Postrehy z Training Campu 2018 – 2., 3. & 4. deň

V piatok bol tréning ešte bez chráničov, no v sobotu už boli hráči v plnej zbroji a pravá zábava sa mohla začať! 

Počas druhého dňa Training Campu bol cieľ jasný. Byť lepší ako počas prvého dňa. Packers nadviazali na prvý tréning a na ihrisku sa zdržali cca 2 a pol hodinky. Aaron Rodgers chcel takisto nadviazať na 1. deň, počas ktorého sa mu spolu s Jimmym Grahamom nesmierne darilo. Avšak chcel takisto napraviť aj chyby, ktoré urobil počas prvého tréningu, napríklad hodenú interception, ktorú zachytil Kevin King. O tom či to bola, alebo nebola interception sme sa už bavili v minulom diely. Zatiaľ čo Rodgers chcel mať úspešný deň, tak jeden WR žiaril oveľa viacej ako ostatní. A bol ním Jake Kumerow, ktorý sa snaží o to, aby bol členom rotácie našich WRs počas sezóny. Ešte viacej sa však darilo obrane a tá Rodgersa takmer vymazala z ihriska. Poďme si teda zhrnúť podstatné udalosti, ktoré nám 2. tréning priniesol.


2. DEŇ

Aaron Rodgers hodil svoju prvú interception dňa počas 2-minute drillu. Svojou prihrávkou už tradične hľadal Jimmyho Grahama v end zone, no loptu sa podarilo zachytiť ILB Blakovi Martinezovi. Toto nebola práve tá ideálne cesta, ako ukončiť 2-minute drill, no stále sa jedná iba o druhý tréning. Ku Blakovi poviem len toto. Počas minulej sezóny síce viedol ligu v počte tackles, no keď mal príležitosť o strip sack, tak sa mu nepodaril, alebo keď mal zachytiť interception, tak ju dropol. A práve toto potrebuje zmeniť. Ak chce naozaj patriť medzi tých lepších LB v NFL, tak musí zahrávať big plays, ktoré dokážu otáčať zápasy a nie len zbierať tackles. Toť vše. 

No následne prišla aj druhá interception v podaní Aarona Rodgersa. Tentoraz si lopta priamo našla cestu na hrudník Clintona-Dixa. Na tomto je pozitívne to, že aj Haháč predvádza aspoň nejaké plays. 

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, no v prípade Aarona to neplatilo. Prišla aj 3. interception, no táto nejde na účet Rodgersa, keďže prišla po drope Jamaala Williamsa a lopta spadla rovno do náručia ILB Jaka Ryana. 

Catch dňa predviedol kto iný, než Davante Adams. Davantemu sa podarilo zachytiť dlhú prihrávku od Aarona v tesnej coverage Davona Housa. Je viac než zjavné, že Adams nad všetkým našimi ostatnými WRs vyčnieva minimálne o 2 úrovne. 

Súboj o pozíciu backup QB medzi Kizerom & Hundleym pokračoval. Rotácia QBs doposiaľ vyzerala takto: Rodgers, Hundley, Rodgers, Kizer a niekoľko opakovaní dostal aj Tim Boyle. DeShone si pripísal nádherný TD pass, keď po perfektnom passe našiel v rohu end zone TE Roberta Tonyana, ktorého pokrýval safety Raven Greene. Tento TD tým pádom znamenal víťazstvo útoku 3 vs 3 – 2-minute drill. Kizer tak bol jediným QB, ktorému sa v 2-minute drille podarilo hodiť TD. 

Ako som už spomínal tak Jake Kumerow odohral nesmierne kvalitný tréning. Zachytil niekoľko passov a pripísal si aj krásny catch v skoku od Hundleyho. Ak bude Kumerow v takýchto výkonoch pokračovať, tak bude silným kandidátom na účasť v 53 člennom tíme. 

Jimmy Graham bol aj naďalej aktívny a je očividné, že Packers ho budú využívať naozaj často. Počas druhého dňa duo Rodgers-Graham dokonca skompletovalo ešte viacej prihrávok ako počas 1. tréningu. 

