Postrehy z Training Campu 2018 – 12. deň

Nastúpi Aaron Rodgers do druhého zápasu preseason proti Steelers?

Packers majú za sebou 12. tréningov tohtoročného kempu, čo znamená, že už nám v tohtoročnom training campe ostávajú len 3 tréningy. Tréneri tak chcú tento čas využiť čo najlepšie a dávajú priestor mladíkom. 12. tréning bol dokonca jedným z tohtoročných najdlhších a Packers sa na ňom pripravovali na zápas proti Pittsburghu Steelers. 

Do tréningu nezasiahol safety Jermaine Whitehead (chrbát), WR Trevor Davis (hamstring) a RB Devante Mays (hamstring). RB Aaron Jones (hamstring), DL Mike Daniels (stehno) a CB Kevin King (rameno) sa tréningu zúčastnili len limitovane a nepripísali si žiadne tímové opakovania. Osobne ma už King nesmierne štve. Minulú sezónu mal problémy s ramenom a nemohol 100% hrať, neskôr bol zapísaný do injured reserve a musel ísť na operáciu. Tentoraz má problémy s druhým ramenom a opäť hovorí, že ho to limituje a bude musieť nosiť bandáž. Ak ho aj toto zranenie vyradí na dlhšiu dobu, tak by som ho už poslal kade ľahšie. Ako je u nás, tak bol zdravý na 100% možno tak 2 týždne. Snáď sa dá dokopy, lebo zatiaľ je v mojich očiach ako ďalší bust Teda Thmopsona. Prajem si, aby toto moje tvrdenie vyvrátil už počas prvého zápasu proti Bears. Na sideline individuálne trénoval OLB Nick Perry a jeho návrat je už takmer spečatený. 

QB Aaron Rodgers trénoval s 1. útokom a v zápase proti Steelers ho s najväčšou pravdepodobnosťou uvidíme aj na ihrisku. „Myslím si, že pravdepodobne tento týždeň nastúpim. Rád by som si zahral pred našimi fanúšikmi. Bolo by to pekné, vrátiť sa práve na Lambeau.“, nechal sa počuť Rodgers. 

Nová posila na pozícií tight enda Jimmy Graham počas každého jedného tréningu zahrával parádne plays, no jeho najlepší catch prišiel v pondelok. Packers trénovali red zone drill a na Grahamovi bol v coverage safety Marwin Evans. Avšak Evans bol iba v úlohe štatistu, keď Rodgers našiel svojou loptou Grahama, ktorý0 ľavou rukou zachytil back shoulder prihrávku a ešte dokázal ostať v ihrisku. Geniálny touchdown dvojice Rodgers-Graham, toto sa proste brániť nedá, môžte sa aj roztrhať. Aaron Rodgers sa na to vyjadril nasledujúco: „Potrebovali sme niečo ako toto, pretože sme sa o takýchto loptách rozprávali a on chcel dostávať viacej takýchto prihrávok. No a takisto sme sa rozprávali o rôznych spôsoboch ako tieto plays zahrávať. Bolo to skvelé byť na tej istej vlne. Očakával loptu do tohto priestoru. Je to pôsobivé sledovať. Som tu už dlho a nepamätám si na chlapa, ktorý by mal tento typ atletickosti, konzistencie a veľkosti. Toto sme tu nemali už hodnú chvíľu. Tento chlap rozumie hre oveľa lepšie ako hociktorý iný hráč, ktorého tu máme. Zaradil by som ho do tej istej kategórie ako Johna Kuhna a Jordyho Nelsona. Títo chlapi rozumejú hre naozaj vynikajúco. Pozrú sa na quarterbacka a vidia v jeho očiach, kde musia byť v tom správnom čase. Veľmi som z neho potešení, hrá vynikajúco.“

9 dní potom, čo si starting left tackle David Bakhtiari poranil členok, tak sa opäť postavil na ihrisko do ofenzívnej lajny a snapy odohrával s prvým útok, kde kryl Aarona Rodgersa. Vyzerá to tak, že je pripravený odbiť si svoj debut v tohtoročnej preseason v zápase proti Steelers. Rodgers zrejme pozná odpoveď na otázku, prečo to ťahá Baka na ihrisko tak skoro: „Vie, že idem hrať, tak tam chce byť so mnou.“ 

