Postrehy z „rookie minicampu“!

Rookie minicamp sa skončil a Packers podpísali 2 nových hráčov!

Do začiatku sezóny nám ostáva ešte niečo okolo 120 dní, no pred pár dňami sme mali možnosť vidieť našich nových hráčov po prvý krát oblečených v zeleno-zlatých dresoch! Draftovaní hráčí, nedraftovaní nováčikovia, hráči, ktorí sa vracajú a hráči na skúške sa zúčastnili prvého tohtoročného minicampu, kde mali možnosť ukázať, čo v nich je a zabojovať o miesto v 90-člennom tíme, ktorý nastúpi do Training Campu. 

Michael Cohen informuje, že náš prvý tohtoročný pick na Drafte – CB Jaire Alexander zažil skvelé dva dni. Trénerom a mediam ukázal, prečo bol práve on vybraný na 18. mieste. Pri rôznych drilloch zaznamenal niekoľko ubránených passov a pripísal si aj niekoľko interceptions. 

Ďalší corner Josh Jackson takisto podával dobré výkony. Predviedol nám svoju fyzickú hru a proti rookie WR si viedol vynikajúco. Alexander, ale aj Jackson nastupovali na outside a aj na inside. Cohen ďalej informuje, že obidvaja mali dobré, ale aj zlé chvíľky, no to musíme od nováčikov očakávať. Avšak v konečnom dôsledku prevažovali tie pozitívne plays nad negatívnymi.

Ďalej hovorí, že sa mu páčila energia s akou obidvaja nastupovali a že boli nesmierne motivovaní. Vypadá to tak, že si aj padli do oka. Hovoria o sebe iba v superlatívoch a z ich vyjadrení cítiť obrovskú vôľu. Jaire na mňa pôsobí tak, že to je neskutočný showman. Odborník z ESPN Mel Kiper ho prirovnal k legende Dionovi Sandersovi. Povedal, že Packers majú jeho obľúbeného cornera z tohtoročnej class, že je „swagger“ ako Deion, má aj veľmi podobné atletické schopnosti, je rovnako sebavedomí a je playmakerom. No keby z neho vyrástol hráč ako Deion, tak by som sa vôbec nehneval 😛 

Fanúšikom po tréningu odpovedal aj na niekoľko otázok. Na otázku, aký má názor na Aarona Rodgersa odpovedal: „Tak toto je veľmi ľahké, jedno slovo na to postačí, G, O, A, T – The GOAT!“. Ďalšia otázka bola, či chce pomôcť tímu získať 5. Lombardi Trophy, odpoveď: „Hmmmm, nechajte ma o tom porozmýšľať, ááááááno!“. Otázka či skočí Lambeau Leap, keď skóruje TD a on takto odpovedal: „Viete, Lambau Field vyzerá naozaj cool, tak áno!“. A jeho odpoveď na otázku aká bola jeho prvá reakcia, keď zistil, že je draftovaný, to si treba pozrieť:

ILB Oren Burks ukázal svoju rýchlosť a schopnosti v coverage. Oren nosí číslo 42 a na ihrisku vyzeral ako naša stará 42ka. Packers ho budú pravdepodobne využívať ako nickela na pokrývanie stredu ihriska. 

Takisto sa darilo aj mladým wide receiverom. Novinár Wes Hodkiewicz napísal, že keby si mal vybrať jedného hráča, ktorý ho najviac zaujal, tak by to bol J´Mon Moore. Hovorí, že keď je na ihrisku, tak vyzerá byť oveľa rýchlejší ako na Scouting Combine. Spomínal aj drill 1vs1, pri ktorom Moore nastúpil proti Alexanderovi a nádherne zachytil hlbokú loptu, že to je niečo, čo by sme mali vidieť na vlastné oči. Moore tak vyzerá ako excelentný kandidát na post WR č.3. 

Z pomedzi hráčov, ktorí boli na skúške zaujali trénerov bývalý ILB Notre Damu – Greer Martin a TE z Miami – Ryan Smith. Martini vo svojich 4 sezónach na univerzite Notre Dame zaznamenal 190 tackles, 14.5 tackles for loss, 5 sackov a 1 interception. Smith mal takisto solídnu college kariéru. Počas 4 sezón si pripísal 92 zachytených prihrávok pre 1,149 yardov a 14 TDs. Týchto dvoch hráčov Packers aj podpísali. Toto nie je po 1x, čo Packers podpísali nejakého hráča, ktorý bol na skúške. Minulý rok takto podpísali guarda Lucasa Patricka, ktorý v minulej sezóne zasiahol do 12 zápasov. 

Za spomenutie stojí aj McCarthyho vyjadrenie na adresu mladého LB Reggieho Gilberta. Coach McCarthy sa vyjadril, že podľa neho spravil Reggie vo svojej hre obrovský pokrok a mohol by byť platnou súčasťou nášho pass-rushu. 

 

2 thoughts on “Postrehy z „rookie minicampu“!

 • 17 mája, 2018 at 7:56
  Permalink

  Ja jen doufám, ze nepodepiseme toho Deze, protože to by jsme úplně odpálili všechny tři nové WRs…navíc si myslím, ze nemáme místo pod stropem

  Reply
  • 18 mája, 2018 at 9:59
   Permalink

   cap space tam na jedno meno stále je, ale Deza by som určite ku nám nechcel, osobne toho hráča nemusím a neviem si ho predstaviť obliekať náš dres.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

A čo teraz?  |  PRESEASON  |  REZERVA/FYZICKY NESCHOPNÝ NASTÚPIŤ  |