O post punt returnera tu máme vskutku prekvapivý súboj, keď do rotácie sa zapájajú Trevor Davis, Quinten Rollins a Tramon Williams. 

Obrana celkovo porazila útok 2:1. Keď Ahmad Thomas zrazil prihrávku Hundleyho na 4. downe a Martinez zachytil interception. Vyzerá to tak, že Pettinova obrana robí nášmu útoku nemalé problémy. 


3. DEŇ – CHRÁNIČE SÚ V HRE!

Ako som už spomínal v úvode, tak na rad prišli už aj chrániče a hneď sa bolo na čo pozerať. Vášne vzplanuli už hneď v úvode tréningu. Odohrávala sa 4. play v red zone drille, čo bol úvod tréningu. TE Jimmy Graham a S Josh Jones museli byť trošku schladení, keďže po dohraní hry vášne pomerne vzplanuli. Jones zrazil prihrávku, ktorá smerovala do end zone. Graham bežal fade route. Hneď po hre sa Graham otočil na rozhodcu a začal si celkom hlasito pýtať flag, ktorý by znamenal facemask. Jones na to povedal svoj názor a po chvíli do toho skočil tréner našej defenzívnej passovej hry Joe Whitt Jr. a z celého hrdla zakričal: „Stíchnite!“. Okamžite sa postavil medzi Jonesa a Grahama a oddelil ich od seba. „Je to dobrý signál. Potrebujete to. Nič neprekročí brány ihriska a to je dobré. Ukazuje to naše odhodlanie pre hru.“ nechal sa počuť Jones. „O čom je táto liga? Je to o tom, kto je tvrdší, kto toho viacej vydrží. A jediný spôsob ako sa dá na tom pracovať sú tréningy. Pôjdem po nich každý jeden deň. Ja budem niečo hovoriť, oni budú niečo hovoriť. A o tomto to je. Takže keď príde na reálny zápas, budeme na to pripravení a zvládneme sa postarať o našu prácu.“ Toto sú slová Jimmyho Grahama. Na konci tréningu sa do „bitky“ dostali ešte C.J. Johnson a Byron Bell.

Rookie WR Marquez Valdes-Scantling nám ukázal niečo zo svojich schopností, ktoré presvedčili Packers natoľko, aby ho draftovali. No takisto mal aj niekoľko dropov. Predviedol pekný 15 yardový TD catch v red zone, keď využil svoju výšku naplno a preskočil safetyho Ravena Greena. MVS bol blízko side lajny, no podarilo sa mu udržať obidve nohy v ihrisku potom, čo prišiel s Greenom do kontaktu. Avšak v skoršej časti tréningu dropol pass od Tima Boyla. Neskôr nám takisto predviedol svoju rýchlosť, kedy sa dostal za obranu, no nedokázal zachytiť kvalitný pass od DeShona Kizera, ktorý mu prekĺzol pomedzi prsty. „Bol to ťažký catch, no na tejto úrovni toto proste musím chytať.“ nechal sa počuť MVS. Spomedzi tria rookie WRs najviac vyčnieva J´Mon Moore, ktorému sa ušli slová chváli aj od Mika McCarthyho. No naopak zatiaľ neviditeľným je EQ St. Brown. 

Je vidno, že Adams a Cobb prebrali vodcovskú úlohu. Krásny príklad bol k videniu počas situácie, kedy rookie WR Kyle Lewis nedokázal udržať svoju druhú nohu ihrisku počas QB-WR drillu. Cobb mu ihneď poradil, že má namiesto kroku nohu čo najskôr dostať na zem a ťahať ju po ihrisku. 

Kizer vs Hundley? Ale kde pááááák dámy a páni. Na scéne sa nám vo veľmi dobrom svetle ukazuje nedraftovaný nováčik Tim Boyle. Treba uznať, že mal oveľa lepší tréning, než vyššie spomenutí dvaja skúsenejší QBs. Boyle bol v kapse istý a rozdával prihrávky jedna radosť. Či už na slant pre Trevora Davisa, RB Devantemu Maysovi pre krátky TD a neskôr aj pekný back-shoulder na J´Mona Moora pre TD. Táto dvojka si toto isté zopakovala, no Moore nedokázal loptu udržať vo svojich rukách, čo by znamenalo ďalší TD. 