Pre Rodgersa je nesmierne dôležité, že bude mať na ihrisku Baka, nakoľko mu stráži slepú stranu. Right tackle Bryan Bulaga už takisto trénoval s 1. tímom a je tu šanca, že ho vo štvrtok uvidíme aj na ihrisku. Avšak Packers budú s Bryanom určite opatrní, nakoľko sa vracia z ACL. 

Vo vynikajúcom svetle sa ukazujú menej známi hráči z našej ofenzívnej lajny, konkrétne center Dillon Day, ktorý odohral veľmi slušný zápas proti Titans a aj v tréningoch ukazuje, že tu nie je len do počtu. Dokonca v tréningoch nastúpil aj na poste guarda. Ďalším hráčom je OT Alex Light, ktorý takisto odohral dobrý zápas proti Titans a aj v tréningoch sa mu darí nad očakávania. Jeho pohyb je lepší než Murphyho a aj Bellov. Určite si ich v zápase proti Steelers všímajte.

Rookie OL Cole Madison sa stále na tréningoch neukázal a na tlačovke sa na jeho adresu vyjadril GM Brian Gutekunst. Povedal, že má stále osobné problémy a plne ho podporujú. V blízkej dobe ho späť neočakávajú, no veria, že sa v tejto sezóne ešte na ihrisku objaví. Nakoniec dodal, že sú s nim vkuse v kontakte. 

WR Geronimo Allison v pondelok poobede vystrašil svojich trénerov, ale aj spoluhráčov. V end zone sa naťahoval po vysokom passe od Rodgersa a tvrdo dopadol na zem. Niekoľko minút ležal na trávniku, kým ho tréneri kontrolovali. Avšak G-mo potom vyskočil na nohy a bol v poriadku. Vrátil sa do tréningu a skóroval aj TD, keď zachytil prihrávku od Rodgersa na post route počas red zone drillu. 

WR Jake Kumerow je stále Jakom Kumerowom. Zahral ďalšiu big play, keď sa mu podarilo uvoľniť v rohu end zone cez cornera Davona Housa a skóroval touchdown. 

Rookie WR Marquez Valdes-Scantling bol jediným receiverom v prvých zápasoch preseason, ktorý prekonal hranicu 100 nachytaných yardov a celkovo bol v nachytaných yardoch druhý. Pro Football Focus ho vymenoval za rookie WR týždňa. 

Rookie CB Josh Jackson mal v úvode training campu problémy so súbojmi 1 vs 1, no v pondelok pravdepodobne odohral svoj najlepší tréning a každým jedným tréningom sa zlepšuje. Bol nasadený do coverage proti Davantemu Adamsovi a darilo sa mu vynikajúco. Najskôr zrazil dlhý Boylov pass na go route a ďalší zrazený pass si pripísal na flat route. 

CB Herb Waters pred 2 rokmi zmenil svoju pozíciu z receivera na cornera, pretože trénerom Packers sa páčila jeho schopnosť hrať na lopte. Doteraz bol počas tréningov ticho, no v pondelok ukázal, že nie je kadejakým cornerom z ulice. Davante Adams ho na prvých krokoch porazil, ľahko sa uvoľnil a išiel po dlhej lopte od Rodgersa, avšak Waters svojou rýchlosťou medzeru rýchlo dobehol, podarilo sa mu dostať pred Adamsa a pripísal si interception. Vyzeralo to ako keby práve Waters bol receiverom a Adams cornerom. Teraz takéto hry musí zahrať aj v zápasoch, ak sa chce dostať na finálnu súpisku. 

Kicker Mason Crosby premenil 7/8 field goalov. Jeho jediná nepresnosť prišla pri vzdialenosti 53 yardov, keď mieril príliš naľavo. Celkovo má na training campe bilanciu 33/39.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *