hovorili ´Kde je House? Opäť chýba´. Keď vám zrušia let, tak všetci povedia ´Áno , zrušili ti let, preto si meškal´, no ja nechcem byť týmto chlapíkom a takto líderstvo nevyzerá.“ Keď už píšem o líderstve, tak tréner skupiny CB Joe Whitt Jr. povedal, že House si robí výlety do lokálnych hotelov, kde sú ubytovaní mladí hráči počas offseason. „On sa nesnaží byť lídrom, on je lídrom, ktorého potrebujeme, je to skúsený hráč a v šatni, ale aj na ihrisku potrebujeme hráčov, ktorý majú silu slova.“ hovorí Whitt. House nie je prvým hráčom Packers, ktorý sa nutne potreboval dostať na OTAs. V roku 2009, LB A.J. Hawk zaplatil $1,000 za taxík z Minneapolisu potom, čo zmeškal let do Green Bay.


Mike McCarthy nepriamo označil Kennyho Clarka za MVP offseason. McCarthy bol nadšený zo skupiny mladých hráčov, ktorí vstúpili s Packers do offseason. No jednému hráčovi dodal poriadnu hodnotu. DL Kenny Clark, zažil silnú druhú polovicu minulej sezóny a McCarthy si všimol ako sa od minulej sezóny Kenny zlepšil. „Kenny Clark, je náš najlepší hráč, ktorý sa najviac zlepšil vo svojom druhom roku. Vyzerá skvelo.“ povedal McCarthy. Kenny bude pravdepodobne nastupovať po boku Danielsa a kľudne môžu byť jedným z najdominantnejších duetov DLs v NFL.


Bývalý RB Packers – Brandon Jackson, bol jedným z najlepších pass-blocking RBs v NFL, keď v rokoch 2007-2010 pôsobil v Packers. A v súčastnosti je späť v Packers, no teraz ako člen trénerského tímu. Pracuje s naším RB Montgomerym na zlepšení jeho pass-blocking schopností a pomáha mu pri jeho premene na RB. „Veľmi mi pomohol, a pomáha mi zlepšovať sa na hráča, akým na konci mám byť. Ukázal mi všetko čo sa naučil a dal mi veľa technických rád.“ Hovorí Montgomery.


Dr. Robert Anderson je jedným z top doktorov na oblasť nôh a členkov v zemi a už veľkému počtu hráčov NFL pomohol dostať sa dokopy. A momentálne Anderson pracuje s Green Bay Packers. Bolo oznámené, že Anderson bude robiť v čisto novej ´Bellin Health Sports Medicine and Orthopedics Clinic´ v Packers Titletown District. Otvorenie kliniky je naplánované na 24.7. Anderson počas svojej kariéry pracoval ako asistent tímového fyzioterapeuta v Caroline Panthers, spolupracoval s množstvom kvalitných a slávnych športových osobností ako napr. Derek Jeter, Eli Manning, Julio Jones, Ryan Kalil, Kyle Busch, Kevin Durant, Miguel Cabrera, či Cam Newton.


Nováčik OLB Vince Biegel nebol na minicapme a dokonca by nemal byť pripravený ani na začiatku training campu, ktorý začína 27.7. Biegel mal problémy s rovnakou nohou, kvôli ktorým musel v minulosti podstúpiť operáciu. Minulý mesiac podstúpil operáciu. „Dúfam, že bude pripravený pripojiť sa k tímu počas training campu. Zlepšuje sa to. Každý deň je na Lambeau Fielde. Je pracovitý.“ vyjadril sa McCarthy. Je tu možnosť, že Bigel bude umiestnený na PUP list, kam sú umiestení hráči, ktorí neprejdu fyzickými previerkami pred štartom training campu a následne môžu byť aktivovaní hocikedy počas preseason. Biegel ale už aj tak vynechal veľa dôležitých tréningov.


C Corey Linsley by mal byť pripravený na štart training campu. Center Green Bay Packers podstúpil operáciu členku počas offseason. „Myslím si, že áno, nevidím jediný dôvod, prečo by to tak nemalo byť, pokiaľ tu nebude žiadna nepríjemnosť.“ povedal McCarthy.


Aaron Rodgers si starosti s predĺžením zmluvy nerobí. Aaron už nie je najlepšie plateným QB v lige, ktorým je momentálne Andrew Luck z Colts. „Tieto veci sa zvyčajne robia samé, mám skvelého agenta, ktorý odvádza dobrú prácu a zaujíma sa o tieto veci. Keď prichádza na trhové hodnoty, tak nechávam veciam voľný priebeh, poznám svoju hodnotu v tejto lige a viem, že tím si to na mne cení. Budem pokračovať v tom, aby som bol nenahraditeľnou časťou tímu. Keď robíte toto, tak keď príde čas na váš kontrakt, zvyčajne dostane predĺženie.“ nechal sa počuť Rodgers. Rodgers má platný kontrakt s Packers do sezóny 2019 potom, čo v roku 2013 obdržal predĺženie. V tom čas bol Rodgers najlepšie plateným QB v NFL, no teraz je „až“ 5, keď poberá priemerne $20 miliónov za sezónu.


Minicampu sa už druhý rok po sebe nezúčastnili veteráni, ktorí sú v NFL už 6+ sezón. „Mali sme tréningy so všetkými hráčmi pod 6 rokov, tieto tréningy sú veľmi dôležité, keďže mladíci dostanú opakovania navyše a to môže každému len pomôcť. Myslím si, že je to 2., alebo 3. rok, čo sme toto urobili a dosť sme z toho získali. Teším sa z týchto tréningov.“ prehlásil McCarthy. McCarthy už v úvode offseason povedal, že minicamp bude zameraný na mladých hráčov. 


Hráči zakončili minicamp vajíčkovou hrou. Tréner special tímu Ron Zook vyzval hráčov, aby si vybrali partnera z opačnej časti tímu. Hráči útoku si zastali na yardovú líniu a hráči obrany na druhú. Do hry sa zapojili aj niektorí tréneri. Hra sa začínala na medzere 5 yardov medzi hráčmi a hráči si tieto vajíčka hádzali medzi sebou. Tým, ktorým sa vajíčko rozbilo boli eliminovaní. Ak dvojica úspešne zachytila vajíčko, tak sa posúvala o 5 yardov ďalej. Víťazmi sa stali backup LB Jordan Tripp a jeho partnerom bol administrátor trénerov Omar Young. „Musíte mať jemné ruky, no a my sme každému ukázali, že to s rukami vieme.“ vyjadril sa Tripp. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vyradené čísla  |