Kyler Fackrell, OLB, ktorý vstupuje do svojho 3. roku v NFL, si počas prvého tréningu v chráničoch pripísal veľkú výhru, keď v súboji 1 vs 1 pekným inside pohybom porazil ľavého tackla Davida Bakhtiariho. Počas svojich prvých dvoch TC dokopy, si Fackrell neoficiálne pripísal v drilloch 1 vs 1 len 1 víťazstvo. Žeby sa nám prebúdzal?

V akcií sme už videli aj kickera Masona Crosbyho. Mason premenil 7/8 FGs. Celkom jasne minul pokus zo 48 yardov. Neskôr si napravil chuť premeneným 33 a 50 yardovým kopom. 

Greer Martini, nedraftovaný rookie z Notre Damu spravil na trénerský tím poriadny dojem. Zúčastňoval sa hry vo first-teame na kickoff coverage a kickof returnoch a potom dostal príležitosť aj v druhej obrane na pozícií ILB.  

Jaire Alexander zrazil hlboký pass na MVS a následne zdvihol ruky nad hlavu a divákov poriadne vyburcoval. Z Jaireho sa pomaly ale isto stáva miláčik tribún. 

TE Marcedes Lewis nám ukázal niečo zo svojej schopnosti blokovať pri behovej hre. Jaka Ryana doslova zbúral a skončil na zemi. Jake Ryan mal problémy v coverage s Jimmym Grahamom, ktorému nestíhal a pustil hneď niekoľko passov.

JK Scott puntoval celkovo 5x a toto boli jeho čísla: 40y (4.77s), 49y (4.38s), 45y (4.91s), 51y (4.60s) & 48y (4.84s). 

CB Quinten Rollins nastupoval v dime formácií ako ILB. Presne tá istá pozícia, akú v tejto formácií hrával safety Morgan Burnett. 

Vynikajúce výkony doposiaľ podáva náš pick v 3. kole Draftu 2017 – Montravius Adams, ktorý de facto vstupuje do svojej prvej sezóny v NFL. V drilloch 1 vs 1 proti ofenzívnym lajmenom mal bilanciu 3-0 a Montravius môže byť jedným z hráčov, ktorí vo svojej druhej sezóne spravia obrovský výkonnostný pokrok. 

Na tretí tréning nenastúpil RB Aaron Jones, ktorý má bližšie nešpecifikované problémy s hamstringom. McCarthy uviedol, že dátum, kedy by sa mal vrátiť nie je stanovený.


4. DEŇ

V poradí štvrtý tréning sa už niesol v znamení nepríjemných správ. Najprv k nám dorazila správa o zranení DT Mika Danielsa, ktorý opustil ihrisko v opatere trénerov, no neskôr sa na tréning vrátil, avšak už do neho nezasiahol. Nemalo by sa jednať o nič vážne. Ďalší hráč, ktorý musel opustiť ihrisko nedobrovoľne bol S Kentrell Brice. Malo by sa jednať o zranenie nohy, no bližšie ešte nebolo nič špecifikované. Toto zranenie sa mu prihodilo počas punt return drillu. Kentrell sa už žiaľ na ihrisko nevrátil. No a keď sa darí, tak sa darí… Do tretice sa zranil aj ILB Jake Ryan. K tomuto zraneniu došlo pri klasickom obrannom drille, Jake sa zrazil s EQ St. Brownom a spadol na zem, zároveň do toho poriadne kričal. Ihrisko opúšťal v opatere atletických trénerov Bryana Engela a Kurta Fieldinga. Jake údajne dokázal na zranenú nohu preniesť trošku váhy, no nevyzerá to vôbec dobre a hovorí sa o predčasnom konci sezóny. Blake Martinez bol Jaka pozrieť v šatni a hovoril, že Jake bol z toho značne frustrovaný a smutný. Následne prišiel za mladými ILBs a povedal im jasnú vetu: „Budete musieť byť pripravení!“. Dneska má Jake podstúpiť MRI a ak sa ukáže predpokladané ACL, tak jeden z najlepších ILB proti behu v NFL v tejto sezóne dohral. Tu sa jedná o vážny problém. Keďže na poste ILB zrovna hĺbku nemáme a strata Jaka by bola pre našu obranu poriadnym škrtom cez rozpočet. Bez neho tam je k dispozícii Blake Martinez, Oren Burks, Ahmad Thomas alebo nedraftovaný nováčik, ktorý sa ukazuje v dobrom svetle Greer Martini. Pripadne by sme mohli siahnuť po NaVorrovi Bowmanovi. To isté platí aj pre Kentrella, ktorý doposiaľ v tréningoch nastupoval ako starter po boku Dixa. Joshovi Jonesovi sa v coverage zrovna nedarí a Marwin Evans nemá kvalitu na to, aby bol starterom. Keď Kentrell opustil ihrisko, tak Quinten Rollins sa presunul na post safetyho.Ak bude Kentrellove zranenie vážne, tak môžme zaloviť po nejakom novom safetym vo vodách free agency, kde v úvahu pripadajú mená ako Eric Reid alebo Kenny Vaccaro.

No poďme na trošku radostnejšie správy. Aaron Jones by mal v najbližších tréningoch už byť na ihrisku a zranenia hamstringu by nemalo byť nijako vážne.

Rookie CB Jaire Alexander si na svoje konto pripísal prvú interception na tohtoročnom training campe. Zachytil pass od Aarona Rodgersa, ktorý smeroval na WR Randalla Cobba a skvele prečítal celú play. Jaire využil naplno svoju rýchlosť a podarilo sa mu Cobba predskočiť. Táto hra nám pripomenula hru Sama Shieldsa, ktorý bol takýmito plays povestný. Vynikajúca práca Jaire!

OT Jason Spriggs je mohutnejší, než bol počas minulej preseason. No to neznamená okamžité zlepšenie. V úvode campu bol náhradou číslo jedna za zraneného Bryana Bulagu, no počas prvého tréningu v chráničoch ho na tejto pozícii dopĺňali Kyle Murphy a Byron Bell.

OLB Vince Biegel sa ocitol v jednej konfliktnej situácii. Keď sa dokázal predrať až ku QB Timovi Boylovi a dokázal mu buchnúť po ruke, čo spôsobilo fumble. Avšak počas training campu je zakázané kontaktovať QB pre prípad zranenia. Hneď po tejto play si ho McCarthy zobral na koberček a veľmi rázne mu vysvetlil, že QB sa v tréningu nehituje. Vince sa vyjadril, že nemal v úmysle Boyla kontaktovať a ruka mu vyletala len z inštinktu. 

Aaron Rodgers si do svojich štatistík pripísal ďalšie 3 interceptions a celkovo už ich na svojom konte má 7. Najprv jednu zachytil Jaire, následne si íčko takmer pripísal aj Kevin King pri back shoulder passe na Adamsa a musím dodať, že King predvádza excelentné výkony. Ďalšie 2 interceptions si pripísal Dix

Davante Adams predviedol catch training campu, keď porazil Davona Housa a v skoku jednou rukou ala OBJ zachytil loptu. Jake Kumerow pokračuje vo skvelých výkonoch a vyslúžil si účasť v rotácií 1. útoku.

Packers takisto trénovali umiestnenie lopty pri puntovaní z 50 yardovej línie a zo súperovej 40ky. JK Scott dosiahol nasledujúce čísla: HT – 4,19s a lopta na 10ke, HT – 4,28s a lopta na 18ke, HT – 4,28s a lopta na 6ke, HT – 4,62s a lopta na 10ke, HT – 4,20s a lopta na 6ke, HT – 4,20s a lopta na 7ke. Dosť dobré čísla, no nie? 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Training camp 2019 - 1. deň  |